Şirket Bursları

Dorçe Bursu Öğrencilerin Yüzünü Güldürecek!

Son güncelleme Eylül 17, 2021 tarihinde Serkan Sayoğlu tarafından yapıldı.

Dorçe Hakkında

Dorçe Prefabrik Yapı ve İnşaat Sanayi Ticaret A.Ş., 1984 yılında kurulmuştur. Mühendislik, Tedarik ve İnşaat alanlarında faaliyet veren Türk – Müteahhit oluşumudur. Dünya çapında petrol, doğal gaz, enerji, maden, rafineri ve inşaat sektöründe hizmetleri oldukça ün kazanmıştır. Dorçe, Dünya’da ki en büyük prefabrik çelik Yapı Üretim tesislerinden birini bünyesinde barındırır aynı zamanda bu tesis Türkiye – Ankara’ da bulunmaktadır. Dorçe Burs Başvurusu nasıl yapılır diye merak ediyorsanız makalemizin devamına göz atın.

Dorçe Bursu Hakkında

Dorçe A.Ş. her yıl ihtiyaç sahibi öğrencilere geri ödemesiz yardım yapmaktadır. Bu sene de Dorçe bursu için online burs başvurusu almaya devam edecektir.Yurt içinde veya yurt dışındaki lisans ya da önlisans öğrencileri faydalanabilir. Dorçe bursu başvurusunda bulunmak isteyen öğrencilerin acele etmesinde fayda var. 01 Ağustos tarihinde burs başvuruları alınmaya başladı ve son gün 31 Ağustos. Burs veren vakıflar internetten başvuru aldığı için, Dorçe bursu başvuru ekranı bir tık uzağınızda. 

Dorçe AŞ. Burs Başvuru Şartları

Dorçe burs başvurusunda bulunmak isteyen bursiyerin bir takım şartları barındırması gerekmektedir: Bursiyerin Türkiye sınırları içerisindeki kayıtlı yükseköğrenim kurumunda aktif öğrenci olunması; KYK ya da engelli öğrenci bursu dışında burs almıyor olması; ağırlıklı genel not ortalamasının 4.00’lü sistem üzerinden 3.00 ve üzeri, 1oo’lü puanlama üzerinden ise 77 ve üzeri olması; ara sınıf öğrencileri için ağırlıklı genel not ortalaması 4’ lü sistemlendirme üzerinden 2,50 ve 100’lük sistemlendirmede 65 olması ve öğrencilerin alttan dersi olmaması, ailede en yüksek geliri alan kişinin yıllık brüt gelirini maaş, ikramiye ve prim dâhil (mesai hariç) belgesinin olması, yurt içi ve yurt dışındaki eğitim kurumlarında örgün eğitim gören aktif öğrenci olarak kayıtlı olması şartlar arasındadır.

Dorçe Bursu Ne Kadardır? Kimlere Verilir?

Dorçe bursu başvurusunda bulunan öğrenciler arasında maddi olanaklardan yoksun olduğu ve yukardaki şartları yerine getirmiş olan bursiyer olmaya hak kazanır. Bursiyerlerin her yıl, o yıl için belirlenen miktar kadar aylık Dorçe bursu hesaplarına yatmış olur.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

Dorçe A.Ş. rakiplerine göre daha farklı bir süreç izlemektedir. Dorçe, online burs başvurusu aşamasını tamamlayan öğrencilerden, Dorçe bursu almaya hak kazanan öğrencilere e posta ya da mail, telefon yoluyla ulaşılır. Sonrasında ise gerekli olan belgeler istenmektedir. 

Dorçe Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dorçe bursu, başvurularını online olarak almaktadır. Burs veren vakıflar internetten başvuru kabul ettikleri gibi Dorçe bursu da böyledir. Dorçe bursu için online burs başvurusu geçtiğimiz yıllarda burs@dorce.com.tr mail adresinden yapılmakta idi. ancak Dorçe, buradan başvuru alınmayacağını, burs başvuru formu üzerinden başvuru alacağını duyurdu.

2 Yorum

  1. Burs başvurusu yapacak olan arkadaşlara bir tavsiye vereyim : Eğer ihtiyacınız yoksa belki gelir umudu ile başvuru yapmayınız. Birçok ihtiyaç sahibinin önüne geçiyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biliyoruz, hiç sevmiyorsunuz ama sitemizden gezinmek için reklam engelleyicinizi kapatmanızı istiyoruz.