Genel Burslar

Eskişehir Ticaret Odası Burs Başvuruları Başlıyor!

Eskişehir Ticaret Odası Hakkında

Eskişehir Ticaret Odası Bursu hakkında yazımıza geçmeden önce ETO hakkında genel bir bilgi verelim. Eskişehir Ticaret Odası genel başkanlığını Metin Güler yapmaktadır. Eğitim alanında projeler yürütülen kurum kendi adına burs fonu bulundurmaktadır. İhtiyaç sahibi ve başarılı öğrencilere karşılıksız burs çalışmaları yürütmektedir. Daha fazla bilgi için okumaya devam edin.

Eskişehir Ticaret Odası Bursu Hakkında

Güncel eğitim burs haberlerine, sitemizdeki burs başvuruları başlıklı yazılardan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde bahsettiğimiz burs başvurusu kurumların yaptığı güncel açıklamalardan oluşmaktadır. Bugün yazımızda bahsedeceğimiz burs haberi Eskişehir Ticaret Odası’na aittir. Her yıl Ağustos ile Eylül ayı arasında açılan başvurulara Eskişehir’deki liselerden veya Eskişehir dışındaki Anadolu veya Fen lisesi mezunu öğrenciler başvurabilir. Burs başvurularından haberdar olmak için son dakika burs haberlerimizi takip edin.

Eskişehir Ticaret Odası Bursu Kimlere Verilir?

Eskişehir ticaret odası lisans bursuna MF, TM, TS ve yabancı dil puan türlerinden belli başarıyı yakalamış, ihtiyaç sahibi lisans adayı kişiler başvurabilir.

Eskişehir Ticaret Odası Bursu Başvuru Şartları Nelerdir?

Son dakika burs haberlerimize bu bursa başvuracak kişiler için aranan şartlarla devam ediyoruz.

  1. Lisans bursu için başvuracak kişinin ailesinin en az 2 yıl Eskişehir’de ikamet ediyor olması.
  2. Üniversite sınavını aynı yıl içinde kazanmış olmak
  3. Eskişehir’deki herhangi bir liseden veya il dışı Anadolu veya Fen lisesinden mezun olmak.
  4. Aynı yıl içinde yerleştiği bölüm puanı olarak;
  • Sözel (TS) puanı: 435
  • Yabancı Dil puanı: 440
  • Eşit Ağırlık(TM) puanı: 445
  • Sayısal(MF) puanı: 460 ve yukarısını almış olmak.

Not: Eskişehir Ticaret Odası tarafından verilen bursa “hazırlık sınıfı tamamlayan, ara sınıfta öğrenim gören öğrencieler, açık öğretim yoluyla eğitim gören öğrenciler ve önlisans öğrencileri” faydalanamaz.

Eskişehir Ticaret Odası Bursu ne kadardır? Kimler bu bursu almaya hak kazanabilir?

Sitemizde yer alan güncel burs haberleri tag’ını takip ederek yeni yayınlanan burslardan haberdar olabilirsiniz. Eskişehir Ticaret Odası bursuna başvuru için için verilen net bir tarih yoktur fakat ilgili bursa hak kazanan kişi 9 ay süre boyunca burstan yararlanır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi maddi durumu yeterli olmayan ve başarılı öğrenciler hak kazanabilir. Son dakika burs haberlerini kaçırmamak için sitemizi takipte kalın.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır ve Gerekli Belgeler Nelerdir?

Eskişehir Ticaret Odası maddi durumu yetersiz öğrencilere burs vermektedir. Eskişehir Ticaret Odası bursları karşılıksız olup başvuruları online yapılmaktadır. Eskişehir Ticaret Odası güncel eğitim burs başvurusu yapacak öğrencilerin aşağıdaki linke tıklayarak açılacak Eskişehir Ticaret Odası sitesindeki duyuruları takip ederek başvuru formu yayınlandığında eksiksiz ve yanlışsız doldurması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu