Üniversite Tanıtımları

Girmenin En Zor Olduğu Bölüm: Boğaziçi İşletme!

Son güncelleme Ekim 4, 2020 tarihinde Serkan Sayoğlu tarafından yapıldı.

Boğaziçi İşletme bölümünü kazanmak pek çok kişinin hayalidir. Söz konusu bölümü okumak kadar girmek de zordur. Ancak zor dedik diye hemen gözünüz korkmasın, İşletme bölümü nasıldır? Sıralamaları nelerdir? Gelin birlikte inceleyelim.

Boğaziçi Üniversitesi Hakkında

            Farkını ortaya koyabilmeyi başaran Boğaziçi Üniversitesi 150 seneyi aşan ve kendisini öğrencilerinin eğitim ve araştırması üzerine yoğunlaştıran, alanında en iyisi olmaya önem veren bir üniversitedir. Boğaziçi Üniversitesi’nin 6 kampüsü olmak üzere öğrenimi devam eden 14 bini aşkın öğrencisi ve öğrenimi sonrasında ülkemiz ve farklı ülkelere dağılmış 50 bini aşkın mezunu bulunmaktadır. Öğrencisine her imkanı iyi koşullarda sunan Boğaziçi Üniversitesinde kendimi geliştirebileceğim birçok alan mevcut. Zaten Boğaziçi Üniversitesi’ne gittiğinizde bence en seveceğiniz kısmı ayaklarınızın altına serdiği manzara olacaktır. Dersten çıkıp çayınızı kahvenizi alıp manzara karşısına oturmak verdiğiniz birçok moladan daha iyi gelecektir.

İstanbul Hakkında – Sosyal İmkanları Neler?

            İstanbul şehrini bilmeyen en az bir kere de olsun gelmeyenimiz çok nadirdir. Birçok imkanı içinde barındıran İstanbul tarihiyle ve tarihi yerleriyle başlı başına güzelliktir zaten. Çoğumuzun bildiği İstanbul’u imkanlarından bahsetmek yerine sizlere bölümüm Boğaziçi İşletme ve üniversitemizin imkanlarından bahsetmek isterim. Boğaziçi Üniversitesi akademik eğitimi temelden sağlam olmakla beraber bu fırsatın yanında farklı olanaklar da sunmaktadır. Öğrenci kulüpleri bu imkanların en başında gelmektedir. Öyle içi boş kulüpler olmamakla beraber müzik, tiyatro, at binme gibi birçok alanda etkin kulüpler bulunmaktadır. Sosyal anlamda en geniş imkanlara sahip üniversitelerden biri olarak iddiamızı ortaya koymakla beraber eminiz ki gelip de kendinize göre bir etkinlik bulmamanız imkansız.

İstanbul’da Ulaşım İmkanı Nasıl?

            İstanbul’da ulaşım imkanı diğer şehirlere göre daha düzenli ve çeşitlidir. Ulaşım İETT tarafından yürütülmektedir. Dolmuş, minibüs, raylı sistem, metrobüs, tramvay, marmaray, vapurlar… Birçok farklı ulaşım imkanını sizlere sunan İstanbul şehrinde ücretlendirme kısmında vatandaş da öğrenci de düşünülmektedir. Boğaziçi Üniversitesi’ne ulaşım için ise doğrudan olmasa da metro aktarmasıyla metrobüs imkanı (İstanbulkart); Güney Kampüsü’ne, Kandilli ve Sarıtepe’ye otobüs imkanı (İstanbulkart); Üsküdar’dan kalkan Rasathane minibüsleri imkanı (3 TL) ve bunların yanı sıra servis ve taksi imkanları mevcuttur. Güney Kampüsü’nde bulunan Boğaziçi İşletme ulaşımı ise otobüslerle sağlanabilmektedir.

Boğaziçi İşletme Bölümü Tamam, Peki Yurt İmkanları?

            Boğaziçi Üniversitesi’nin sunduğu imkanlardan bir tanesi de yurt imkanıdır. Üniversite bünyesinde bulunan yurtlar öncelikli olarak tercih edilmektedir. Bu yurtlar oda ve daire tipi yurtlardan oluşmaktadır. Superdorm yurdu olarak özel yurt imkanı da vardır ancak diğerlerine göre daha pahalıdır. Boğaziçi Üniversitesi bünyesindeki yurt imkanları kampüsün içerisinde bulunmaktadır. Boğaziçi İşletme okuyan arkadaşlarım Zeynep – Ayşe Birkan Kız Yurdu’nu veya 1. Erkek Yurdu’nu tercih edebilir. Çevre civarlarda özel yurt ve KYK imkanları da mevcuttur.

Boğaziçi İşletme Bölümü Okumak?

            Boğaziçi İşletme alanında çağı yakalamayı başarmıştır. Öğrencileri daha temelden vizyon sahibi, liderlik vasfı bulunacak ve teknolojiye ayak uyduracak şekilde yetiştirmeyi temel alan üniversitenin İşletme bölümü Erasmus ve farklı ülkelerdeki anlaşmalı üniversitelerle değişim programları imkanı sunmaktadır. Sunduğu imkanlar dolayısıyla benim gibi lisansüstü eğitim düşünüyorsanız bunu yurtdışında gerçekleştirme şansını veriyor Boğaziçi İşletme. Öğrenim hayatımız boyunca yanımızda olan Boğaziçi İşletme mezun olunca da elimizi bırakmıyor ve iş imkanlarında zaten adıyla yardımcımız oluyor. Boğaziçi İşletme Bölümü öğrencileri olarak çift anadal ve yandal programları yürüterek kendinizi geliştirebilir, yarından sonrasını görmek için Boğaziçili olabilirsiniz. Bölümün internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biliyoruz, hiç sevmiyorsunuz ama sitemizden gezinmek için reklam engelleyicinizi kapatmanızı istiyoruz.