Vakıf Bursları

Besni Eğitim Vakfı Burs Başvuruları Başlıyor!

Son güncelleme Eylül 2, 2020 tarihinde Serkan Sayoğlu tarafından yapıldı.

Besni Eğitim Vakfı Hakkında

            Besni’de yaşayan bir iş adamının 1997 senesinde kurmuş olduğu Besni Eğitim Vakfı kuruluşundan bu yana bir okul yaptırmış, bazı okullara yardımlar yapmış, Besni’de yurt yaptırmış ve sağladığı burs imkanlarıyla çeşitli hizmetler vermiştir. Gerekli yerleri ve kişileri yardıma teşvik için üç gün süren “Besni Eğitim Bayramı” her sene düzenlenmektedir. Bu bayram her yıl okullar açıldıktan itibaren bir ay içerisinde yapılır. Eğitimi her alana taşımak isteyen vakıf bu doğrultuda birçok faaliyet gerçekleştirmiş, gerçekleştirmeye devam etmektedir. Besni Eğitim Vakfı burs başvuruları hakkında ise başarılı ve maddi desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere burs vakfın fonlarından burs desteği sağlamaktadır. Bu bağlamda öğrencilere tek destek Besni Eğitim Vakfı’ndan değil birçok vakıf ve dernekten gelmektedir. Söz konusu bu vakıf ve derneklerin sağlamış olduğu burslara yapılacak Burs Başvuruları için BURAYI inceleyebilirsiniz.

Besni Eğitim Vakfı Bursu Hakkında 

            Maddi yardım olanağı sağlayan vakıf lisans düzeyinde eğitim gören öğrencilere geri ödeme şartı olmadan burs imkanı sağlamaktadır. Besni’li olma şartı aramayan Besni Eğitim Vakfı  koşullardan dolayı bursiyer adayı eleyemediği takdirde öncelik nedeni olarak Besni’li olmayı göz önünde bulunduracaktır.  

Besni Eğitim Vakfı Bursu Başvuru Şartları Nelerdir?

  • Lisans düzeyinde eğitim görmek,
  • Başarısız olmamak,
  • Maddi imkanları kısıtlı olmak şartlarını sağlayan öğrenciler Besni Eğitim Vakfı bursuna başvurma hakkına sahiptir.

Not: Burs başvuruları olanağından ara sınıf öğrencileri de faydalanabilir.

Besni Eğitim Vakfı Bursu Ne Kadardır? Ne Zaman Verilir?

            Ekim ayı içerisinde vakıf yönetimi tarafından belirlenen burs miktarı, Besni Eğitim Vakfı burs başvuruları sonucu kazanan öğrencilere ne zaman ödeme yapılacağı ile beraber duyurulur. Burs için gereken fon yapılan bağışlardan oluşturulmaktadır. Talep dahilinde bursiyer ile burs sağlayan kişi görüşebilir. 

Besni Eğitim Vakfı Burs Başvuruları İçin Gerekli Belgeler

            Vakıf tarafından gerekli ek belgeler belirtilmemiş olup BURADA yer alan adresten ulaşabileceğiniz başvuru formunu gerçeğe uygun beyanlarla doldurulduktan sonra, varsa referans mektubunuzu ekledikten sonra Besni Eğitim Vakfı burs başvurusunu tamamlayabilirsiniz.

Besni Eğitim Vakfı Burs Başvuruları Nasıl Yapılır?

            Burs başvuruları online olarak yapılmaktadır. 15 Ağustos tarihinde başlayan Besni Eğitim Vakfı burs başvuruları için son gün 20 Eylül’dür. Daha önceden Besni Eğitim Vakfı bursunu almaya hak kazanmış öğrenciler ise başarılı olarak üst sınıfa geçtiğine dair okuduğu kurumdan onaylı transkript belgesini vakfın sitesinde belirtilen gönderim adresine göndermelidir. Dernek ve vakıflardan farklı olarak sitemizdeki KYK burs başvuruları haberine de göz atmanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biliyoruz, hiç sevmiyorsunuz ama sitemizden gezinmek için reklam engelleyicinizi kapatmanızı istiyoruz.