Üniversite Tanıtımları

Bayburt Üniversitesi & İngilizce Öğretmenliği Tanıtımı

Bayburt Öğrenci Kenti Mi?

Bayburt Üniversitesi Hakkında

2008 yılında kurulmuş olan Bayburt Üniversitesi; Eğitim Fakültesi, İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Bayburt Meslek Yüksekokulu, Bayburt Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Beden Eğitim ve Spor Yüksekokulu, Aydıntepe Meslek Yüksekokulu Ve Demirözü Meslek Yüksekokulu olmak üzere toplamda 4 fakülte ve 5 yüksekokuldan oluşmaktadır. Bayburt Üniversitesi’nde fakülteler ve yüksekokullar şehrin birçok farklı yerinde bulunmaktadır. Fakat hepsi merkeze oldukça yakındır. Bayburt Üniversitesi bünyesinde kayıtlı olan öğrenci sayısı 10.000’i aşkındır. Üniversiteye farklı şehirlerden gelen öğrenciler için KYK yurtları mevcuttur. KYK yurt başvuruları her yıl benzer tarihlerde yapılır. Henüz KYK yurt başvurusu yapıp bana yurt çıkmadı diyen öğrenci olmadığı söyleniyor.

Bayburt Üniversitesi internet sitesine buradan erişebilirsiniz. Üniversite yeni kurulmuş olduğu için, kampüs alanları ve fakülteler de oldukça yeni ve düzenlidir. Bu açıdan kampüsüm ve fakültemden genel olarak memnunum.

Bayburt Hakkında – Sosyal İmkanları Neler?

Üniversitelerin yanı sıra, bulundukları şehir de önemlidir. Bana göre bir şehri yaşanabilir kılan, o şehrin imkanları ve olanaklarıdır. Bu şekilde düşündüğümüzde Bayburt, oldukça küçük ve imkanları kısıtlı bir şehir. Soğuk olması da cabası. Ancak şehirde imkanların kısıtlı olmasından dolayı sürekli gelişme çabası da var. Ayrıca öğrenciler ve kulüpler de her zaman aktif. Sürekli birçok yere gezi turları, konserler, festivaller vs. olmakta. Bu yönden şehrin imkan kısıtlılığını  kapatır halde. Yine birçok büyük şehre yakın olması ve ulaşımın rahat olması da bir artı. Şehrin gezilecek yeri olarak da ilçelerinde bulunan tarihi yerler ve müzeler de var. Diğer üniversite tanıtımları için tıklayın.

Burada bir editör notu eklemek isteriz. Bayburt Üniversitesi tanıtım yazısında belirtilidiği üzere üniversitenizin bulunduğu şehir sizlerin de gelişimiz açısından önemlidir. Ortaokul-Lise döneminden geçtiniz. Eğitim aldığınız dönem artık geride kaldı, artık sizler öğrenim dönemindesiniz. Tabiki bizimki çok dar kapsamlı bir tanımlama. Bu kapsamda sizlerin üniversite hayatı sadece ders kitabı oku, ezberle, formülleri bil olmamalı. Şehrin size sunduğu sosyal olanakları; tiyatro, sinema, sportif faaliyetler gibi çeşitli dallarda da aktif rol oynayarak kendinize yeni bakış açıları katmanız gerekmektedir. Salt bilgiyle meslek sahibi olmayı planlıyorsanız günümüz bilgisayarları salt bilgiyi insandan daha hatasız bir şekilde işleyebiliyor, haberiniz olsun.

Bayburt’ta Ulaşım Zor Mu?

Şehir küçük olduğundan, ulaşım da çok kolay. Neredeyse şehrin her yerinde dolmuş durakları ve belediye otobüsleri var. Fiyatlar da oldukça uygun ve aktarmalar da ücretsiz. Bu yüzden ulaşım konusunda zorluk yok.

Bayburt Üniversitesi Yurt İmkanları

Bayburt şehrinde yurt imkanları çok fazladır. KYK yurtları şehrin merkezinde ve kampüs alanlarında bulunmaktadır. Bayburt’a yapılan KYK yurtlarının kapasiteleri oldukça geniş. Bu arada öğrencilerin barınabilmesi için sadece devlet yurtları yok. KYK yurtlarının haricinde birçok özel yurtlar, apartlar ve çok sayıda öğrenci evleri de var. KYK yurtları devlet destekli olduğundan özel yurtlara nazaran daha öğrenci dostu olsalar da özel yurtlardaki rahatlığı yakalayamayabilirsiniz. Yine de her bütçeye uygun ve üniversite kampüsüne yakın özel yurt seçenekleri mevcut.

Bayburt Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü

Bayburt Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü okumak isteyenlere tavsiye olarak, İngilizceyi hayatlarının bir parçası haline getirmelerini isterim. Sürekli İngilizceye dair yeni şeyler öğrenmelerini ve araştırmalarını öneririm. Her şeyden önemlisi İngilizceyi ve birisine bir şeyler katmayı sevmeleri gerek. Bana göre bu ikisi olmazsa, bu bölüm onlara göre olmayacaktır. Bayburt Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü açılalı 4 sene oldu. Biz, üniversitenin İngilizce öğretmenliği bölümü olarak genel anlamda aktif bir bölümüz. Toplu İngilizce Türkçe okuma, tiyatro gibi birçok etkinliklerimiz oldu. Öğretmenlerimiz de her zaman bizimle temasta ve yeni fikirler sunmakta. Fikirlerimizi gerçekleştirirken onların yardımını alıyoruz.


Bayburt Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu