Dernek Bursları

Ahbap Derneği Burs Başvuruları Nasıl Yapılır?

Ahbap Derneği Hakkında

İhtiyacı olan kişilere maddi ve manevi destek sağlama amacını taşıtan Ahbap Derneği toplumda yardımlaşmayı ön plana taşımayı amaç edinmiştir. Haluk Levent tarafından kurulan Ahbap Derneği 2017 senesinde kurulan bir sivil toplum kuruluşudur. Ahbap Derneği 68 farklı ilde etkin olarak faaliyet gösteriyor. Yaklaşık 13.000 gönüllüye sahip olan Ahbap Derneği İstanbul merkezlidir. Üniversiteli olup burssuz kalmak olmaz, lisans burs haberleri için sitemizi takipte kalın. 2020-2021 burs başvuruları başladı!

Ahbap Derneği bursu Hakkında

Geri ödeme şartı olmayan Ahbap Derneği bursu Derneğin sitesine üye olan lise ve üniversite öğrencilerine verilir. Engelli, başarı elde etmiş olan ve maddi ihtiyacı olan öğrencilere öncelik tanınmaktadır. Ahbap Derneği bursu değerlendirmeleri bir algoritma üzerinden yapılır. Ayrıca şeffaf olmak adına burs için oluşturulan fona yardımda bulunan kişilerin bursiyerleri görmesi için sitesinde (ahbap.org) paylaşmaktadır. Bu sene ise Ahbap Derneği bursunun mezun olununcaya kadar ödenmeye devam edilmesine karar verilmiştir. 

Ahbap Derneği burs Başvuru Şartları

Lise ve üniversite düzeyinde öğrenim görmekte olan öğrencilerin engelli, gelir düzeyi düşük, eğitim hayatındaki başarısı yüksek olması şartlarını öncelik ölçütü olarak öne süren Ahbap Derneği bu şartlara uyan öğrencilere Ahbap Derneği bursu imkanı sağlayacaktır. Başarılı olma şartları ise; üniversite için en az 2.5/4 ortalamaya sahip olunup en fazla 3 tane başarısız dersi olması ve sınıfta kalmaması, lise içim en az 85/100 not ortalaması olmasıdır. Üniversiteyi yeni kazananların başarısı ise üniversite sınav sonucuna göre değerlendirilecektir. 

Ahbap Derneği bursu Ne Kadardır? Ne Zaman Verilir?

Ahbap Derneği bursu Ekim-Haziran dönemi boyunca 9 ay ödenmektedir. 300 TL olarak belirlenmiş Ahbap Derneği burs fonu yapılan bağışlardan oluşmaktadır. İlk burs ödemesi Ocak ayında yapılmaktadır. Son dakika burs haberlerinden haberdar olmak için doğru site; burs haberleri

Ahbap Derneği burs Başvuruları İçin Gerekli Belgeler

Ahbap Derneği burs başvuruları için gerekli belgeler Ahbap Derneği burs başvuruları sonuçlandıktan sonra belirtilen tarihlerde genel merkeze gönderilmelidir. Belgeler;

Ahbap Derneği burs başvuru şartları nelerdir?

Ahbap Derneği burs Başvuruları Nasıl Yapılır?

Ahbap Derneği burs başvuruları online yapılmaktadır. İlk olarak BURADAKİ siteye üye olunması gerekmektedir. Başvuru formu doldurulduktan sonra istenen belgeler eksiksiz bir şekilde yüklenmelidir. Temsilcilikler tarafından kontrol edilen Ahbap Derneği burs başvuruları değerlendirmeye alınır. Sonuçlar açıklandıktan sonra kabul gören adaylar adına açılmış İş Bankası hesap bilgilerini vermelidir. Bursiyerlerin bilgileri Ahbap Derneği sitesinde yayınlanmaktadır. Kasım ayında alınan Ahbap Derneği burs başvuruları aralık veya ocak ayına kadar açıklanmaktadır. Son dakika burs haberleri için haberlerimizi kaçırmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu