Dernek Bursları

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Burs Başvuruları Başladı!

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Hakkında

İstanbul merkezli bir sivil toplum kuruluşu olan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, 1989 senesinde kurulmuş ve gönüllük esasıyla yol alan bir dernektir. Hedefi eğitimi çağdaşlaştırıp bu sayede çağdaş insan ve topluma varmaktır. 102 farklı şubesi bulunan ÇYDD; eğitim, kız çocukların eğitiminin önemi, eğitim materyali desteği, eğitimde fırsatlardan eşit şekilde faydalanma gibi projeler de yapmaktadır. Burs başvuruları için gereken tüm detayları haberimizin devamında bulabilirsiniz.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bursu Hakkında

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği şubesi bulunan şehirlerdeki yalnızca devlet üniversitesinde eğitimine devam eden öğrenciye belirlediği şartları sağladığı takdirde burs başvuruları yapma hakkı tanıyarak onlara maddi destek sağlamaktadır. ÇYDD bursundan sadece lise ve üniversite seviyesindeki öğrenciler devlet okullarında eğitimini devam ettirmek koşuluyla faydalanabilir.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Burs Başvuruları İçin Şartlar Nelerdir?

Maddi imkanları yeterli olmayan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan, devlet üniversitesinde eğitimini sürdüren (ÇYDD şubesi bulunan illerdeki üniversiteler), herhangi bir yerden farklı burs almayan (KYK bursu alınabilir), en az 2.00 not ortalamasına sahip olup sınıfı geçmeye hak kazanmış olan öğrenciler değerlendirmeler ve mülakatlar sonucu ÇYDD bursunu almaya hak kazanır. ÇYDD burs başvuruları ile ilgili gerekli bilgileri edindikten sonra; KYK, VGM gibi burslar hakkında bilgi almak için tıklayın.

Açık/uzaktan öğretimde eğitimini sürdüren, vakıf veya özel üniversiteye kayıtlı bulunan, doğum tarihi 1994 senesi öncesinde olan, eğitimine devlet üniversitesinde devam ediyor ancak son sınıf öğrencisi olan öğrencilerin ÇYDD burs başvuruları yapma olanağı yoktur.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bursu Ne Kadardır? Ne Zaman Verilir?

Eğitimde fırsat eşitliğini yakalamaya çalışan ÇYDD fonlarını yapılan bağışlardan oluşturmaktadır. Aylık 250 TL ödenen burslar 10 ay boyunca Eylül-Haziran aylarında yapılır. Lise bursları ise 2 dönem ödenir. Her dönem bir kereye mahsus 700 TL alan öğrencilere sene boyunca 1400 TL yardım sağlanmış olur.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Burs Başvuruları İçin Gerekli Belgeler

Burs başvuruları esnasında online başvuru alınırken başvuru formuna ek olarak herhangi bir belge istenmediği takdirde ilk olarak gereken tek belge başvuru formunu gerçeğe uygun beyanlarla doldurmaktır. Bu değerlendirme sonrasında mülakata çağrılacak olan öğrencilerden istenen belgeler ve ne şekilde teslim edileceği öğrenciye bildirilir. Verilen tarihlerde belgeler eksiksiz teslim edilir.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bursu Başvuruları Nasıl Yapılır?

Genellikle eylül ayında alınan burs başvuruları ilk değerlendirme yapıldıktan sonra ÇYDD’nin kendi sitesinde açıklanacaktır. Bir sonraki aşamaya yani mülakat aşamasına geçmeye hak kazanan öğrenciler ilgili ÇYDD şubesine yönlendirilecek ve belirlenen tarihlerde mülakata katılacaktır. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği şubesiyle iletişime geçen öğrenciye bundan sonraki bilgiler şube tarafından verilecektir. Tarihler açıklandıktan sonra başvuru için TIKLAYIN.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Detaylı haberleriniz için teşekkür ederiz. Diğer bursların da aynı özenle bilgilendirmesi için sitenizi takipteyim :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu