Üniversite Tanıtımları

Adana Çukurova Üniversitesi ve Psikoloji Bölüm Tanıtımı

Çukurova Üniversitesi öğrenci hayatı nasıldır? Adana öğrenciye uygun bir şehir mi? işte detaylar..

Öncelikle okulumdan daha sonra da bölümümden biraz bahsetmek istiyorum. Çukurova Üniversitesi 1973’te kurulan ve birçok bölüme ev sahipliği yapan bir üniversitedir. Okulumuz özellikle tıp fakültesi ve mühendislik fakülteleriyle öne çıkıyor. Bölümlerle ilgili ayrıntılı bilgilere, hangi imkanlara sahip olup olmadıklarına bölümlerin kendi internet sayfasından rahatça ulaşabilirsiniz.

Çukurova Üniversitesi’nde Yurt İmkanları Neler?

Çukurova Üniversitesi öğrencileri için çok rahat yurt imkanlarına sahiptir. Kampüsümüzün içerisinde erkek ve kız KYK yurtları bulunuyor. Ev tutmak isteyenler kampüsün hemen dışında ev bulunmadığı için okula 20 dakika uzaklıkta bulunan Beyazevler veya Barajyolu’ndan ev kiralayabilir. Kampüse giden otobüsler 5 dakikada bir buralardan geçmektedir. Ayrıca diğer büyük şehirlere oranlara Adana’nın daha uygun ve öğrenci dostu bir şehir olduğunu söyleyebilirim.

Çukurova Üniversitesi ve Sosyal Aktiviteler

Çukurova Üniversitesi Kampüsü çok büyük ve yeşil olmasının yanında Seyhan Baraj Gölünün hemen yanına kurulmuş olmasıyla da size çok güzel bir manzara keyfi sunuyor. Kampüsümüzün içerisinde spor yapmak üzere kullanabileceğiniz birçok saha, kapalı yüzme havuzu ve dışarıya nazaran daha uygun fiyata kullanabileceğiniz oldukça büyük spor salonu bulunuyor. Kulüp ve eğlence aktiviteleri bakımından oldukça hareketli olan Çukurova Üniversitesi sayesinde yıl içinde düzenlenen konserlere katılabilir, kulüplere üye olarak hem boş vaktinizi değerlendirebilir hem de farklı bölümlerden insanlarla tanışma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Çukurova Üniversitesi Psikoloji Bölümü Nasıl?

Kendi bölümüme gelecek olursam, ben psikoloji son sınıf öğrencisiyim. Üniversitemiz eski olmasına rağmen bölümümüz 2011 yılında kurulmuş ve 2012-2013 yılında öğrenci almaya başlamıştır. Bölüm hocalarımızın sayısı 4 olmakla birlikte az bir sayı olduğunu söyleyebilirim. Birçok farklı alandan da ders gördüğümüz için farklı alanlardan ve farklı okullardan hocalar da derslerimize giriyor. Çukurova Üniversitesi’ndeki Psikoloji Bölümünün dili Türkçe. Psikoloji bölümünde Farabi yapabilirsiniz fakat henüz Erasmus açılmadığı için şu an için böyle bir şansımız yok. Tabii ilerde açılabilir bunu da yine bölümün sayfasından kontrol edebilirsiniz.

Çukurova Üniversitesi - Fen ve Edebiyat Fakültesi
Çukurova Üniversitesi – Fen ve Edebiyat Fakültesi

Çukurova Üniversitesi psikoloji bölümünde 3. sınıfın sonunda zorunlu staj bulunuyor. Bu birçok okula göre bir avantaj çünkü birçok okul size stajı zorunlu kılmıyor ve bunun için de size sigorta ödemesi yapmıyor. Yüksek bir ortalamaya sahip olursanız stajınızı üniversite hastanesi olan Balcalı’da yapabilirsiniz. Yoksa bunun dışında da devlet hastanelerinde, özel kliniklerde, adliyede ve birçok farklı kurumda ilginizi çeken alana göre staj bulabilir ve stajınızı yapabilirsiniz. Adana’da yani Çukurova Üniversitesi‘nde psikoloji okumanın bir şanslı tarafı muhtemelen İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerden sonra psikolojiyle alakalı en çok etkinliği bulabileceğiniz şehir ve üniversite olabilir. Mersin’e bir saat uzaklıkta olmamızdan ötürü oradaki etkinliklere katılma şansımız da bulunuyor. Yani kendinizi geliştirmeyi seven bir insansanız burada bunun için birçok imkan bulabilirsiniz.

Çukurova Üniversitesi‘ni tercih edecekler için, Adana’ya haberlerden baktığınızda çok farklı imajlar çizilebiliyor ama buraya geldiğinizde burayı, insanlarını ve arkadaşlarınızı çok seveceğinizden eminim.

Psikoloji bölümüyle alakalı diğer üniversite tanıtımları için Buraya tıklayabilirsin!

Çukurova Üniversitesi Psikoloji Son Sınıf Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu