Dernek Bursları

İzburs Derneği Burs Başvuruları Devam Ediyor!

Son güncelleme Eylül 18, 2021 tarihinde Serkan Sayoğlu tarafından yapıldı.

İzmit Burs Derneği (İzburs) Hakkında

İzmit Burs Derneği eğitim sürecinde ihtiyacı olan öğrencilere destek sağlamak için geri ödemesiz olarak burs vermek için 2012 senesinde kurulmuştur. Eğitime destek adına burs imkanı sağlayan İzburs Derneği, mezun öğencilere yönelik etkinlikler de düzenlemektedir. İzburs burs başvuruları yapmak için makalemizin geri kalanına göz atın. İzburs Derneği haberini okuduktan sonra başvuruya açık diğer fırsatları kaçırmamak için TIKLAYIN.

İzmit Burs Derneği Bursu Hakkında

Geri ödeme şartı aramayan İzburs Derneği lise/ yükseklisans/ doktora öğrencilerine burs imkanı tanımamaktadır. Başarıya bağlı olarak devamlılığı sağlanan İzburs Derneği bursu öğrenim süresince devam eden bir burstur. Bir eğitim senesi boyunca 2 dersten fazla başarısız dersi bulunan öğrencilerin İzburs bursu kesilmektedir. İzburs Burs Başvuruları devam ederken siz başvurunuzu hızlıca yapıp sonuçları beklerken diğer fırsatları kaçırmamak için fırsatları eşitleyen platformda diğer bursları inceleyebilirsiniz.

İzburs Burs Başvuruları İçin Şartlar Nelerdir?

Yabancı uyruklu olmayan, KYK bursu haricinde herhangi bur kurum veya kuruluştan burs almayan, adli sicil kaydı temiz olan önlisans/lisans öğrencileri İzmit Burs Derneği burs başvuruları için gerekli şartları sağlamaktadır. Diğer öğrenim düzeylerindeki öğrencilerin burs başvuruları dikkate alınmayacaktır. İzburs bursu başarısızlık halinde devam etmemektedir.

İzmit Burs Derneği Ne Kadardır? Ne Zaman Verilir?

Ayın 1-10’u arasında ödenen İzburs bursu aylık olarak 200 TL ödenmektedir. Eylül – Mayıs dönemi boyunca 9 ay boyunca ödenmektedir. Koşulları sağlayan ve başarısızlık durumu olmayan öğrencilere öğrenim süresince İzburs bursu ödenir.

İzburs Başvuruları İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

İzburs bursundan ilk defa faydalanmak veya İzburs bursunun devamı için gerekli olan belgeler öğrenci belgesi, kimlik fotokopisi, transkript, hesap numarası/ cüzdanı (Akbank), sicil kaydı, nüfus kayıt örneğidir.

İzburs Burs Başvuruları Nasıl Yapılır?

İzburs burs başvuruları online olarak alınmaktadır. İzburs burs başvurusu yapmak için buradaki adrese tıklayın. Başvuru esnasında verilen bilgiler eksiksiz olmalı, gerçeğe aykırı beyan olmamalıdır. Başvuru tarihi geçtikten sonra yapılan burs başvuruları dikkate alınmamaktadır. İzburs bursunu kazanan öğrencilere sms yoluyla bilgilendirme yapılmaktadır. Bu bilgilendirmeden sonra 15 gün içerisinde yukarıda istenen belgeler info@izburs.com adresine gönderilmelidir. burs başvuruları için son tarih 28 Eylül, sakın kaçırmayın. KYK yurt başvuruları çok yaklaştı, hadi haberimize.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biliyoruz, hiç sevmiyorsunuz ama sitemizden gezinmek için reklam engelleyicinizi kapatmanızı istiyoruz.