Dernek Bursları

Hayallere Köprü Kuruyoruz Derneği Bursları Başladı!

Son güncelleme Eylül 18, 2021 tarihinde Serkan Sayoğlu tarafından yapıldı.

Hayallere Köprü Kuruyoruz Derneği Hakkında

Hayallere Köprü Kuruyoruz Derneği, çeşitli projelere imza atarak özellikle doğu bölgesinde bulunan öğrencilerin eğitim seviyesini yükseltmeyi amaçlayan bir dernektir. 2013 yılından bu yana aktif olarak hizmet veren bu sivil toplum örgütü öğrencilere karşılıksız burs vermesinin yanında; köy okulları yardım projesi, kadın sağlığı eğitim programı, İngilizce dil köprüsü ve modern müzik sınıfı gibi projeleri de hayata geçirmiştir. Burs başvurusu için gerekli bilgiler aşağıda verilmiştir.

Hayallere Köprü Kuruyoruz Derneği Bursu Hakkında

Hayallere Köprü Kuruyoruz Derneği, 2018-2019 eğitim öğretim döneminde üniversite öğrencilerine geri ödeme yükümlülüğü olmayan bir maddi destek etkinliğini hayata geçirmiştir. Hayallere Köprü Kuruyoruz Derneği bursu, 2018-2019 yılında 150 öğrenciye ulaşmış ve 2019-2020 yılında ise 130 öğrenciye ulaşmıştır.

Hayallere Köprü Kuruyoruz Derneği Bursu Kimlere Verilir?

Hayallere Köprü Kuruyoruz Derneği, burs başvurusu yapacak olan öğrenciler açısından belirli şartlar sunmamıştır. Belirli bir bölümde veya belirli bir şehirde okuyor olma şartı Hayallere Köprü Kuruyoruz Derneği bursu için geçerli değildir. Yalnızca bu bursa başvuracak olan öğrencilerin maddi açıdan bu bursa ihtiyaç duyuyor olmaları gerekmektedir.

Hayallere Köprü Kuruyoruz Derneği Burs Başvurusu İçin Şartlar Nelerdir?

Hayallere Köprü Kuruyoruz Derneği bursu için derneğe burs başvurusu yapacak olan öğrencilerin öncelikle maddi açıdan bu bursa ihtiyaç duyuyor olmaları gerekmektedir. Bu bursu alan öğrenciler arasından ise belirli özellikleri taşıyan veya belirli şartları gerçekleştiren öğrenciye zaman içerisinde ‘’Hayallere Köprü Kuruyoruz En Etkileyici Hayal Bursu’’ verilmektedir.

Hayallere Köprü Kuruyoruz Derneği Bursu Ne Kadardır? Ne Zaman Verilir?

Hayallere Köprü Kuruyoruz Derneği bursu, 2020-2021 eğitim öğretim dönemi için 200 TL olarak belirlenmiştir. ‘’Hayallere Köprü Kuruyoruz En Etkileyici Hayal Bursu’’ almaya hak kazanan bir öğrencinin bursu ise aylık 500 TL’dir. Her yıl eylül ayı içerisinde burs başvurusu dönemini tamamlayan Hayallere Köprü Kuruyoruz Derneği, değerlendirmeler sonucunda eğitim-öğretim dönemi başlayınca öğrencilere burslarını yatırmaktadır.

Burs Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Hayallere Köprü Kuruyoruz Derneği’ne burs başvuruları yapacak olan öğrencilerin birtakım belgeleri derneğe teslim etmesi gerekmektedir Dernek bursuna başvuru için gerekli belgeler şunlardır:

  • Öğrenci Belgesi
  • Adli Sicil Kaydı
  • Transkript

Hayallere Köprü Kuruyoruz Derneği Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hayallere Köprü Kuruyoruz Derneği’ne burs başvurusunu yapacak olan öğrencinin buradaki adreste yer alan başvuru formunu, ıslak imzalı şekilde doldurup istenen belgelerle birlikte derneğin mail adresi olan hayallerekoprukuruyoruz@gmail.com adresine göndermeleri gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biliyoruz, hiç sevmiyorsunuz ama sitemizden gezinmek için reklam engelleyicinizi kapatmanızı istiyoruz.