Vakıf Bursları

Alikev Bursu İçin Başvurular Başladı! Son Gün 23 Ekim!

Son güncelleme Ekim 12, 2020 tarihinde Serkan Sayoğlu tarafından yapıldı.

Ali İsmail Korkmaz Vakfı Hakkında

            Çevresindeki insanlarla Toplum İçin Gençlik faaliyetini başlatan Ali İsmail Korkmaz bunu gerçekleştirirken henüz 17 yaşındaydı. Okul bahçesi temizleme, mavi kapak toplama, huzurevi ziyaretleri, köy okullarına yardım gibi birçok faaliyette öncülük eden Ali İsmail Korkmaz adına ailesi Ali İsmail Korkmaz Vakfı’nı kurmuştur. Bu faaliyetlerini yazdığı günlüğünde bu faaliyetlerini resmiyete dökmek istediğini belirten Ali İsmail Korkmaz’ın hayalini ailesi vefatından sonra onun adına gerçekleştirmişlerdir. Önyargıların bir kenara bırakıldığı, eşitsizliğin olmadığı ve bireylerin daha sosyal olmaları hedefiyle yola çıkan Alikev’in faydalarından biri de Alikev bursu desteğidir.

Alikev Bursu Hakkında

            Alikev bursu lise ve üniversite öğrenimi gören öğrencilere geri ödeme şartı aranmadan verilmektedir. Alikev burs başvurularından faydalanmak için gereken şartlar oldukça az olmakla beraber Hatay ve belirtilen illerde öğrenim görmüş ya da görüyor olmaktır. Başvuru aşamasından sonra adaylar mülakat aşamasından geçeceklerdir. Üniversiteye kayıt yaptıracak veya ara sınıfta okuyan öğrenciler ve lise öğrencileri Alikev burs başvurusu yapabilirler.

Alikev Burs Başvuruları Şartları Nelerdir?

            Alikev bursuna başvuracak olan üniversite öğrencilerinin üniversiteleri İstanbul, İzmir, Eskişehir, Hatay ve Mersin’de bulunmalı veya üniversitesinin bulunduğu şehir buralardan birinde değilse ilk/ortaöğrenim ve lise eğitimini Hatay’da almış olması gerekmektedir. Alikev bursuna başvuracak olan lise öğrencilerinin ise liseye kadar olan ve lise öğrenimini de Hatay’da yapması gerekmektedir.

Alikev Bursu Ne Kadardır? Ne Zaman Verilir?

            Alikev bursları Eylül – Haziran dönemi boyunca 10 ay süreyle aylık olarak ödenmektedir. Lise öğrencileri için aylık 175 TL, üniversite öğrencileri için ise aylık 275 TL Alikev bursu miktarı belirlenmiştir. Her ayın 15-21. günleri ödenen Alikev bursları için fon yapılan bağışlarla oluşturulmaktadır.

Alikev Burs Başvurusu İçin Gereken Belgeler

            Alikev burs başvuruları için başvuru aşamasında belge istenmemektedir. Başvuru aşamasından mülakat aşamasına geçen adaylardan talep edilen belgeler Alikev tarafından duyurulmaktadır.

Alikev Burs Başvuruları Nasıl Yapılır?

            Alikev burs başvuruları buradaki adresten online olarak alınmaktadır. Online başvuruları olumlu sonuçlanan adaylar mülakata alınmakta ve kesin sonuçlar duyurulmaktadır. Alikev burs başvuruları için son tarih 23 Ekim. Ekim ayı burslarını kaçırmadan başvurularını tamamla, Kardemir Vakfı burs haberini okumayı unutma.

Bu yazıyı arayanlar bunlara da göz attı alikev vakfı, alikev iletişim, alikev hediye, alikev nedir, alikev magnet, alikev tişört, alikev burs miktarı, alikev youtube

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biliyoruz, hiç sevmiyorsunuz ama sitemizden gezinmek için reklam engelleyicinizi kapatmanızı istiyoruz.