Vakıf Bursları

Anadolu Vakfı Burs Başvuruları Başlıyor!

Anadolu vakfı bursuna başvuru nasıl yapılır?

Son güncelleme Eylül 2, 2020 tarihinde Serkan Sayoğlu tarafından yapıldı.

Anadolu Vakfı Hakkında

  Anadolu Vakfı, 1979 senesinde ülkemizin en büyük holdingleri içinde bulunan Anadolu Grubu’nun onursal başkanları İzzet Özilhan ve Kamil Yazıcı’nın kurmuş olduğu vakıf sosyal yardım ve eğitim vakfıdır. Kuruluşundan bu yana birçok alanda yardımda bulunan vakıf son zamanlarda özellikle sağlık alanında sağladığı destekle ilgi çekmektedir. Anadolu vakfı 1979’dan bu yana yapmış olduğu yardımlar için 204 milyon dolar harcama yapmıştır.

Anadolu Vakfı Bursu Hakkında

   Anadolu Vakfı bursu her sene 01-30 Eylül arasında olmak üzere internetten online olarak yapılmaktadır. Anadolu Vakfı günümüzde 29 bini aşkın öğrenciye burs vermeye devam etmektedir. Hedefi, başarılı fakat eğitim ve öğrenimlerini devam ettirecek veya tamamlayacak maddi imkanlara sahip olmayan öğrencileri vermiş olduğu bursla desteklemektir. Burs karşılıksız olup herhangi bir geri ödeme veya hizmette bulunma koşulu aranmamaktadır. Kazanılan diğer burslar Anadolu Vakfı bursunu etkilememektedir.

   Anadolu Vakfı bursundan ülkemizde eğitimine devam etmekte olan lisans düzeyinde ve tam zamanlı öğrenci olarak kayıtlı bulunan öğrenciler faydalanabilir. Vakıf belirtmediği sürece yüksek lisans düzeyinde okuyan öğrenciler Anadolu Vakfı bursundan yararlanamamaktadır. Yurt dışında öğrenimine devam eden öğrenciler için burs olanağı yoktur.

Anadolu Vakfı Başvuru Şartları Nelerdir?

   Maddi olanağı yeterli olmayan, Açık Öğretim ve Uzaktan Öğretim harici devlet üniversitesini kazanmış olan, T.C. vatandaşı olan ve yurt içinde bulunan bir eğitim kurumunda öğrenimine devam eden tam zamanlı her lisans öğrencisi bu şartların tamamını yerine getirdiği takdirde Anadolu Vakfı bursundan yararlanabilir. Ayrıca sadece Anadolu Vakfı ile sınırlı kalmayarak diğer burslara da başvuru yapabilirsiniz. Sitemizden burs başvuruları hakkında bilgilere kolayca ulaşabilir, kyk bursu, vgm bursu gibi burslara başvurularınızı hızlıca yapabilirsiniz.

Anadolu Vakfı Bursu Ne Kadardır? Ne Zaman Verilir?

   9 ay ödeme yapan vakıf 3 ayda bir 600 TL olmak üzere toplam 800 öğrenciye burs imkanı sağlamaktadır. Ekim-Haziran sürecinde ödemesi yapılan bursun ödenmesi için burs almaya hak kazanan öğrenciler belirtilen bankada kendi isimlerine hesap açtırmalıdır. İlk kez burs alacak olan öğrenciler ise Aralık ayında açıklanan sonuçlardan sonra ilk ödemeyi Ocak ayında almakta, geçmiş aylar için ödeme yapılmamaktadır. Ancak disiplin cezası gibi bir sorundan dolayı kesinti yaşamadığı takdirde bursunun ikinci senesinde ödeme Ekim ayından itibaren 9 ay boyunca ödenir. Vakıf yaptığı yardımlar için fon olarak Anadolu Grubu’nun bünyesindeki şirketlerin net karlarının %3’ünü kullanmaktadır.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

Anadolu Vakfı Bursu’na başvuru yapabilmek için aşağıdaki belgeleri başvuru esnasında hazırlamanız gerekmektedir.

Anadolu Vakfı Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

   Anadolu Vakfı burs başvuru BURADAKİ adresten online olarak yapılır. Daha sonrasında yukarıda belirtilmiş olan belgeler başvuru esnasında adayların belirtmiş olduğu maillere gönderilen bilgilendirme ile gönderileceği yere zamanında teslim edilmelidir. Mail ve telefon yoluyla mülakata çağırılan adaylar Aralık ayında kendi web sitesinde açıklanan sonuçlar neticesinde burs almaya hak kazanacaktır.

Diğer vakıf burslarına buradaki adresten ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. gerçekten normal zekaya sahip herkesin anlayacağı dilde. haber için teşekkürler. bu seneki bursumu galiba burada buldum!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biliyoruz, hiç sevmiyorsunuz ama sitemizden gezinmek için reklam engelleyicinizi kapatmanızı istiyoruz.