Vakıf Bursları

ASKEV Burs Başvuruları Sona Eriyor! Sakın Kaçırma!

ASKEV Hakkında

ASKEV veya uzun adıyla Bilginer-Melin Ayvalık Sanat Kültür Eğitim Vakfı, Bilginer ailesi ve Melin ailesinin öncülüğünde kurulmuş bir vakıftır. Vakfın amacı, Kuzey Ege ve Ayvalık bölgeleri öncelikli olmak üzere maddi imkanları okumak için yeterli olmayan öğrencilere destek sağlamaktır. ASKEV Vakfı; ülkemizde bilimin, kültürün, sanatın ve eğitimin gelişmesi için öğrencilere burs hakkı tanımasının yanında çeşitli projelere de imza atmaktadır. Bu projelerden bazıları ise AIMA Sera Konserleri, Sanatçı Evi ve Maria Kliegel Resitali’dir. ASKEV Bursu için başvurmayı düşünüyorsanız makalemizi okumaya devam edin.

ASKEV Bursu Hakkında

Ayvalık Sanat Kültür Eğitim Vakfı ya da kısaca AKSEV, şu anda bölüm veya üniversite fark etmeksizin 28 lisans öğrencisine burs vermektedir. Ortaöğretim düzeyinde ise 3 öğrenci, AKSEV bursu almaya hak kazanmıştır. Vakfın amacı ise Kuzey Ege veya Ayvalık bölgelerinden çıkan öğrenciler öncelikli olmak üzere, bursu daha çok sayıda öğrenciye ulaştırmaktır.

ASKEV Bursu Kimlere Verilir?

AKSEV Bursu, burs başvurusu yapacak olan lisans düzeyinde 24 yaşını geçmemiş, ortaöğretim düzeyinde 19 yaşını geçmemiş, doktora düzeyinde 30 yaşını geçmemiş ve lisans düzeyinde 26 yaşını geçmemiş öğrencilere verilmektedir. Bu şartları taşıyan öğrencilerden maddi imkanı yetersiz olan ve derslerinde başarı düzeyi yüksek olanlar burs başvuru yapabilirler. Burs başvuruları değerlendirilirken ikametgahı Kuzey Ege veya Ayvalık bölgesi olan öğrencilere öncelik tanınmaktadır.

ASKEV Bursu Başvuru Şartları Nelerdir?

ASKEV’e burs başvuru yapacak olan öğrencilerin taşıması gereken burs başvuru şartları ise şunlardır:

  • Öğrenci, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmalıdır.
  • Öğrencinin bu bursa maddi olarak ihtiyaç duyuyor olmalıdır.
  • Öğrencinin başarı durumu 4’lük sistemde en az 2.50 ve 100’lük sistemde en az 70 olmalıdır.
  • Öğrencinin adli sicil kaydı olmamalıdır.

ASKEV Bursu Ne Kadardır? Ne Zaman Verilir?

ASKEV için burs başvurusu yapmış olan öğrencilerin değerlendirmeleri genellikle ekim ayı içerisinde tamamlanmaktadır. ASKEV bursu almaya hak kazanan öğrencilerin bursu ise ekim ayı bursu dahil olmak üzere kasım veya aralık ayında yatırılmaya başlanır. Bu aylarda yatırılmaya başlanan ASKEV bursu 12 ay boyunca devam eder. Burs miktarı ise lisans ve ön lisans için 600 TL, yüksek lisans için 900 TL ve doktora için 1150 TL olarak kararlaştırılmıştır.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

ASKEV’e burs başvurusu yapacak olan öğrencilerin ilk etapta online başvuru yapmaları gerekmektedir. Daha sonra ise öğrencinin aşağıda yer alan belgeleri temin etmesi gerekmektedir:

askev bursu için başvuru sırasında gerekli belgeler.

ASKEV Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

ASKEV’e burs başvurusu yapacak olan öğrencilerin öncelikle online burs başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Başvuru formu için tıklayın. Başvuru için son tarih ise 30 Eylül! ASKEV burslarını kaçırdıysan üzülme hemen 1884 vakfı burslarına başvur!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu