Haber

KYK Burs Başvurusu İçin Tarihler Ne Zaman 2021

Son güncelleme Eylül 10, 2021 tarihinde Serkan Sayoğlu tarafından yapıldı.

KYK burs başvuru nasıl yapılır? KYK bursu başvuru tarihleri nedir? Gençlik ve Spor Bakanlığı KYK burs başvuruları hakkında açıklama yayınladı mı?

KYK Burs Başvuru Tarihleri 2021

KYK bursu, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından verilen karşılıksız maddi yardımdır. 2021 burs fiyatları, lisans öğrencileri için 650 Türk lirasıdır. KYK bursu almak isteyen öğrenciler, belirli kriterleri karşılamak zorundadır. Bunun için, KYK Bursu Neye Göre Verilir? İçerikli yazımızı inceleyebilirsiniz.

KYK burs tarihleri, her yılın ekim ile kasım ayı içerisinde belli olmaktadır. 2021 yılı KYK burs başvuruları ise henüz başlamadı. Eğer burs başvurusunu bir an önce yapmak istiyorsanız, bu aylar içerisinde E-devlet üzerinden başvuru sayfasını kontrol edebilirsiniz.

KYK Burs Tarihleri Ne Zaman Açıklanır?

KYK burs başvurusu tarihleri tahmini olarak kasım ayı içerisinde sonlanmaktadır. Sonrasında, yine tahmini olarak aralık ayı içerisinde burs ödemeleri yatmaktadır. Bu süreçte öğrenim dönem devam ettiği için, ilk burs ödemeleri 3 ay peşin olarak yatmaktadır. KYK burs başvurusu yapmak isteyenler, başvuru tarihlerini ekim ve kasım ayları içerisinde günlük olarak takip etmelidir. Bu sayede başvuru tarihlerini kaçırma gibi bir riski de bertaraf etmiş olursunuz.

İlgili Makaleler

KYK Burs Başvuru Şartları

KYK burs başvurusu yapmak için özel bir şarta gerek yoktur. Herhangi bir lisans, önlisans ya da yüksek lisans bölümüne yerleşen öğrenciler, burs başvurusu yapabilirler. Tabii ki öncelikli ya da başarılı öğrenci olmak, başvurunun olumlu sonuçlanması için büyük bir etkendir. Öncelikli öğrenci kriterlerini öğrenmek istiyorsanız, KYK bursu başvuru şartları İsimli yazımıza göz atabilirsiniz.

KYK bursunu kazanan öğrenciler, Ziraat Bankasına giderek hesap açtırmak zorundadır. Daha sonrasında burs, bu hesaba her ayın belirli gününde yatacaktır. Ayın 6’sı ile 10’u arasında değişen burs ödeme tarihleri, T.C. Kimlik Numarası’nın son hanesine göre değişmektedir.

KYK Burs Başvurusu İçin Tarihler Açıklandı mı?

KYK burs tarihleri henüz açıklanmadı. Burs başvuru tarihleri açıklandığında, ilk olarak bizden öğrenebilirsiniz. Bu süreçte, KYK burs başvurusu ile ilgili diğer merak ettiğiniz sorulara göz atabilirsiniz. KYK burs başvurusu konusunda edineceğiniz bilgiler, daha bilinçli bir başvuru süreci geçirmenize olanak sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biliyoruz, hiç sevmiyorsunuz ama sitemizden gezinmek için reklam engelleyicinizi kapatmanızı istiyoruz.