Genel Burslar

Gönen Ticaret Odası Burs Başvuruları Başladı!

Gönen Ticaret Odası Hakkında

         Gönen Ticaret Odası, Harun Oral öncülüğünde 1961 senesinde Gönen Kaymakamlığı’nın teşvikiyle kurulmuştur. Gönen Ticaret Odası binası 1989 senesinde temelleri atılarak 1993 senesinde kullanıma açılmış olup bu tarihe kadar Gönen Ticaret Odası binası farklı bir binada kiradaydı. Geçiş yaptıkları bina ise 3 katlı olmakla beraber zemin katında bulunan işyeri Gönen Ticaret Odası’na gelir sağlaması için kiralanmıştır. Gönen ilçesinin gelişmesi amacıyla ekonomik, kültürel ve sosyal iyileştirmeler yapan Gönen Ticaret Odası özel sektörü teşvik edici faaliyetler de gerçekleştirmektedir. Özel sektör için kaynak sağlayan Gönen Ticaret Odası kaliteli hizmet sunmak için kendi gelişimini de devam ettirmektedir. Gönen Ticaret Odası’nın öğrencilere sunduğu Gönen Ticaret Odası bursu fırsatının detayları haberimizde.

Gönen Ticaret Odası Bursu Hakkında

         Yükseköğrenim öğrencilerinin faydalanabildiği Gönen Ticaret Odası bursu için geri ödeme şartı aranmamaktadır. İkametgâh adresi Gönen sınırları içerisinde olan ve Gönen Ticaret Odası burs başvuruları için gereken şartları yerine getiren her öğrenci bu imkandan yararlanabilecek. Gönen Ticaret Odası burs başvuruları esnasında verilen bilgiler her zaman için teyit edilebilir. Bu bağlamda çelişki veya gerçeğe aykırı beyan tespiti durumunda bursu kesilir ve ödenen miktar belirli bir faiz ile geri alınır. Bu nedenle Gönen Ticaret Odası burs başvuruları esnasında bilgilerinizin ve belgelerinizin eksiksiz ve gerçeği beyan eder olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Gönen Ticaret Odası Burs Başvuruları Şartları Nelerdir?

         Yabancı uyruklu olmayan, lisans düzeyinde kayıtlı olan veya öğrenim görüyor olan, askerlik ilişki bulunmayan, Gönen sınırları içerisinde ikamet eden, maddi gelir düzeyi düşük olan, firma veya kuruluşta çalışmıyor olan, ahlaki durumu iyi olan; hakkında disiplin cezası, ülkemizin bölünmezliğine, Atatürk ilke ve inkılaplarına, devletin bağımsızlığına karşıt bir suçtan hüküm bulunmayan, yeni kayıt yaptıranlarda lise öğrenimini başarılı bir şekilde  bitirmiş olan, ara sınıflarda ise en az 2.00/4 not ortalamasına sahip olan, herhangi bir kurum veya kuruluştan burs almıyor olan öğrenciler Gönen Ticaret Odası burs başvurularından faydalanabilmektedir. Vakıf üniversitesi/ açık öğretim/ uzaktan öğretim öğrencileri ve kardeşi TEV bursunu almaya devam eden öğrenciler Gönen Ticaret Odası bursu için başvuru yapamamaktadır.

Gönen Ticaret Odası Bursu Ne Kadardır? Ne Zaman Verilir?

         Gönen Ticaret Odası bursu yapılan açıklamaya göre öğrenim senesi içerisinde 8 ay boyunca ödenmektedir. Bütçeye göre değişim gösterebilen Gönen Ticaret Odası burs miktarı burs almaya hak kazanan öğrencilere bildirilmektedir.

 Gönen Ticaret Odası Burs Başvuruları İçin Gereken Belgeler

         Gönen Ticaret Odası burs başvuruları için gereken belgeler Gönen Ticaret Odası adresinde yapılan şahsi başvuru esnasında öğrenciye bildirilecektir. Gereken şartları sağlıyorsanız detaylı bilgi ve sizden talep edilecek belgeler için burs başvurusu yapmak üzere Gönen Ticaret Odası’na gitmelisiniz.

Gönen Ticaret Odası Burs Başvuruları Nasıl Yapılır?

         Gönen Ticaret Odası bursu başvurusu için Gönen Ticaret Odası adresine gidilerek yapılan başvuru için verilen form doldurulmalı ve istenen belgeler yapılan bilgilendirmeye göre teslim edilmelidir. 16 Eylül’de başlayan Gönen Ticaret Odası burs başvuruları için son tarih 30 Eylül’dür. Gönen Ticaret Odası burs başvuruları hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın. Bu burs size göre değilse bizde burs çok, Mustafa Hasanoğlu Vakfı burs başvuruları haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Gönen Ticaret Odası adresi: Altay Mh. 10 Nolu Sk. No:7 10900 Gönen / BALIKESİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu