Üniversite Tanıtımları

Konya Selçuk Üniversitesi & Hukuk Bölümü Tanıtımı

Son güncelleme Eylül 18, 2021 tarihinde Serkan Sayoğlu tarafından yapıldı.

Konya Selçuk Üniversitesi Hakkında

1975 yılında kurulan Konya Selçuk Üniversitesi bünyesinde 2018 yılı itibariyle, 23 fakülte, 5 yüksekokul, 1 devlet konservatuarı, 6 enstitü, 22 meslek yüksekokulu, 42 uygulama ve araştırma merkezi ve yaklaşık 74 bin öğrenci bulunmaktadır. Üniversitemiz 40 yılı aşkın tarihi süresince fiziki alt yapısını büyük oranda tamamlamış, akademik, idari personel ve öğrenci sayıları ile toplam nüfusu yaklaşık 90.000’dir. Gerek sahip olduğu altyapı ve fiziksel koşullar gerekse öğrenci sayısı ve eğitim-öğretim kadrosu bakımından Türkiye’deki yükseköğretim kurumları arasında da oldukça ayrıcalıklı bir yere sahiptir.

Konya Selçuk Üniversitesi Kampüs Hayatı

Alaaddin Keykubat Kampüsü Konya gibi geniş bir yerleşkeye sahiptir. Kampüsün içerisinde Gökkuşağı alışveriş merkezine ve Keykubat köşkü öğrencilerin en uğrak yerlerindendir. Kampüsün içerisinden tramvay hattı ve dolmuşlar geçmektedir. Kampüs içerisinde KYK ve üniversitenin kendi yurtları bulunmaktadır. Ayrıca kampüs içerisinde öğrencilerin yararlanabileceği fitness, yüzme havuzu bulunduğu bir spor kompleksi bulunmakta. Bozkırı andıran Konya’da kampüsümüz ağaç ve yeşillik bakımından oldukça zengin. Diğer üniversite kampüsleriyle karşılaştırmak isterseniz üniversite tanıtımları sayfasına göz atabilirsiniz.

Konya Hakkında

konya selçuk üniversitesi

Şüphesiz üniversite seçimlerinde üniversitenin bulunduğu şehir önemli rol oynamaktadır. Koyna Selçuk Üniversitesi içinde yer aldığı şehir bağlamında şehircilik ve belediyecilik bakımından yeterli bir şehirdir. Konya büyükşehir olmasına rağmen sakin bir yapıya sahiptir. Hava şartlarına bakacak olursak günde 4 mevsim yaşanıyor diyebilirim; sabah yaz sıcağı akşam soğuk hava yanınızdan ceketinizi eksik etmemenizi öneririm.

Konya Ulaşım İmkanları

Konya Selçuk Üniversitesi öğrencileri ulaşımlarını genelde tramvayla karşılıyor. Öğrenci kimlikleri aynı zamanda akbil olarak da kullanılıyor. Otobüs, dolmuş ve bisiklet kullananlar da var tabi. Bu arada tramvay hattı hukuk fakültesinin önünden geçmektedir. Çoğunluk tramvayı kullandığı için biraz yoğunluk yaşanabiliyor. Bunun yanı sıra Konya Türkiye’nin en geniş bisiklet yoluna sahip bir şehirdir. Bu da öğrencileri bisiklet kullanımına teşvik edebiliyor. Toparlamak gerekirse bazı durumlarda yetersiz kalsa da genel olarak ulaşım açısından bir sıkıntı yaşanmamaktadır.

Yurt İmkanları Nelerdir?

Konya Selçuk Üniversitesi kazanırsam yurt imkanım olur mu diye soracaksanız cevabım evet olacaktır. 2019 da açılan yüksek kapasiteli KYK erkek yurdunun açılmasıyla yurt artık eskisi kadar sıkıntı olmuyor. Ve kampüs içerisinde yurt inşaatları devam etmekte. Kampüs içerisinde de KYK ve üniversitenin kendi yurtları bulunmakta.

Konya Selçuk Üniversitesi Hukuk Bölümü ve Tavsiyeler

Güçlü akademik kadrosu ve güçlü eğitim sembolü haline gelmiş fakültemizde son derece etkin ve verimli eğitim verilmektedir. Gelecek olanlara bir tavsiyede bulunmak gerekirse unutmayın ki sınavlar ne kadar zor olsa da inanın sınavlar yaklaşınca çalışarak derslerden geçebilirsiniz ama iyi bir hukukçu olur musunuz bilemem benim tavsiyem derslere gidin ve hocalarınızı dinleyin kendi notunuzu kendiniz tutun. Selçuk Üniversitesi OBS (Öğrenci Bilgi Sistemi)’ne erişmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.


Konya Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biliyoruz, hiç sevmiyorsunuz ama sitemizden gezinmek için reklam engelleyicinizi kapatmanızı istiyoruz.