Üniversite Taban Puanları

Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Taban Puanları

elektronik haberleşme mühendisliği başarı sıralaması 2020

Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü Nedir?

            Matematik, temel bilimler ve mühendislik alanlarının temelinde kurulan Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümü çağımızın bölümlerinden biridir. Elektronik Haberleşme Mühendisliği taban puanları pek çok aday tarafından merak edilen konulardandır. Her alana hakim olan haberleşme ve teknolojinin haberleşmeye sağladığı imkanlar hakkında daha çok bilgiye sahip olmak ve bu imkanları geliştirmek isterseniz Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümü tam size göre.

Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünde temelde elektrik dersleri daha geniş çapta da elektronik dersleri verilmektedir. Teorik bilgilerin yanı sıra daha çok bu dersler pratikler ve uygulamalarla beraber götürülmektedir. Ayrıca çağa ayak uyduran ve ihtiyaçları karşılayan bir mühendislik olması açısından iş dünyasına atıldığınızda geniş bir iş alanı karşınıza çıkacaktır.

Taban puanları kısmına gelmeden önce bu iş imkanlarından bahsedelim. Buradan sonra Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümü için EHM şeklinde kısaltma kullanacağız.

EHM Bölümü İş İmkanları Nelerdir?

            Bahsettiğimiz gibi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği çağı ve ihtiyaçları yakalayan bir mühendislik çeşididir. Bu sebeple iş alanı oldukça geniş ve çeşitlidir. Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümü mezunları telgraf/ telefon haberleşmesinden uydu optik haberleşmesine kadar iletişim ve haberleşme alanlarında çalışabilir.

Bunların yanı sıra enerji üretimi, bilgisayar üretimi ve sektörü, evlerimizde bulunan aletlerin yapımı, tıpta kullanılan aletlerin üretimi alanında iş imkanı Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümü mezunlarını beklemektedir.

İlgili Makaleler

Sadece Üretimde Değil..

Sadece üretimde değil üretimi gerçekleşen elektronik aletlerin elektronik sistemlerini ve devrelerinin tasarımı, gelişimi ve mikroelektronik eleman da bu bölümün alanına girmektedir. Belirtilen alanların yanı sıra çalışabilecekleri kurum ve kuruluşlardan bazıları ise PTT, Aselsan, THY, TRT, ALARKO’dur.

Saymakla bitmeyecek bir alana hakim Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği radyo ve televizyon yayını, bilişim şirketleri, araştırma – üretim, ulaşım, eğitim ve daha birçok alanda kendini göstermektedir. Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği mezunları kendi işlerini ve şirketlerini kurabilir ya da yurt dışında da çalışabilirler.

Ayrıca eğitim ve İş Güvenliği Uzmanlığı sınavında başarı puanına ulaşarak İş Güvenliği Uzmanı olabilirler. Bu alanlardan hayaliniz olan varsa veya bu iş bana göreymiş diyorsanız bu yolda atacağınız ilk adım olan üniversite için işte EHM taban puanları!

Elektronik Haberleşme Mühendisliği Taban Puanları

            Sınavlara Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümü için hazırlanıyorsanız veya iş imkanlarını kendinize uygun buluyorsanız Elektronik Haberleşme Mühendisliği taban puanlarını aşağıda bulabilirsiniz. Ayrıca sitemizdeki burada yer alan sayfadan diğer bölümlerin taban puanlarına da göz atabilirsiniz.

Bu sayfayı inceleyenler genellikle Google üzerinde şu anahtar kelimeleri kullandı: elektronik haberleşme mühendisliği sıralama, elektronik haberleşme mühendisliği dgs taban puanları, elektronik haberleşme mühendisliği nedir, elektronik haberleşme mühendisliği maaş, elektronik haberleşme mühendisliği dersleri, elektronik haberleşme mühendisliği iş ilanları, elektronik haberleşme mühendisliği taban puanları 2020, elektronik haberleşme mühendisliği taban puanları 2019, elektronik haberleşme mühendisliği sıralama 2021, elektronik haberleşme mühendisliği yök atlas, elektronik haberleşme mühendisliği ekşi aradığınızı bulamadıysanız bu anahtar kelimelere de göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu