Vakıf Bursları

Güney Eğitim Vakfı Bursu Başvuruları Başlıyor!

Son güncelleme Eylül 18, 2021 tarihinde Serkan Sayoğlu tarafından yapıldı.

Güney Eğitim Vakfı Hakkında

            Maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere burs imkanı sağlamak amacıyla 1994 senesinde kurulan Güney Eğitim Vakfı, burs imkanı dışında manevi olarak da öğrenciye destek olmaktadır. Gönüllülük esas olan Güney Eğitim Vakfı gücünü bu gönüllülerden almaktadır. Güney Eğitim Vakfı bursu başvuruları sonrasında yaklaşmakta olan KYK burs başvuruları haberimizi unutmayın.

Güney Eğitim Vakfı Bursu Hakkında

            Geri ödeme şartı aramayan Güney Eğitim Vakfı, öğrencilere burs vermek amacıyla kurulmuştur. Çizgisini bozmadan devam etmiş ve Güney Eğitim Vakfı burs imkanının yanında öğrenciye manevi açıdan da destek sağlamaktadır. Güney Eğitim Vakfı burs başvuruları iki aşamadan oluşmaktadır. Güney Eğitim Vakfı bursundan üniversite öğrencileri faydalanabilmektedir.

Güney Eğitim Vakfı Bursu İçin Başvuru Şartları Nelerdir?

            Maddi gelir düzeyi düşük olan, lisans/ yükseklisans düzeyinde öğrenim gören veya öğrenim görmeye başlayacak olan, en az 1.8/4 not ortalamasına sahip olan, devlet üniversitesinde okuyan veya özel/ vakıf üniversitelerinde tam burslu öğrenim gören öğrenciler Güney Eğitim Vakfı burs başvuruları yapabilir. Önlisans, açık/uzaktanöğrenim düzeyinde öğrenim gören, son sınıfta okuyan öğrenciler ve ailesinde Güney Eğitim Vakfı bursundan faydalanan biri bulunan öğrenciler Güney Eğitim Vakfı bursundan faydalanamaz.

Güney Eğitim Vakfı Bursları Ne Kadardır? Ne Zaman Verilir?

            Güney Eğitim Vakfı bursu yıllık olarak 2000 TL öğrenciye ödenmektedir. Eylül – Haziran dönemi boyunca 10 ay süreyle ödenen burs aylık olarak 200 TL olmaktadır.

Güney Eğitim Vakfı Burs Başvuruları İçin Gereken Belgeler

            Güney Eğitim Vakfı burs başvuruları için gereken belgeler başvuru formu çıktısı ile beraber vakıf adresine gönderilir.

güney eğitim vakfı bursu başvuruları nasıl yapılır?

Güney Eğitim Vakfı Burs Başvuruları Nasıl Yapılır?

            Güney Eğitim Vakfı burs başvuruları başvuru formu doldurulup çıktısı ile beraber yukarıda istenen belgelerle Güney Eğitim Vakfı merkezine gönderilir. İlk aşamadan geçen öğrencilere Ocak ayı civarlarında mülakat yapılır. Mülakat aşamasını da geçen öğrencilere Vakıfbank’tan hesap açtırarak vakfa gönderir. Geriye dönük olarak hazirana kadar 10 aylık ödeme yapılır. Önceden burs almaya hak kazanan öğrenciler ise en geç o eğitim senesinin ilk dönemi bitene kadar başarısız olmadığına dair belgesini Güney Eğitim Vakfına ulaştırmalıdır, aksi takdirde bursu kesilir. Güney Eğitim Vakfı burs başvuruları için son tarih 30 Eylül.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biliyoruz, hiç sevmiyorsunuz ama sitemizden gezinmek için reklam engelleyicinizi kapatmanızı istiyoruz.