Vakıf Bursları

Ekşioğlu Vakfı Burs Başvuruları Ne Zaman?

Son güncelleme Eylül 2, 2020 tarihinde Serkan Sayoğlu tarafından yapıldı.

Ekşioğlu Vakfı Hakkında

Vakıf, Türk Toplumu’nun Milli Kültür varlığının korunması ve geliştirilmesi amacının yanında ahlaki değerlerine bağlı öğrencilerin yetiştirilmesini gaye edinmiştir. Önceliğini eğitim sistemimizin geliştirilmesi üzerine inşa eden vakıf, bu doğrultuda yeni eğitim kurumlarının açılmasını sağlama ve yükseköğretim kurumlarında eğitim gören öğrencilerimizin desteklenmesi için çalışmaktadır. Bu bağlamda Ekşioğlu Vakfı Burs vererek öğrencilere destek olmaktadır.

Ekşioğlu Vakfı Bursu Hakkında

Ekşioğlu Vakfı, 1991 yılından itibaren eğitim desteğine muhtaç olan öğrencileri desteklemektedir. Kurulduğu yıllardan beri binlerce öğrencinin eğitimine destek vermiştir ve vermeye de devam etmektedir. Ekşioğlu Vakfı Bursu her yıl yenilenmekte ve burs almaya yeni öğrencilerin hak kazanmasının yanında mevcut burs alan öğrencilerin ise durumlarına göre bursun devamına veya sonlandırılmasına karar verilmektedir. Bu şekilde her zaman ihtiyaç sahibi olan öğrencilerin desteklenmesi sağlanmaktadır. Vakfın geri ödemesiz, geri ödemeli ve vakıf bünyesinde çalışma kaydı ile geri ödemeli burs olmak üzere üç farklı burs imkanı bulunmaktadır.

Ekşioğlu Vakfı Bursu Kimlere Verilir?

Ekşioğlu Vakfı Bursu, Türkiye’de yer alan devlet üniversitelerinin örgün öğretim veren önlisans veya lisans öğrencilerine verilmektedir. Ayrıca vakfın burs imkanından faydalanabilmeniz için 25 yaşını aşmamış olmanız gerekmektedir.

Ekşioğlu Vakfı Burs Başvuru Şartları Nelerdir?

Vakfın desteklediği öğrenciler arasında yerinizi alabilmeniz için belirli koşulları sağlamanız gerekmektedir. Vakfın belirlemiş olduğu burs başvuru şartları aşağıda yer almaktadır.

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmanız gereklidir.
  • Maddi desteğe ihtiyacınız olmalı ve gelir getiren herhangi bir işte çalışmıyor olmalısınız.
  • Diğer kamu veya özel kuruluşlardan burs almıyor olmalısınız.
  • Vakfın önem verdiği koşullardan bir diğeri ise milli değerlere sahip çıkan ve karakteriniz açısından güvenilir biri olmalısınız.
  • Ara sınıf öğrencileri için not ortalamasının 4 üzerinden en az 2,5 olması gerekmektedir.
  • 25 yaşını aşmamış olmalısınız.

Ekşioğlu Vakfı Bursu Ne Kadardır? Ne Zaman Verilir?

Öğrencilere verilecek olan bursların sayısı ve miktarı her yıl vakfın burs komisyonu tarafından belirlenerek açıklanmaktadır. Bir eğitim yılı içerisinde Ekim ve Haziran ayları arasında toplam 10 ay burs ödemesi yapılmaktadır. Ödemeler aylık olarak yapılmaktadır. Bu yıl burs başvuruları için son tarih 30 Ağustos 2020 dir.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

Ekşioğlu Vakfı Bursu’ na başvuracak öğrencilerden istenen belgeler aşağıda yer almaktadır.

Ekşioğlu Vakfı, burs başvuru, Ekşioğlu Vakfı Burs Başvuruları

Ekşioğlu Vakfı Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

2020 -2021 Eğitim Öğretim Yılı dönemi için Ekşioğlu Vakfı burs başvuruları 30 Ağustos 2020 Pazar gününe kadar internet üzerinden alınmaktadır. Burs başvurunuzu yapmak için tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biliyoruz, hiç sevmiyorsunuz ama sitemizden gezinmek için reklam engelleyicinizi kapatmanızı istiyoruz.