Üniversite Tanıtımları

Atatürk Üniversitesi’nde Hukuk Bölümü Okumak.

Atatürk Üniversitesi tanıtımı, Atatürk Üniversitesi Nasıldır? Atatürk Üniversitesi Hukuk Fakültesi Nasıldır?

Atatürk Üniversitesi’nde Hayat Nasıl? Hukuk Fakültesi okumak zor mu? Atatürk Üniversitesi Hukuk Fakültesi yorumları nasıl? işte sorularınızın cevapları

Atatürk Üniversitesi Hukuk Bölümü

Atatürk Üniversitesi, Erzurum ilinin sınırları içinde bulunan iki üniversiteden biridir. Köklü bir üniversite olan Atatürk Üniversitesi, birçok fakülteye ev sahipliği yapmasının yanında geniş bir kampüse sahiptir. Doğu Anadolu Bölgesi’nde ve bazı bölümlerde üniversite adaylarınca en çok tercih edilen üniversitelerden biri olduğunu da belirtmek gerekir. Özellikle Tıp Fakültesi’nde elde ettiği mezun başarılarını es geçmemek gerekir.

Okuduğum bölüm olan Hukuk Fakültesi hakkında bilgi verecek olursam eğer; Atatürk Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1987 yılında Erzincan’da açılmış, 1991 yılında eğitim-öğretime başlamıştır. 2006 yılında Erzincan Üniversitesi’nin açılmasıyla anılan Fakülte Erzincan Üniversitesine bağlanmıştır. 07.08.2006 tarih ve 2006/10912 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Atatürk Üniversitesine bağlı olarak yeni bir Hukuk Fakültesi kurulması kararlaştırılmış ve Fakültemiz 2007-2008 eğitim-öğretim yılında 52 öğrenci ile lisans eğitimine başlamıştır.

14 senelik Atatürk Üniversitesine bağlı geçmişiyle Anadolu’nun çeşitli bölgelerine nitelikli hâkim, savcı ve avukatlar yetiştirmiş, yetiştirmeye de başarıyla devam etmektedir. Atatürk Üniversitesi Hukuk Fakültesi, kampüse beş dakikalık yürüme mesafesinde olup yemekhanenin de hemen altında bulunmakta. Keza yine merkezi yemekhaneye de yaklaşık on dakikalık mesafede bulunmakta.

Atatürk Üniversitesi Hukuk Fakültesi Avantajları Nelerdir?

Atatürk Üniversitesi’nin bu bölüm için avantajları dezavantajlarından bir hayli fazladır. Örneğin İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi gibi bünyesinde fazlaca öğrenci bulunduran üniversitelerde zor olan öğrenci-öğretim görevlisi ilişkileri fakültemizde oldukça basit olup kolayca sorularınıza cevap arayabilirsiniz. Başarılı kadrosuyla eğitim seviyesinde kısa sürede azımsanmayacak derecede basamak atladığını da belirtmek isterim.

Özellikle Özel Hukuk alanında derslerimiz pratik çalışmalarına odaklı, ezber yerine öğretip mantık kavratma gibi tekniklerle ders işlendiğinin altını çizerim. Sınıf farkı gözetmeksizin birinci sınıftan itibaren başlayan analiz/incelemelerimiz sayesinde nitelikli ve tecrübe kazanan hâkim, savcı ve avukat adayları yetiştirilmektedir.

Atatürk Üniversitesi’nin Dezavantajları Neler?

Her üniversite gibi Atatürk Üniversitesi’nin de dezavantajları bulunmaktadır. Eksilerinden bahsetmek gerekirse, dersliklerimiz öğrenci sayısına oranla küçük kalmaktadır. Özellikle derse gelinip dinlenmesi gereken yüksek kredili derslerde, ders başlamadan birkaç saat önce okula gelip yerinizi en önden ayırmanız gerekiyor. Aksi takdirde derse odaklanmanız zor olacaktır. Yine öğrenci sayısı göz önünde bulundurulduğunda fakülte içindeki kütüphane ve kantinin de biraz küçük olduğunu söyleyebiliriz.

Atatürk Üniversitesi Hukuk Fakültesi etkin kulüpleriyle, turistik ve akademik olarak çokça etkinlik düzenlemektedir. Türkiye’nin birçok yerine öğrenci dostu, ekonomik ücretlerle turlar düzenlenmekte. Gerek günü birlik gerekse konaklamalı gezilerde memnun kalınan işlere imza atılmaktadır.

Toparlamak gerekirse, Atatürk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni tercih edecek adayları, soğuk, zorlu bir o kadar da eğlenceli bir yol beklemekte. Buna da göz atabilirsiniz Konya Selçuk Üniversitesi & Hukuk Bölümü Tanıtımı

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Atatürk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okuyan bir öğrenci olarak söylüyorum gerçekten çok önyargıyla gelmiştim Erzurum’a. Fakat gün geçtikçe tüm önyargılarım kırıldı(soğuk hariç). Lakin insanların ve dostlarımın sıcaklığıyla soğuk pek de tesir etmiyor:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu