Üniversite Tanıtımları

Akdeniz Üniversitesi ve PDR Bölümü Tanıtımı

Akdeniz Üniversitesi 1982 yılında kurulmuştur. Üniversite Antalya’nın merkezindedir. Özellikle tıp ve mühendislik fakülteleri ön plandadır. Kampüs büyük, geniş ve yeşilliklerle doludur. Bir adet botanik bahçesi bulunmaktadır. Kampüsün doğal güzellikleri gerçekten insanları büyüleyen niteliktedir. Kampüste 3 adet çarşı vardır. Bu çarşılarda kafeler, kırtasiyeler, kuaförler bile bulunmaktadır. Yani ihtiyaçlarınızı karşılamak için kampüsün dışına çıkmanıza gerek yoktur. 

Antalya’da Ulaşım Nasıldır?

Akdeniz Üniversitesi konum olarak merkezde bulunduğu için ulaşım imkanları gelişmiştir. Belediye otobüsleri Antalya’nın merkezini kapsamaktadır. Bir öğrenci kartıyla rahat rahat gezebilirsiniz. Kampüs içindeki ulaşım üniversitenin kendi otobüsleriyle sağlanmaktadır. Kampüs içinde ücretsiz bir şekilde her yere ulaşım sağlayabilirsiniz. 

akdeniz üniversitesi konumu nerede? akdeniz üniversitesi tanıtımı.

Akdeniz Üniversitesi Çevresinde Yurt İmkanları Nelerdir?

Akdeniz Üniversitesi Kampüsü’nün içinde kız ve erkek KYK yurtları bulunmaktadır. Kampüsün çevresinde de KYK,  yarı özel yurtlar ve özel yurtlar bulunuyor. Üniversitenin çevresinde evler, apartlar yoğunluktadır. Evler yerine göre fiyatlarda artış göstermektedir. Okula yakın yerler biraz öğrenci bütçesini zorlasa da 15-20 dakika yürüme mesafesinde ucuz ve geniş evler bulmak mümkün. 

Akdeniz Üniversitesi ve Sosyal Aktiviteler

Akdeniz Üniversitesi’nin merkezde bulunmasından dolayı üniversitemiz sahile, denize alışveriş merkezlerine yakındır. Yürümeyle 30 -40 dakikada (yavaş yürürseniz) Konyaaltı sahiline gidebilirsiniz. Merkezde olduğu için konser, festival gibi etkinlikler üniversiteye çok yakın yerlerde yapılıyor. Üniversitede de festivaller oluyor. Festivallerde konserler etkinlikler,  film geceleri gibi çeşitli etkinlikler mevcut. Ayrıca Akdeniz Üniversitesi’nde bulunan öğrenci toplulukları (kulüpleri ) etkin bir şekilde çalışmaktadır. Kulüpler sayesinde hem eğlenip hem de öğrenebilirsiniz. Akdeniz Üniversitesi’nde eğitim hayatını sürdüren veya sürdürmüş herkes üniversite hayatının eğlenceli geçtiği konusunda hemfikirdir. Akdeniz Üniversitesi’nin tek sıkıntısı var o da mezun olmak istemeyebilirsiniz. 

Akdeniz Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü Nasıl?

Temmuz 2020’de bölümümden mezun oldum. Bol uygulamalı bir bölüm olduğunu söyleyebilirim. 2. sınıfta okulllarda staj görmeye başlamıştık. 3. sınıfta teorik dersler ön plana çıkmaktadır. 4. sınıfta ise uygulama ağırlıklı dersler verilmektedir. 4. sınıfta bireyle psikolojik danışma dersi bulunmaktadır. Üniversite hocamızın desteğiyle bireyle psikolojik danışma uygulaması yapılmaktadır. Bölümün en kritik dersi diyebilirim. Bölüm hocalarımız alanla ilgili kitaplar yazmakta ve çeviriler yapmaktadır. Hocalarımız deneyimli, bilgili ve gelişime açıktır. 

Eğitim fakültesi kız KYK yurdunun hemen yanında bulunmaktadır. Okulumuz son yapılan çarşısına 3 dakikalık yürüme mesafesindedir. 

Bunlara da bakmak isteyebilirsin diğer üniversite tanıtımları

Akdeniz Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü Mezunu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu