Vakıf Bursları

Kültür Ocağı Vakfı Bursu Başvuruları Başladı!

Son güncelleme Eylül 2, 2020 tarihinde Serkan Sayoğlu tarafından yapıldı.

Kültür Ocağı Vakfı Hakkında

Temelleri 1986 yılında atılan Kültür Ocağı Vakfı (KOCAV) iki senelik özveri ve gayretin karşılığını alarak 1988 yılında Kültür Ocağı Derneği olarak kurulmuştur. En başından beri amacı kültür seviyesini en yükseğe taşımak ve bu alanda bilimsel çalışmalar yapmak, bireyleri devletine ve milletine bağlı olarak yetiştirmek, Türk-İslam kültürünüolduğu ve aktarılması gereken şekilde aktarmak olan Kültür Ocağı Derneği; 1996 senesinde maddi imkansızlıkları aşarak ve kalabalıklaşarak Kültür Ocağı Vakfı olarak kurulmuştur. İşte bir tohumdan çınara dönüşen Kültür Ocağı Vakfı burs başvuruları detayları.

Kültür Ocağı Vakfı Bursu Hakkında 

İlk olarak 1996 senesinde 7 tane öğrenciye burs vererek burs faaliyetine adım atan Kültür Ocağı Vakfı günümüzde binlerce öğrenciye Kültür Ocağı Vakfı bursu imkanı sağlamaktadır. Kültür Ocağı Vakfı bursunu almaya hak kazanan öğrencilerden Kültür Ocağı Vakfı’nın düzenlediği seminerlere katılım devamlılığı aranmaktadır. Bu devamlılığı sağlayacak olan lisans, yüksek lisans, ve doktora öğrenciler Kültür Ocağı Vakfı bursundan faydalanabilmektedir.

Kültür Ocağı Vakfı Burs Başvuruları Şartları Nelerdir?

Üniversite öğrenimini sene kaybı olmadan sürdüren, alttan başarısız dersi olmayan, maddi imkanları yeterli olmayan, öğrenim gördüğü kurum İstanbul’da olan, Kültür Ocağı Vakfı çalışmalarına katılım gösterecek olan, Kültür Ocağı Vakfı seminerlerine devamlılık sağlayacak olan T.C vatandaşı öğrenciler Kültür Ocağı Vakfı burs başvurularına katılabilir.

NOT: Türk Cumhuriyetleri ve İslami Topluluk kontenjanı dahilinde öğrenim gören öğrencilerde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma koşulu zorunlu olmamaktadır.

Kültür Ocağı Vakfı Bursu Ne Kadardır? Ne Zaman Verilir?

Lisans, yükseklisans ve doktora öğrencilerinin faydalanabildiği Kültür Ocağı Vakfı bursunun miktarını vakıf belirledikten sonra burs başvuruları sonucu öğrenciye bildirecektir. Burslar 8 aylık olarak ödenmektedir. Kültür Ocağı Vakfı burs fonunu yapılan yardımlardan oluşturmakta ve bu yardımları doğrudan öğrenciye ulaştırmaktadır.

Kültür Ocağı Vakfı Burs Başvuruları İçin Gerekli Belgeler

  • Üniversite öğrenimi süresince sene kaybı olmadığını gösteren belge,
  • Alttan başarısız dersi kalmadığını gösteren belge.

NOT: Birinci sınıf öğrencileri için bu belgeler gerekmemektedir.

Kültür Ocağı Vakfı Burs Başvuruları Nasıl Yapılır?

Gerekli şartları sağlayan adayların istenen belgelerle beraber Kültür Ocağı Vakfı’nın belirttiği tarihlerde (genellikle Ekim ayında) burs başvuruları için Süleymaniye Mahallesi, Ayşe Kadın Hamamı Sokak, No:24 Süleymaniye-Fatih/Eminönü adresinde bulunan Hacı Arif Bey Konağı isimli Kültür Ocağı Vakfı merkezine müraacat etmeleri gerekmektedir. Kültür Ocağı Vakfı’nın burs başvuruları ne yazıkki online değil ancak online burs başvuruları bölümüne bakarsanız online başvuruya açık burslar bulabilirsiniz.

 Kültür Ocağı Vakfı iletişim için : 0212 519 99 70/71 veya kocav@kocav.org.tr 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biliyoruz, hiç sevmiyorsunuz ama sitemizden gezinmek için reklam engelleyicinizi kapatmanızı istiyoruz.