Üniversite Tanıtımları

Hacı Bayram Veli Üniversitesi’nde Hukuk Bölümü

Son güncelleme Eylül 2, 2020 tarihinde Serkan Sayoğlu tarafından yapıldı.

Hacı Bayram Veli Üniversitesi Hakkında

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi 2018 yılında alınan kararla Gazi Üniversitesi bünyesinden ayrılan bazı bölümlerle oluşturulan bir üniversitedir. Gerek akademik kadrosu gerek konumu gerekse sosyal imkanları bakımından bir değişikliğe uğramamış Gazi Üniversitesi ile iç içe bir okuldur. Bünyesinde bulunan 9 fakülte, 3 meslek yüksekokulu, 3 yüksekokul ve 1devlet konservatuar ile ülkemizin yapı taşı olan gençleri geleceğe kazandırmayı vizyon edinmiştir.

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Kampüsü

Üniversitemizin Hukuk Fakültesi öğrencileri, kampüsü Üniversitenin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencileri ile ortak kullanmaktadır. Yerleşke Ankara’nın Beşevler semtinde yer alması ulaşım açısından öğrenciler için büyük bir avantaj. Çok kısa yürüme mesafesinde metro ve otobüs durağına ulaşabilirsiniz. Gerek otobüs gerekse metroyla çok fazla zaman harcamadan istediğiniz yere varabilmeniz semtin merkezi oluşunun açık bir göstergesidir. Anıtkabir’e 15 dakika yürüme mesafesinde oluşu yerleşkeye ayrı bir güzellik katmakta tabii.

Hacı Bayram Veli Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Kampüsü küçüklüğüyle dikkat çeken bir yerleşkeye sahip. Çevresinde işlek yolların bulunması kampüsün genişleyememe sebepleri arasında sayılabilir. Ancak kullanmasını bilene yeterli bir bahçe mevcut. Okulun etrafını saran bank ve kantinler ders aralarının vazgeçilmezi durumunda. Yemekhanenin binanın içerisinde oluşu derslere yetişme açısından çok önemli. En fazla 2 dakikada yemekhaneye ulaşabilirsiniz. Üniversitemizin Kampüsü içerisinde okul bünyesinde bulunan öğrenci topluluklarının etkinlikleri yapılmakta. Bunlar akademik etkinlikler olabileceği gibi sosyal sorumluluk projeleri de olabilmekte. Bahar şenliklerinin, konserlerin yapılması özellikle sınav haftasından çıkmış bitkin öğrencinin kendini toplamasına yardımcı olmaktadır. Kampus içerisinde bulunan 7/24 açık çalışma salonu öğrencilerin en uğrak noktasıdır.  

Kampüsün çevresinde bulunan semtler son dönem Ankara’sının en gözde semtleridir. Tamamen öğrenci mekanlarının bulunduğu, cebinizi zorlamayan yerlerde vakit geçirebilirsiniz.

Hacı Bayram Veli Üniversitesi Yurt İmkanları

Üniversitemiz terminale çok yakın bir konumdadır. Metroyla 3 durak sonra ulaşabilirsiniz. Kampüse yürüme mesafesinde KYK kız yurtları var. KYK erkek yurtları ise metroyla/dolmuşla ortalama 20 dakikalık bir mesafe kadar uzaklıkta. KYK yurdu çıkmayan öğrenciler için ise okula çok yakın yerlerde olan özel yurtlar mevcut. Bütçenize göre her türlü bir yurt bulabilirsiniz.

Ankara’da Üniversiteli Olmak?

Ankara’da deniz olmaması ve başkent oluşundan dolayı çok fazla memurun olması öğrenci şehri olamaz algısını ortaya çıkarabiliyor. Ancak bu algıyı kıran Ankara’nın doğal ve tarihi güzellikleridir. Üniversitemiz bünyesinde bulunan gezi kulüpleriyle öğrenci bütçesini çok zorlamayacak şekilde gezilere katılarak şehri tanımak, sizlere üniversite hayatınız boyunca unutulmayacak deneyimler kazandırabilir.  

Ankara’nın İç Anadolu’nun da ortasında olması çevre illere ulaşımını kolaylaştırmaktadır. Terminal merkezi konumda olduğu kadar havaalanı merkezden uzakta. Belirli saatlerde işlek yerlerden kalkan servislerle kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. 

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne gelmek isteyenler veya yeni kazanan öğrenciler için tavsiyede bulunmak gerekirse hukuk fakültesinin zorluğunu ve mahiyetinin kavramanızı öneririm. Her devletin üç ayağından birisi olan yargı organının bünyesinde bulunmanın ne kadar önem arz ettiğinin farkına varmalı ve ona göre çalışmalarımızı sürdürmeliyiz. Ben okulumdan, alığım eğitimden, Ankara’dan memnunum. Akademik kadrosu göz kamaştıran Türkiye’nin sayılı üniversitelerinden birisindeyim. İyi bir okuyucu, iyi bir dinleyici olmanızı öneririm.  

Bu arada diğer üniversite tanıtımları yazılarına da göz atmayı unutmayın.

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Hukuk Fakültesi 3. Sınıf Öğrencisi    

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biliyoruz, hiç sevmiyorsunuz ama sitemizden gezinmek için reklam engelleyicinizi kapatmanızı istiyoruz.