Üniversite Tanıtımları

Ege Üniversitesi ve Psikoloji Bölümü Tanıtımı

Ege Üniversitesi'nde Öğrenci Hayatı Nasıldır?

Merhaba,  ben Ege Üniversitesi psikoloji bölümü öğrencisiyim.  Ege Üniversitesi kampüs ve lokasyon nezdinde İzmir’in tartışmasız en iyi üniversitesidir. Okulun metro istasyonu her yere rahat bir ulaşım sağlar.  Bornova’da bulunması üniversitenin kesinlikle göz önünde bulundurulması gereken bir artısıdır.  Ege Üniversitesi’nin kampüsünde devlet yurtları ve özel yurt bulunur.  Okula yakın çok sayıda apart daire vardır.  Kiralar öğrencinin gözünü korkutacak cinsten değildir.

Ege Üniversitesi Hazırlık Sınıfı

Eğitim olarak ise yabancı dil hazırlık eğitimini değerlendirmek ve kendini geliştirmek isteyen bir öğrenci rahatlıkla Ege Üniversitesi’nin hazırlığından verim alır. A1 seviyesinde seneye başlayan öğrenciler B2 seviyesinde yabancı dil hazırlık eğitimini bitirir. Kütüphanede çok sayıda yabancı dil kaynak bulunur. Öğretmenler ilgilidir ve öğrencinin faydasını gözetir. Çok fazla sayıda kulüp vardır ve herhangi bir öğrenci kolayca kendine, hobilerine ve/veya bölümüne uygun olan kulüpleri bulabilir.

Ege Üniversitesi’ni sadece bunlarla sınırlı tutmak istemem. Üniversite’de sıkılmadan dolu dolu bir eğitim hayatı geçirebileceğinizden eminim. Daima kendinizi geliştirebileceğiniz aktiviteler düzenlenmekte, zaten dil konusunda ne kadar ileri noktalarda olduğunu artık söylememe gerek yok. Erasmus gibi çeşitli programlara daha rahat gidebileceğinizi de belirteyim.

Ege Üniversitesi Yerleşkesi
Ege Üniversitesi Yerleşkesi

Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümü Nasıl?

Psikoloji bölümü, Ege Üniversitesi’nin en yüksek sıralamayla alan eşit ağırlık bölümüdür. Psikoloji bölümünün içeriğinde deneysel psikoloji, klinik psikoloji, sosyal psikoloji, bilişsel psikoloji, gelişim psikolojisini içerir. Ege Üniversitesinin psikoloji bölümünün %30’u İngilizce olarak alınır. Erasmus imkanı oldukça fazladır, bölümün şu anki Erasmus olanakları ile Fransa,  Almanya,  İspanya ve Danimarka’da bir dönem eğitim görmek mümkündür. Aynı zamanda okul, , öğrencilerine staj imkanı sağlar. İkinci sınıfta korunmaya muhtaç çocuklar dersi kapsamında shçek stajı, dördüncü sınıfta özel eğitim dersi kapsamında bir özel eğitim kurumunda staj vardır.  Bununla birlikte, üçüncü sınıfın yazında Ege Üniversitesi ya da Dokuz Eylül Üniversitesi hastanelerinin psikiyatri ya da çocuk psikiyatrisi kliniklerinde staj yapma imkanı da verir. Bu imkanlar öğrencinin meslek hayatına yönelik hayati değer taşıyan imkanlardır.

Düşüncelerimi özetleyecek olursam, psikoloji bölümü hem ülkemizde rağbet gören hem de yurt dışında hayatını sürdürmeyi düşünen öğrenciler için uygun bir bölümdür. Ege Üniversitesi de bu eğitimin kaliteli bir şekilde verildiği, içinde her biri ayrı ayrı ekol olan öğretmenleri bulundurur.

Psikoloji bölümü yer alan diğer üniversite tanıtımları için Buraya tıklayabilirsin!

Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu