Vakıf Bursları

Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı Bursu Başvuruları

Son güncelleme Ekim 1, 2020 tarihinde Serkan Sayoğlu tarafından yapıldı.

Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı Hakkında

            Okullar inşa ettirmek ve okulların eksiklerini karşılamak aynı zamanda da maddi gelir düzeyi düşük olan başarılı öğrencilerin eğitimine destek olmak amacıyla kurulan Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı 1994 senesinde kurulmuştur. 15 sene içerisinde 3 okulun yapımına öncülük eden Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı sağladığı Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı bursu kısaca KTEV Bursu imkanı ile de birçok öğrencinin eğitimine katkıda bulunmuştur. Eğitiminin yanında kültürel ve sanatsal faaliyetleri de bulunmaktadır.

Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı Bursu Hakkında

            Geri ödemesiz olarak ödenen Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı bursu kısaca KTEV Bursu KKTC vatandaşı olan öğrencilere verilmektedir. Şartları sağlayan öğrencilere verilecek olan Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı bursu için ortaöğrenim, lise ve üniversite öğrencileri için sağlanan bir imkandır. Eğitime sağladığı bu destekle öğrencinin ailesini ve öğrenciyi maddi açıdan rahatlatmak ve eğitim şartlarını daha iyi seviyeye getirmeyi amaçlamaktadır. Size uygun burs bu değilse Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı burs haberine göz atmayı unutmayın.

KTEV Bursu Başvuru Şartları Nelerdir?

            KKTC vatandaşı olan, herhangi bir kurum veya kuruluştan burs almıyor olan, aynı düzeyde bulunan ikinci bir okulda eğitim almamış olan, ortaöğrenim/ lise öğreniminde en az 70/100 not ortalamasına sahip olan, üniversite öğreniminde en az 2.75/ not ortalamasına sahip olan, KKTC’de son 3 yıldır öğrenim gören veya ikamet eden öğrenciler Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı bursu için başvuruda bulunabilirler.

Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı Bursları Ne Kadardır? Ne Zaman Verilir?

            Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı bursunun miktarı bütçeye göre değişebilmektedir. 9 ay boyunca aylık ödenen Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı bursu bir öğrenim senesi için geçerlidir. Geçtiğimiz yıllarda aylık olarak ortaöğrenim için 175 TL; lise için 275 TL; üniversite için 525 TL ödenmiştir. Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı bursunun bütçesi kantinlerden ve burs bağışlarından gelen gelirle oluşturulmaktadır. Eskiden Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı bursunu almaya hak kazanan öğrenciler burs hakkını yenilemek için yeniden başvuru yapmalıdır.

KTEV Bursu İçin Gereken Belgeler

            Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı burs başvuruları için gereken belgeler başvuru esnasında öğrenciye bildirilecektir. Başvuru formu doldurulup istenen belgelerle teslim edilecektir.

KTEV Bursu Başvuruları Nasıl Yapılır?

            Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı burs başvuruları başlayınca buradaki adreste yayınlanacak olan burs başvuru formu doldurulup belirtilen belge verse onunla beraber Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı adresine şahsen başvuru yapılacaktır. Eylül ayında başvuruların açılacağı söylenmiş nacak hala net bir tarih duyurulmamıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biliyoruz, hiç sevmiyorsunuz ama sitemizden gezinmek için reklam engelleyicinizi kapatmanızı istiyoruz.