Dernek Bursları

Füsun Sayek Derneği Burs Başvuruları Ne Zaman?

Son güncelleme Eylül 2, 2020 tarihinde Serkan Sayoğlu tarafından yapıldı.

Füsun Sayek Hakkında 

1946 yılında Niğde’nin Bor ilçesinde dünyaya gelen Füsun Sayek ilkokul eğitimini Niğde, ortaokul eğitimini Diyarbakır ve lise eğitimini Ankara’da tamamladıktan sonra 1964 yılında Hacettepe Tıp Fakültesi’ne başladı. 1970 yılında mezun olduktan hemen sonra sınıf arkadaşı İskender Sayek ile evlenerek hayatını ABD’de devam ettirdi. ABD’de bulunduğu sürede Buffalo, New York Üniversitesi, Millarda Fillmore Hastanesi, EJ Meyer Memorial Hastanesi gibi yerlerde çalışmalarını sürdürdü. 1975 yılında American Society of Anesthesiology kongresinde en iyi asistan araştırma ödülünü kazandıktan bir yıl sonra ülkesine geri döndü. Alanında sürekli kendini geliştiren Füsun Sayek, Türkiye’de Ankara Numune Hastanesi, Hacettepe Tıp Fakültesi ve Sağlık Bakanlığı’nda yüksek mertebelerde çalışmalar yaptı. 14 Mart 2006 tarihinde İstanbul Tabip Odası tarafından Tıp Hizmet Ödülü ile ödüllendirilen Sayek, 16 Ekim 2006’da hayata gözlerini yumdu. Füsun Sayek lisans burs hakkında detaylı bilgiyi haberimizin devamında bulabilirsiniz.

Füsun Sayek Bursu Hakkında

Füsun Sayek bursu hakkında bilgilerimiz şu şekilde. Füsun Sayek lisans bursu geri ödemesiz bir burstur. Burs miktarı açıklanmamaktadır. 2019-2020 eğitim öğretim yılında 7 kişilik bir kontenjan açılmıştır. Güncel eğitim burs hakkında bilgi sahibi olmak için sitemizi takipte kalmanızı tavsiye ediyoruz.

Füsun Sayek Bursu Kimlere Verilir?

Lisans ya da yükseköğrenime örgün olarak devam eden, öncelikli olarak tıp fakültesinde okuyan ve maddi imkansızlıkları olan herkes burs başvuruları başladığında başvuruda bulunabilir. Füsun Sayek lisans burs 2020 Eylül ayında başvuruya açılacağı açıklanmıştır.

Füsun Sayek Başvuru Şartları Nelerdir?

Son dakika burs gelişmelerini sizlere aktarmaya devam ediyoruz. Füsun Sayek burs başvuru şartları arasında örgün olarak yüksek öğretim ya da lisans öğrencisi olmak, maddi gereksinimi olmak, ara sınıflardan başvuruluyorsa en az 2,75/4.00 ya da 70/100 akademik ortalamaya sahip olmak, KYK bursu dahil başka bir yerden burs almıyor olmak gibi şartlar bulunmakta. Ayrıca burs almaya hak kazanan öğrencilerden her yıl sonunda akademik durumları hakkında bilgi vermeleri istenmektedir. Bursun devam edebilmesi için başvuru şartlarında bulunan akademik ortalamayı her yıl tutturmak gerekmektedir. Aksi taktirde yönetim kurulu tarafından bursun devamı yeniden değerlendirmeye alınır.

Füsun Sayek Bursu Ne Kadardır? Ne Zaman Verilir?

Maddi gereksinimi olan, öncelikle tıp fakültesi öğrencilere verilen Füsun Sayek burs başvurusu geri ödemesiz bir burstur. Burs miktarı açıklanmamakla beraber, Ekim ve Haziran ayları arasında 9 ay boyunca verilmektedir. Burs başvuruları ve güncel eğitim burs haberlerini kaçırmamak için sitemizi takipte kalın.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

  • Başvuru Formu
  • Kayıtlı olduğu kurumda öğrenci olduğuna dair belge
  • Ara sınıflardan başvurulması durumunda transkript 

Füsun Sayek Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Füsun Sayek lisans burs ya da yükseköğretim bursu başvurusunda bulunmak için öncelikle buradaki adreste bulunan burs başvuru formunu indirip doldurmanız gerekmektedir. Daha sonra bu formu ve öğrenci olduğunuza dair belgeyi isayek@gmail.com adresine e-mail olarak yollamanız istenmektedir. Ara sınıflardan başvuruyorsanız transkript de eklemek zorundasınız. Daha çok güncel eğitim burs ve son dakika burs gelişmelerinden haberdar olmak için sitemizi sıklıkla takip etmenizi tavsiye ediyoruz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biliyoruz, hiç sevmiyorsunuz ama sitemizden gezinmek için reklam engelleyicinizi kapatmanızı istiyoruz.