Vakıf Bursları

Gürsoy Vakfı Burs Başvuruları Başlıyor!

Gürsoy Vakfı Hakkında

Gürsoy Vakfı, 2015 yılında vakıf kültürüyle yoğurulan temelleri atılarak hizmetlerinin merkezine insanı yerleştirmiştir. Gürsoy Vakfı’nın güttüğü amaçlar arasında gelecek kuşakların, ki vakıf bu kuşakları geleceğin teminatı olarak gördüğünü ifade etmekte, eğitimlerine destek olabilmek adına yola çıkmış, toplumun eğitim seviyesini de yükseltmeyi amaçları arasına eklemiştir. Gürsoy Vakfı Hakkında asıl söylenmesi gereken bu amaçlar doğrultusunda eğitiminde desteğe ihtiyacı olan öğrencilerin yanında olmayı kendine vazife edinmiş olmasıdır. Burs başvuruları ne zaman diye merakla beklenirken Gürsoy Vakfı burs başvurularının ne zaman olacağını açıkladı.

Gürsoy Vakfı Bursu Hakkında

Gürsoy Vakfı Bursu, eğitiminde maddi desteğe ihtiyaç duyan; bu desteği bulamayan öğrencilere yönelik bir burstur. Gürsoy Vakfı Bursu Hakkında söylenecek şeyler oldukça fazla olsa da değineceğimiz şeylerden en önemlisi Gürsoy Vakfı, gelecek nesillere vermiş olduğu önemin bir göstergesi olduğunu belirttiği Gürsoy Vakfı Bursu için bu zamana kadar (2015 yılından bu yana) yüzlerce öğrencinin faydalandığını ifade etmesidir.

Gürsoy Vakfı Bursu Kimlere Verilir?

Gürsoy Vakfı Bursu, maddi durumu yeterli olmayan lisans ve ön lisans düzeylerinde öğrenim gören ve aşağıdaki şartları taşıyan öğrencilere verilmektedir. Bu arada belirtmek gerekiyor ki çeşitli vakıf ve derneklerin burs başvuruları ile bilgi almak için sitemizi takip edebilirsiniz.

Gürsoy Vakfı Başvuru Şartları Nelerdir?

Her vakıf ve derneğe yapılan burs başvuruları gibi bu vakfa da burs başvurusu yaparken birtakım şartları sağlıyor olmanı gerekmektedir. İşte o şartlar;

Burs Başvuru Formu doldurulmalıdır. Öğrenci belgesi -onaylı olacak elbette- PDF olarak sisteme yüklenecektir. Aynı şekilde kimliğinizin fotokopisi de PDF olarak sisteme yüklenmesi gereklidir. Burs başvuruları elbette bu şartlarla sınırlı değil, YKS sınav sonuç belgesinin de PDF olarak hazırda bulunması ve sisteme yüklenmesi gerekmektedir. Ailede eve para getiren bireyin kazandığı ücretin belgesi PDF şeklinde olmalıdır. E devlet üzerinden alınabilecek Nüfus kayıt örneğinin de PDF halinde belgesi bunun yanı sıra diğer öğrenci olan kardeşlerin öğrenci belgelerinin de olması gerekmektedir. Eğer evde kalınıyorsa evin kira kontratı, yurt ise ödeme dekontu olması yeterlidir. 1. Sınıf hariç diğer sınıflar için transkript belgesi.

Gürsoy Vakfı Bursu Ne Kadardır? Ne Zaman Verilir?

Gürsoy Vakfı Bursu 2020-2021 yılı için burs başvuruları başlamak üzeredir. Gürsoy Vakfı’nın bursiyerlere ne kadar ödediği bilinmemekte olup burslar genellikle Ekim ayı ile ödenmeye başlanmaktadır.

Gürsoy Vakfı Burs Başvuruları Nasıl Yapılır?

Gürsoy Vakfı Burs başvuruları için web sitesinde ilan edilen tarihler arasında ilgili link üzerinden sisteme kaydolarak online bir şekilde başvurular yapılmaktadır. BURADAN bursiyer kayıt tuşu ile kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Burs Başvuruları genellikle Eylül ayı ile sonlanmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu