Dernek Bursları

KADEM Bursu İçin Başvuru Tarihi Belli Oldu!

Son güncelleme Haziran 10, 2021 tarihinde Serkan Sayoğlu tarafından yapıldı.

KADEM Derneği Hakkında

KADEM Bursu adıyla bilinen bursun kaynağı olan Kadın ve Demokrasi Derneği, Türkiye’nin nitelikli kadın işgücünü arttırmak misyonuyla ülke ekonomisine katkıda bulunmayı amaçlar. Merkezi İstanbul olan kurum İnsan Hakları bildirgesine dayanarak kadının haklarını korumayı amaçlarken ona istihdam sağlamak birinci öncülüdür. Yönetim kurulu başkanlığını Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu yapmaktadır. kadem bursu ile daha detaylı bilgi almak için okumaya devam edin.

KADEM Bursu Hakkında

Güncel burs haberlerimize KADEM derneği ile devam ediyoruz. Dernek; kendi yönetmeliğinde yüksek öğrenim öğrencisi olup ihtiyaç sahibi öğrencilere fon sağlamayı amaçlar. Kadem komisyonu her yıl Eylül ayı içinde web sitesinde burs başvuru ilanını güncel tutar. Puan hesaplamaları yapılır ve belgelerinin eksiksiz bir şekilde Ekim ayının ilk haftası içerisinde komisyona gönderen öğrenciler bursunu aynı ay içinde almaya başlar. KADEM bursu karşılıksız bir burstur.

KADEM Bursu Başvuru Şartları Nelerdir?

Kadem vakfı kendi yönetmeliğinde KADEM bursu öksüz, yetim ya da parçalanmış aile bireylerinden İstanbul’da öğrenim görenlere verilebilir demiştir. İlk şart İstanbul’da okumaktır. Bir diğer şart ise öncelikli olarak ihtiyaç sahibi olmaktır. Bu kriterlerden başka önemli olan bir şart da devlet kurumları hariç herhangi bir yerden burs almamaktır. Orta ve Lise sınıf dönemlerinde belli bir başarıyı yakalamak da ön koşullardandır. Kadem bursu almak isteyen öğrencinin sağlık, hukuk, eğitim gibi yaşadığımız toplumu direkt olarak etkileyen sektör alanlarından birini hedeflemiş olması gerekir. Son olarak lisans bursu almak isteyen kişinin ara sınıf olmaması gerekir(ara sınıflardan başvuru kabul edilmemektedir). Son dakika burs haberleri için sitemizi takip etmeyi unutmayın.

KADEM Burs Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Başvurunuz için gerekli belgeleri yazının devamında bulabilirsiniz. Güncel burs haberleri için takipte kalın.

KADEM bursu için gerekli belgeler;

  • Transkript (başvuru kabul edilirse her yıl istenecektir.)
  • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
  • Sabıka kaydının olup olmadığına dair belge
  • Başka kurum ya da kişilerden maddi yardım alıp almadığına dair belge
  • Aile gelir belgesi
  • 2 resim
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi

KADEM Burs Başvurusu Nasıl Yapılır? 

KADEM bursu karşılıksız bir burstur. Geri ödemesiz bursların başvurusu online yapılır. Kadem derneğinin web sitesindeki formu doldurup gerekli belgeleri sağladıktan sonra başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biliyoruz, hiç sevmiyorsunuz ama sitemizden gezinmek için reklam engelleyicinizi kapatmanızı istiyoruz.