Dernek Bursları

Gönüllü Hareketi Derneği Bursu Başvuruya Açıldı!

Son güncelleme Ekim 15, 2020 tarihinde Serkan Sayoğlu tarafından yapıldı.

Gönüllü Hareketi Derneği Hakkında

            Gönüllü Hareketi Derneği, 2009 senesinde gönüllü üyelerle beraber toplumsal problemler ve bunlara ilişkin çözümler için kurulmuştur. Gönüllülük esasına dayanan projeler ve faaliyetler için eğitimler vermek, ihtiyacı olanlara yardımcı olmak, tarihi çevreyi ve doğayı korumak, gençlerin edinecekleri meslekler için temel oluşturmak Gönüllü Hareketi Derneği’nin edindiği ve gerçekleştirdiği birkaç amaçtan biridir. İhtiyacı olana destek olmak ve gençlerin eğitimine katkıda bulunmak adına Gönüllü Hareketi Derneği bursu imkanı sağlamaktadırlar. Ekim ayındaki burs başvurularını hiç kaçırma, ki zaten Hayal Elçisi Bursu Başvuruları Devam Ediyor!

Gönüllü Hareketi Derneği Bursu Hakkında

            Üniversite öğrencilerine karşılıksız destekte bulunan Gönüllü Hareketi Derneği bu sene de burs başvurularını adaylara açmıştır. Devlet üniversitelerinde okuyan ve gereken şartları karşılayan öğrenciler Gönüllü Hareketi Derneği bursu için başvuruda bulanabilirler. Gönüllü Hareketi Derneği bursları için yapılan bağışlardan oluşturulan fon ile öğrencilere sağlanan bu destek karşılığında gönüllü faaliyet yükümlülüğü vardır. Gönüllü Hareketi Derneği bursunu almaya hak kazanan öğrenciler her ay düzenli olarak yapacakları en az 2 saatlik gönüllü etkinlikleri göndermesi gerekmektedir. Gönüllü Hareketi Derneği bursları için aranan şartlardan önce burs sezonu kapanmak üzereyken fırsat kaçırmamak için Telegram kanalımızı buraya bıraktık, hemen gel.

Gönüllü Hareketi Derneği Burs Başvuruları Şartları Nelerdir?

            Yabancı uyruklu olmayan, örgün lisans öğrencisi olan, maddi gelir düzeyi düşük olan, KYK haricinde herhangi bir kurum veya kuruluştan burs almıyor olan, en az 2.5/4 not ortalamasına sahip olup üst sınıfa geçme hakkı kazanan, alttan 2’den fazla dersi bulunmayan, devlet üniversitesinde veya vakıf üniversitelerinde tam burslu okuyan, adli sicil veya disiplin kaydı bulunmayan, Bursa’da lise okuyup herhangi bir şehirde üniversite okuyan veya herhangi bir şehirde lise okuyup Bursa’da üniversite okuyan ve her ay en az 2 saat olmak üzere gönüllü faaliyetlere katılım gösterecek öğrenciler Gönüllü Hareketi Derneği burs başvurularından faydalanabilmektedirler.

Gönüllü Hareketi Derneği Bursu Ne Kadardır? Ne Zaman Verilir?

            Pandemi etkisiyle Gönüllü Hareketi Derneği bursları bu sene 8 ay boyunca ödenilmesi kararı alınmıştır. Ekim – Haziran dönemi boyunca aylık ödenecek Gönüllü Hareketi Derneği bursu için belirlenen miktar ise 250 TL’dir. Her ayın 15’inde ödemesi yapılan Gönüllü Hareketi Derneği bursları öğrenim sonuna kadar alınmaktadır. Eski bursiyerlerin şartları halen karşılıyor olması sonucu talep edilen belgeleri teslim etmesiyle Gönüllü Hareketi Derneği bursları devam eder.

Gönüllü Hareketi Derneği Burs Başvuruları İçin Gereken Belgeler

            Online başvuru aşamasından sonraki değerlendirmeyi geçip görüşmeye çağrılan öğrenciler aşağıdaki belgeleri elden veya internet üzerinden Gönüllü Hareketi Derneği’ne ulaştırmalıdır. Burs taahhütnamesine buradaki adresten ulaşabilirsiniz. Gönüllü Hareketi Derneği bursu için başvuru şartları aşağıda yer almaktadır:

gönüllü hareketi derneği bursu
gönüllü hareketi derneği bursları için gerekli belgeler

Gönüllü Hareketi Derneği Burs Başvuruları Nasıl Yapılır?

            Gönüllü Hareketi Derneği burs başvuruları ilk aşamada online olarak yapılmaktadır. Buradaki adresten burs başvuru sayfasına ulaşabilirsiniz. 27 Ekim Gönüllü Hareketi Derneği burs başvuruları için son gün. 31 Ekim günü ilk aşamayı geçen adaylara sonuçlar bildirilir ve 1-4 Kasım tarihinde talep edilen belgeler teslim edilecektir. Kesin sonuçlar 5 Kasım tarihinde açıklanacaktır.

Bu yazımızda gönüllü hareketi burs başvurusu, gönüllü hareketi derneği, gönüllü hareketi ekşi, gönüllü hareketi sesli kitap, gönüllü hareketi derneği burs 2020, gönüllü iyilik hareketi derneği, avrupa gönüllü hareketi konularına değindik. Eğer aklınıza takılan bir şey varsa, iletişim alanından bize ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biliyoruz, hiç sevmiyorsunuz ama sitemizden gezinmek için reklam engelleyicinizi kapatmanızı istiyoruz.