Vakıf Bursları

Değer Eğitim Vakfı Bursu Başvuruları

Son güncelleme Eylül 2, 2020 tarihinde Serkan Sayoğlu tarafından yapıldı.

Değer Eğitim Vakfı Hakkında 

         Dr. İlhamı Fındıkçı tarafından kurulmuş olan Değer Eğitim Vakfı’nın hedefi insani değerleri koruma altına almak, toplumun yapı taşı olan bireylerin maddi manevi gereksinimlerini gidermek amacıyla eğitimler vermek, yine bu alanda bilimsel araştırmalar ve çalışmalar yapmak, ahlaki ve dini değerleri korurken tüm inançlara saygılı olmak ve bu saygıya sahip bireyler yetiştirmektir. Birçok konuda faaliyette bulunan Değer Eğitim Vakfı burs dışındaki faaliyetlerini öğrenmek için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 Değer Eğitim Vakfı Bursu Hakkında

         Değer Eğitim Vakfı bursu kabiliyetli ancak maddi imkansızlıklar yaşayan öğrencilerin eğitim ve öğretimine devamı için destek olmak için verilen burstur. Burs başvuruları için belirtilen tarihler arasında Değer Eğitim Vakfı bursu için istenilen belgeler ile eksiksiz bir şekilde doldurulan form merkez tarafından incelemeye alınır. Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus vakıftan önceden burs alan öğrencilerin yeniden başvuru yapacak olmasıdır.

         Değer Eğitim Vakfı burs için bazı öğrencilere öncelik tanır. Öncelik tanınan öğrenciler başvuru şartları başlığında ele alınacaktır. Değer Eğitim Vakfı gibi burs olanağı sağlayan kurum ve kuruluşların burs başvuruları için diğer haberlerimizi okudunuz mu?

Değer Eğitim Vakfı Bursu Başvuru Şartları Nelerdir?

         Maddi durumu yetersiz olan, devlet üniversitesinde öğrenim gören, üstün başarı gösteren, şehit/gazi çocuğu olan, burs başvuruları yapmış adaylar içerisinde üniversite sınavında en yüksek puanı almış olan, değerleri konusunda örnek olan, öğrenmeye açık gelişime meraklı olan, referans mektubuna sahip öğrencilerdir. Ancak başka yerden (hangi kurum ya da kuruluş olursa olsun) burs alan öğrenci Değer Eğitim Vakfı bursundan faydalanamaz.

Değer Eğitim Vakfı Bursu Ne Kadardır? Ne Zaman Verilir?

         Ekim-Haziran ayları sürecinde 9 ay boyunca ödenen Değer Eğitim Vakfı bursunun miktarı her yıl vakfın yönetimi tarafından belirlenip burs başvuruları olumlu sonuçlanan öğrenciler ayın 1-5. günleri arasında ödenir. Her yıl başvuru yenilemeyen, uzaklaştırma alan, devamsızlık ve disiplin cezası bulunan veya maddi yardıma gerek duymadığı belirlenen adayların burs ödemesi kesilir.

Değer Eğitim Vakfı Burs Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Değer Eğitim Vakfı Burs Başvuruları için gerekli olan belgeler aşağıda verilmiştir. Başvuru yapacak adayların bu belgeleri sunması zorunludur.

Değer Eğitim Vakfı Burs Başvuruları için gerekli olan belgeler

Değer Eğitim Vakfı Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

         Değer Eğitim Vakfı’ burs başvurularına hala başvuruda bulunmadıysanız 31 Ağustos son başvuru günü. Değer Eğitim Vakfı bursuna başvurmak için vakfın sitesinde bulunan formu doldurup istenen belgelerle beraber elden/posta ile Marmara Mah. Hürriyet Bulvarı 5. Sok. No :8/2 Yakuplu – Beylikdüzü / İstanbul adresine teslim edilir.

KYK burs başvuruları için hala bilgi sahibi değilseniz Eduburs olarak sizin için tüm detayları bir araya topladık, işte detaylar!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biliyoruz, hiç sevmiyorsunuz ama sitemizden gezinmek için reklam engelleyicinizi kapatmanızı istiyoruz.