Vakıf Bursları

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Vakfı Burs Başvuruları Başlıyor!

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Vakfı Hakkında

                Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Vakfı. 1972 senesinde kurulmuştur. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Vakfı’nın öncelikli amaçları fakülte öğrencileri olmakla beraber fakülte yönetimine ve bilim dallarına da hizmet sağlamaktadır. Farklı işletmelerden, kira gelirlerinden, öğretim üyelerinin bağışlarından gelirini sağlayan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Vakfı bu geliri yine Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne harcamaktadır. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Vakfı’nın kurulmasındaki amaç zaten doğrultusunda gerçekleştirdiği faaliyet olan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nin mali durumunu güçlendirmektir. Vakfın sağladığı Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Vakfı bursu da bu imkanlardan bir tanesidir.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Vakfı Bursu Hakkında

                Cerrahpaşa Tıp Fakültesi lisans, master ve doktora öğrencilerine verilen Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Vakfı bursu geri ödemesizdir. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi bünyesinde öğrenim gören ancak farklı ülkelere doktora veya araştırma amaçlı giden öğrencilere verilen Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Vakfı bursları karşılığında ülkeye dönme garantisi istenmektedir. Belirli kontenjan dahilinde verilen Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Vakfı bursunun kontenjanı dolmazsa tekrar ilan verilir.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Vakfı Burs Başvuruları Şartları Nelerdir?

                Yeni kayıt yaptıranların üniversite sınavı puanı yüksek olması; ara sınıflarda öğrenim gören öğrencilerin ise başarısız dersi olmaması ve en az 2.6/4 not ortalamasına sahip olması Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Vakfı burs başvuruları değerlendirme esnasında göz önüne alınan başarı kriterleridir.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Vakfı Bursları Ne Kadardır? Ne Zaman Verilir?

                Lisans düzeyinde öğrenim gören öğrenciler için 1 sene geçerli olan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Vakfı bursları 8 ay boyunca ödenmektedir. Doktora ve araştırma bursları ise 3-6 ayda bir çalışmalarının sonuçlarına göre tekrarlanabilir. Aylık veya 3 aylık olarak ödenen Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Vakfı burs miktarı yönetim tarafından her sene belirlenmektedir. Bu miktar öğrenci işlerine duyurulmaktadır.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Vakfı Burs Başvuruları İçin Gereken Belgeler

                Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Vakfı bursu başvurları için 1 tane fotoğraf ve başvuru formu doldurulması yeterlidir.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Vakfı Burs Başvuruları Nasıl Yapılır?

                Belirlenen başvuru formunu doldurup bir adet fotoğraf yapıştırılıp Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Vakfı Müdürlüğüne teslim edilmelidir. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Vakfı burs için ekim veya kasım ayında öğrenci işlerine yapılacak bilgilendirmeden sonra başvurular alınmaktadır. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Vakfı burs başvuruları sonucu gerekirse adaylar mülakata çağrılabilir. İşinizi şansa bırakmayın diye bizde burs haberi çok, hadi Mavera Eğitim ve Sağlık Burs Başvuruları haberine.  

Adres: Cerrahpaşa Mah. Kocamustafapaşa Cad. No: 88 Ertek Apt. Kat: 1 D: 3 Fatih/İstanbul

Bu habere bakanlar genel olarak Cerrahpaşa Tıp fakültesi Vakfı’nın vermiş olduğu burs hakkında bilgi edindi. cerrahpaşa tıp fakültesi puan, cerrahpaşa tıp fakültesi sıralama, cerrahpaşa tıp fakültesi sonuç, cerrahpaşa tıp fakültesi akademik takvim, cerrahpaşa tıp fakültesi başarı sıralaması, cerrahpaşa tıp fakültesi netleri, cerrahpaşa tıp fakültesi ne zaman açılacak, cerrahpaşa tıp fakültesi çift anadal gibi konuları merak ediyorsanız Google üzerinden kapsamlı araştırma yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu