Dernek Bursları

Dem Derneği Bursu İçin Başvurular Başladı!

Dem Derneği Bursu Online Başvuru

Son güncelleme Eylül 18, 2021 tarihinde Serkan Sayoğlu tarafından yapıldı.

Dem Derneği Hakkında

“Başkasının yarını ol” sloganıyla başka yarınlara ışık olmayı amaçlayan Dem Derneği 17 Şubat 2014 tarihinde kurulmuştur. Eşitsizlikleri çözümleme çizgisiyle hareket eden Dem Derneğinin en etkin alanı işitme engellilere yardımcı olmaktır. Ücretsiz işaret dili öğrenme fırsatı sunan Dem Derneği bu fırsatın yanında eğitime destek olmak için burs imkanı da sağlamaktadır. Dem Derneği bursu detaylarına geçmeden önce sitemizdeki diğer haberleri ziyaret etmeyi unutmayın, bizden söylemesi.

Dem Derneği Bursu Hakkında

Dem Derneği, bu burstan yalnızca sağır ve işitme engelli öğrencilerin faydalanmasına olanak olarak tanınmıştır ve 4 farklı çeşidi bulunmaktadır. DEM Derneği bursunda geri ödeme şartı aranmamaktadır. Eğitim destek bursu; maddi desteğe ihtiyacı olan işitme engelli ilköğrenim/ortaöğrenim/lise/üniversite öğrencilerine belirli kontenjan dahilinde verilen burstur. Eğitime teşvik bursu; 75 öğrenci kontenjanı bulunan Dem Derneği bursu önlisans/lisans düzeyinde öğrenim gören öğrencilere STK’da etkin bir şekilde çalışan öğrencilere verilir. Rüzgar bursu; tek seferlik olarak verilen Dem Derneğinin bütçesiyle oluşturulan burstur. Bireysel bağışçı bursu; yıllık burs miktarını bir kişinin üstlendiği bireysel burs türüdür.

Dem Derneği Bursu Başvuru Şartları Nelerdir?

İşitme engelli veya sağır olduğuna dair sağlık raporu bulunan ve ikametgahı İstanbul’da bulunan öğrenciler yukarıda belirtilen dört burs çeşidi için başvuruda bulunabilirler. Dem Derneği bursunun haricinde alınan burslar Dem Derneği bursunu etkilememektedir.

Dem Derneği Burs Miktarı Ne Kadardır? Ne Zaman Verilir?

DEM Derneği bütçesinden ayrılan fonla oluşturulan veya bireysel olarak edilen yardımlardan oluşturulan Dem Derneği burs fonu ile işitme engelli öğrencilere eğitimde destek sağlanır. Bu destek aylık 300 TL miktarında olmakla beraber eylül – şubat dönemi boyunca ödenmektedir.

Dem Derneği Burs Başvuruları İçin Gereken Belgeler

DEM Derneği bursu başvuruları için istenen belgeler işitme engeli veya sağırlık olduğuna dair rapor, ailenin maddi gelirini gösteren belge, öğrenci belgesidir.

Dem Derneği Burs Başvuruları Nasıl Yapılır?

DEM Derneğinin sağladığı tüm burs çeşitleri için başvuru E-bursum aracılığıyla alınmaktadır. Buradaki adresten DEM Derneği bursunu bularak başvurmanız üzerine size yönlendirilen soruları cevaplamanız gerekmektedir. Belgeri PDF biçiminde sisteme yükledikten sonra tek yapmanız gereken size dönüş yapılmasını beklemek olacaktır. DEM Derneği burs başvuruları için son tarih 23 Eylül. Fırsatları eşitlemek için çıktığımız bu yolda kendi fırsatınızı yakalamaki için diğer haberlerimizi okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biliyoruz, hiç sevmiyorsunuz ama sitemizden gezinmek için reklam engelleyicinizi kapatmanızı istiyoruz.