Üniversite Tanıtımları

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tanıtımı

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Nasıldır? Yorumlar neler?

Son güncelleme Eylül 2, 2020 tarihinde Serkan Sayoğlu tarafından yapıldı.

Bolu Abant Hakkında

Bolu’nun küçük olması ilk başlarda hayal kırıklığına ve moral bozukluğuna neden olsa da paranız bol olduğunda Ankara, İstanbul, Eskişehir vb. gibi şehirlere kolaylıkla gidebileceğinizi anlarsınız ve artık Bolu size Bebek’teki küçük villanız gibi gelmeye başlar. Sonra bu minimal şehrin avantajlarını görmeye başlarsınız. Fark edersiniz ki Bolu aslında 3+1 evdir, nereye isterseniz yürüyerek gidebilirsiniz ve asla kaybolmazsınız ve inanır mısınız şehrin aksine kampüs acayip büyüktür. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kampüsüne ilk adım attığınızda Karadeniz’in havasını çok rahat içinizde duyarsınız. Karadeniz bitki örtüsü ile sarılmış kampüs oldukça temiz dağ havası barındırır. Sık sık kampüsü ziyarete gelen büyükbaş hayvanlarla birlikte ortamın ambiyansına çok çabuk adapte olursunuz. Önceki gün ineklerin yayıldığı çimlere tereddüt etmeden oturduğunuzda, anlayın ki gerçek bir BAİBÜ’lüsünüz.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Hakkında

Vakıf destekli ilk devlet üniversitesi olan Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi şehir merkezine 8 km uzaklığında, şahsi aracınızla yaklaşık 15 dk. mesafesindedir. İsmini kurucusu olan hayırsever iş adamı İzzet Baysal’dan almıştır.  Her yerden ulaşılabilen bilgileri bir kenara bırakacak olursak; bir öğrencisi olarak benim memnun olduğum ve tavsiye edeceğim BAİBÜ, konumu itibari ile tercih listesinde başları hak eden bir üniversitedir. 

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi

Bolu Abant Sosyal İmkanları Nelerdir?

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi olanaklarından bahsedecek olursam gecen yıl Meclis Başkanı Binali Yıldırım’ın katılımıyla açılan kütüphanemizde öğrenci çalışma alanları ve kaynak-donanım açısından oldukça geniş imkanlar sunulmaktadır. Asla sıkıntı çekmezsiniz. Benim bölümüm psikoloji de dahil olmak üzere tamamına yakın bölümün akademik kadrosu ve öğrencisine sahip çıkan babacan rektörü BAİBÜ’yü diğer üniversitelerin önüne atan en büyük avantajıdır. Araştırdığınızda göreceksiniz ki üniversite sıralamasında birçok alanda BAİBÜ ilk onun içerisindedir. Günlük ihtiyaçlara değinecek olursak; Ben bir Akdenizli olarak tat alamasam da yemek çeşitliliği ve hijyen bakımından takdire şayan yemekhaneleri vardır. Sosyal mekan olarak bana az gelse de arkadaşlarınızla vakit geçirebileceğiniz kafeler ve sosyal mekanlar mevcuttur. 

Diğer üniversite tanıtımları için sitemizdeki #üniversitetanıtımları başlığını takip edebilirsiniz.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Ulaşımı Nasıl?

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi için ulaşım gurur yapmayıp otostop çekerseniz ulaşımı da fıstık gibidir diyebilirim ama benim gibi gurur yaparsanız baştan söyleyeyim başkalarının kafasını koklayarak gitmeye hiçbir zaman alışamayacak ve sürekli lanet edeceksiniz. Dedenizin köyündeki traktör ultra lükstür Bolu’nun ulaşımının yanında. 

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Yurt İmkanları Nelerdir?

Barınma ihtiyacı içinse kampüs içerisinde 4 farklı kız KYK yurdu bulunmaktadır. Erkek KYK yurdu ise kampüs içerisinde bulunmamaktadır. Üniversite de kız nüfusu baskın konumdadır. Bunu yazmak zorunda mıydım, evet zorundaydım. Gelirseniz anlarsınız. Merkezde ev fiyatları karaborsadır, öğrenci olduğunuzu çaktırmazsanız uygun fiyata kalabilirsiniz. 

Şunu da söyleyeyim üniversitenin hatta Bolu’nun geçim kaynağı öğrencidir. Dışarı çıktığınızda enayi gibi hissedebilirsiniz, normaldir.  Bitirmeden mevsimlerden bahsedecek olursam Bolu 3 mevsimdir. Yazı yoktur. Kışı 5 aydır. Memleketinizde kışın gündüzleri pencereyi açıyorsanız gelmeyin. Dişinizde dolgu varsa da gelmeyin.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğrencisi

İlgili Makaleler

7 Yorum

 1. Ah Bolu, canım Bolu… Anlayana şiir anlamayana…..
  Bu şehri öyle her göz göremez… Bolu da herkes yaşar da Bolu’yu herkes yaşayamaz.
  Umarım anlatabilmişimdir:)

 2. Yazı olmaması kış insanı olan benim için en cezbedici yönü. Organik ve çok doğal bir ortamı oldugu kesin özellıkle büyükbaş hayvanların kampüs içinde cirit atması 😆

 3. Yazanın ellerine sağlık çok güzel akıcı anlatmış. Ben de Bolulu okuduğum için tercih listemin en başına koymuştum. Böyle insanlarla universitemi paylaşacağım için çok mutluyum. Başka aramızda bu sene yerleşecek veya yerleşmiş olan var mı acaba?

 4. Doğayı seven ben burda kamp kurarım diyen gelsin:)
  Yoksa aktif bir sosyal hayatı olmayan ,basit bir şehir
  Ama bir cafede oturup çok ucuza gayet makul fiyatlarda birşeyler alabilirsiniz.benim en çok bu dikkatimi çekmişti….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biliyoruz, hiç sevmiyorsunuz ama sitemizden gezinmek için reklam engelleyicinizi kapatmanızı istiyoruz.