Vakıf Bursları

Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı Burs Başvuruları Başladı!

Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı Hakkında

            Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı, birçok alanda faaliyet gösteren bir vakıftır. Ahlaklı ve bilgili bireyler yetiştirmek isteyen Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı bu alanda eğitim kurumları, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından işletilen camiler ve kurslar, özel sağlık kuruluşları, yurtlar, misafir evleri yaptırmış; tarihe sahip çıkmış ve yapıların mimarisini bozmadan gerekli restorasyonları yaptırmıştır. Bu alanlarda verdiği hizmetler ücretsiz olan Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı kuruluşu Mehmet Koca’nın yaptığı bağış ile gerçekleşmiştir. Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı’nın sağladığı faydalardan biri olan Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı bursu için detaylar haberimizin devamında.

Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı Bursu Hakkında

            Burs imkanı sağlayan Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı geri ödeme şartı aramamaktadır. Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı bursları lisans düzeyinde öğrenim görmeye hak kazanan öğrenciye verilecektir. Ülkemizde öğrenim görmekte olan öğrenciler Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı bursu için başvuruda bulanabilmektedir. Önlisans düzeyinde öğrenim gören veya açık/ uzaktan öğrenim öğrencileri Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı bursundan faydalanamamaktadır. İki aşamadan oluşan değerlendirme aşaması başvuru ve mülakat aşamalarıdır.

Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı Burs Başvuruları Şartları Nelerdir?

            Lisans düzeyinde öğrenim görmeye hak kazanan, önlisans veya açık/ uzaktan öğrenim öğrencisi olmayan, maddi gelir düzeyi düşük olan, sabıka kaydı bulunmayan öğrenciler Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı bursları için başvuruda bulunabilirler.

Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı Bursu Ne Kadardır? Ne Zaman Verilir?

            Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı bursu öğrenim senesi içerisinde Ekim – Haziran döneminde 9 ay boyunca ödenmektedir. Aylık olarak ödenen Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı bursları için miktar İstanbul’da öğrenim gören öğrenciler için 500 TL, farklı şehirlerde öğrenim gören öğrenciler için ise 300 TL olarak değerlendirilmiştir.

Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı Burs Başvuruları İçin Gereken Belgeler

            Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı bursu için başvuru esnasında sisteme yüklenecek belgeler:

Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı Bursu Ne Kadardır? Ne Zaman Verilir?

Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı Burs Başvuruları Nasıl Yapılır?

            İlk aşamada Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı burs başvuruları buradaki adresten üye olunup formun doldurulmasıyla alınmaktadır. Daha sonra değerlendirmeleri olumlu sonuçlanan öğrencilere telefon yoluyla bilgilendirme yapılıp mülakat aşamasına geçilmektedir. Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı burs başvuruları için son tarih 14 Ekim’dir. Hala Sabancı Vakfı burs başvurularını okumadıysanız tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu