İş Adamları BurslarıVakıf Bursları

KOÇ Vakfı Burs Başvuruları Başladı!

Son güncelleme Eylül 18, 2021 tarihinde Serkan Sayoğlu tarafından yapıldı.

 Vehbi Koç Vakfı Hakkında

         Vehbi Koç Vakfı 1969 senesinde Vehbi Koç tarafından kurulmuş olup; eğitim, sağlık, kültürel faaliyetleriyle öne çıkmaktadır. Okullar yaptırmış, tesisler kurmuş ve eğitime destek çıkmak için öğrencilere burs imkanı sağlamaktadır. Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı ve Avrupa Vakıflar Merkezi üyesi olan Vehbi Koç Vakfı kişi veya kurumlara ödüller de vermektedir. Koç Holding Burs haberinin detaylarına bakalım.

Vehbi Koç Vakfı Bursu Hakkında

         Koç Vakfı 6 farklı burs imkanıyla öğrencilere ve eğitime geri ödeme şartı koşmadan destek sağlamaktadır. Koç vakfı burs belirlenen üniversitelerde öğrenim gören öğrencilerin faydalanabileceği bir imkandır. Vehbi Koç Vakfının belirlemiş olduğu üniversiteler için TIKLAYIN. Koç Holding burs için başvuran adayların dikkat etmesi gereken nokta gerçeğe aykırı beyanda bulunmamalarıdır. Aksi takdirde yatırılan bursların geri iadesi için yasal işlem başlayabilir. KYK burs başvurularına az bir zaman kalmışken sitemizdeki haberi okumadan geçmeyin.

Koç Holding Burs Başvuruları Nedir?

KOÇ Holding öğrencilere burs vermek amacıyla Vehbi Koç Vakfı’nı kurmuştur. Koç Holding Burs başvurusuyla Vehbi Koç Vakfı Burs başvuruları aynı anlama gelmektedir.

Vehbi Koç Vakfı Burs Başvuruları Şartları Nelerdir?

         Yabancı uyruklu olmayan, lisans düzeyinde örgün eğitim öğrencisi olan, maddi düzeyi düşük olan, en az 2.5/4 not ortalamasına sahip olan, disiplin cezası bulunmayan, herhangi bir kurum veya kuruluştan karşılıksız burs almayan öğrenciler yukarıda bağlantıda belirtilen üniversitelerde öğrenim görüyorlar ise Koç Vakfı bursu için başvurabilir.

Vehbi Koç Vakfı Bursu Ne Kadardır? Ne zaman verilir?

         Koç Holding bursu Ana Varlık ve diğer gelirlerden oluşturulan fon ile sağlanan bir burstur. Miktar Vehbi Koç Vakfı tarafından belirlenerek yakın zamanda duyurulacaktır. Koç Vakfı bursu yıl içinde 10 ay boyunca öğrenimleri bitene kadar öğrencilere destek sağlamaktadır. Vehbi Koç Vakfi burs miktarı geçtiğimiz yıl 625 TL olarak ödenmiştir. Peki Koç Holding Burs Başvuruları için gerekli belgeler nelerdir?

Vehbi Koç Vakfı Burs İçin Gerekli Belgeler

         Koç Vakfı burs başvuruları için gerekli belgeler başvuru formunda belirtilmektedir. Koç Vakfi burs başvuruları için istenen belgeler ilk aşamadan mülakat aşamasına geçen öğrenciler için mülakat günü yanında eksiksiz getirilecek ve teslim edilecektir. Burs almaya önceden hak kazanmış öğrenciler ise her yıl belgeleri okullarının burs ofisine teslim etmesi gerekmektedir.

Vehbi Koç Vakfı Burs Başvuruları Nasıl Yapılır?

         Her sene dönem başında başvuru tarihleri belirlenen Koç Holding burs başvuruları genel olarak eylül ayında başvuruya açılmaktadır. Vehbi Koç Vakfı için başvuruda bulunacak öğrenciler buradaki adresten aday formunu doldurmalıdır. Mülakata girecek öğrenciler belirlendikten sonra öğrencilere telefon yoluyla bilgilendirme yapılır ve oluşturulan komisyon öğrenciyle yüzyüze görüşür. Mülakat öğrencinin kendi okulunda gerçekleşmektedir. Vehbi Koç burs başvurularına ramak kalmışken diğer fırsatları kaçırmamak için diğer burs haberleri göz gezdirin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biliyoruz, hiç sevmiyorsunuz ama sitemizden gezinmek için reklam engelleyicinizi kapatmanızı istiyoruz.