Vakıf Bursları

Kardemir Vakfı Burs Başvuruları Başladı!

Kardemir Vakfı Hakkında

            Kardemir Teknoloji, Eğitim ve Kültür Vakfı; Kardemir A.Ş. ‘nin yapacağı üretimi desteklemek, üretimi teknolojiyle buluşturmak, nitelikli iş gücü sağlamak için 2018 senesinde kurulmuştur. Kuruluşu yakın tarihli olan Kardemir Vakfı, Kardemir bursu ile başarılı ancak maddi olanakları sınırlı öğrencilere öğrenimlerinde destek olmayı kendilerine misyon edinmiştir. Gençleri ülkemize faydalı, teknolojiyle iç içe bireyler olarak yetiştirmek bir diğer gayeleridir.

Kardemir Vakfı Bursu Hakkında

            Kardemir Vakfı bursları ortaöğrenim/ lisans/ yüksek lisans/ doktora bursları olmak üzere 4 çeşittir. Şartları taşıyan ve belirtilen düzeylerde eğitim almaya devam eden öğrenciler Kardemir bursu fırsatından yararlanabilmektedir. Burs için bunların yanı sıra öncelikle maddi gelir düzeyi düşük olması ve başarı kriteri de aranmaktadır. Kardemir Vakfı bursu alan öğrenciler burs aldığı her sene için 1 sene, yarım dönem için 6 ay Kardemir A.Ş bünyesinde çalışma şartını okulunun bitmesinden itibaren en geç 6 ay sonra çalışmaya başlamak şartıyla kabul etmektedir. Bu şartı yerine getirmemesi durumunda aldığı Kardemir Vakfı bursunun tamamını Kardemir Vakfı’na iade etmekle yükümlüdür.

Kardemir Vakfı Burs Başvuru Şartları Nelerdir?

            Kardemir Vakfı lisans bursları için yabancı uyruklu olmayan, adli sicil kaydı olmayan, lisans düzeyinde öğrenim gören veya görmeye hak kazanan, herhangi bir işte çalışmıyor olan, maddi gelir düzeyi düşük olan, disiplin cezası olmayan, öğrenimi boyunca sene kaybı olmayan, devlet üniversitesinde öğrenim gören, 10-A maddesinde belirtilmiş olan bölümlerde okuyan, üniversite giriş sınavında kendi puan türünde ilk 50.000 içerisinde olan, hazırlık sınıfı var ise başarıyla bitiren, en az 3/4 not ortalamasına sahip olan öğrenciler Kardemir bursuna başvuruda bulunabilir.

Kardemir Vakfı Bursu Ne Kadardır? Ne Zaman Verilir?

             Ekim – Haziran döneminde 9 ay boyunca ödenen Kardemir bursu ayın ilk 15 günü içerisinde hesaba yatmaktadır. Oluşturulan Kardemir Vakfı burs fonu bütçesinde göre miktar belirlenmekte ve burs kontenjanı oluşturulmaktadır.

Kardemir Vakfı Burs Başvuruları İçin Gereken Belgeler

Kardemir bursları için gereken belgeler başvuru sonuçları açıklandıktan sonra Kardemir Vakfı adresine teslim edilmelidir.

Belgelerin tamamına ulaşmak için buradaki kardemir-vakfi-belgeler.pdf linkteki PDF dosyasını tıklayın.

Kardemir Vakfı Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

            İlk aşaması online olarak alınan Kardemir Vakfı burs başvuruları için son tarih 15 Ekim. Kardemir bursu için buradaki bağlantıdan burs başvuru sayfasına ulaşabilirsiniz. Daha sonra sonuçlar açıklandıktan sonra Kardemir bursu için istenen belgeleri Kardemir Vakfı adresine ulaştırmanız gerekmektedir. Bu sene Kardemir Vakfı bursunu almaya hak kazanan öğrencilerin burs ödemeleri örgün öğrenime geçilince başlayacaktır. MEXT bursu hakkında hala bilgi sahibi değilsen MEXT bursu haberimize gel.

Kardemir Vakfı Adresi: Kardemir A.Ş. Fabrika Sahası, Karabük

Ayrıca bunu arayanlar internette bunları da aradı kardemir vakfı, kardemir vakfı burs, kardemir vakfı burs başvurusu, kardemir çalışanlar vakfı, kardemir çalışanlar vakfı telefon numarası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu