Belediye Bursları

Mersin Büyükşehir Belediyesi Bursu Başvuruları Başladı!

Mersin Büyükşehir Belediyesi Bursu

Mersin Büyükşehir Belediyesi Hakkında

Mersin Büyükşehir Belediyesi her yıl öğrencilere yardım niteliğinde ödemeler yapmaktaydı. Bu yılda da ödeme yapacaklarını hatta ödemelerin de 1400 TL olacağını açıklayan Vahap Seçer öğrencilerin sevgisini kazandı. Önceleri çok cüzi bir miktar olan belediye bursu şimdilerde öğrenciler için nefes alacak alan niteliğindedir. 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Bursu Hakkında

Mersin Büyükşehir Belediyesi Bursu öğrencilere her yıl üniversitesinin ilk yıllarında verilmektedir. Öğrencilerden ekstra herhangi bir karşılık beklememekte, vatana millete hayırlı evlatlar olmasını temenni etmektedir. Karşılıksız burslar arasında yer alan bu burs öğrenciler tarafından büyük ilgi görmekte her yıl binlerce öğrenci burs başvurusu yapabilmek için Mersin Büyükşehir Belediye binasının yolunu tutmaktadır. 

Belediye Bursu Kimlere Verilir?

Mersin Büyükşehir Belediyesi söz konusu bursu, öğrenci ayırt etmeksizin herkese vermektedir. Öğrencilerin ailesinden birinin Mersin’de ikamet ediyor olması yeterli olan burs için öğrencilerin belediyeye başvuru yapması gerekmektedir. Mersin Büyükşehir Belediyesi Bursuna Başvuru yapmayan adaylara burs verilmemektedir. Adayların bursu alabilmek için aşağıda bulunan başvuru şekliyle başvurusunu tamamlaması gerekiyor. 

Bursa Başvuru Şartları Nelerdir?

Mersin Büyükşehir Belediyesi Bursu için belirlenen başvuru şartları aşağıda yer almaktadır.

  • Devlet üniversitelerinin 4 yıllık bölümlerini örgün olarak kazanmış olmak.
  • İlgili devlet üniversitesine kaydının yapılmış olması
  • Özel üniversite kazananlar için %100 burslu kazanıp kaydının yapılmış olması.
  • Üniversiteyi kazanan öğrencinin 1. Derece yakınlarından birinin Mersin ili içerisinde ikamet ediyor olması ve bunu belgelendirmesi gerekmektedir.

Not: %100 burs ile özel üniversite şartı şehit ve gazi yakınları için aranmamaktadır.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Bursu Ne Kadardır? Ne Zaman Verilir?

Burslar öğrencilere her yıl taksitler halinde ödenmektedir. Bu durum belediyenin parasal durumuna bağlı olarak 2 taksit veya 4 taksit şeklindedir. Burs önümüzdeki yıl yani 2021 yılında öğrencilere 1400 TL olarak ödenecek. Burs başvuruları 1 Kasım’a kadar devam etmektedir. 1 Kasım’dan sonra burs başvuruları değerlendirilip anlaşmalı banka hesabı üzerinden bursiyerlere açılan hesaplara yatırılır. 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Bursu Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Burs başvurusu için gerekli belgeler Buradaki adreste yer alan “öğrenim yardımı başvurusu” formunu dolduracaklar. Formda belirtilen belgelerle birlikte aşağıdaki başlıkta bulunan müracaat noktalarına başvurularını iletecekler.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Bursu Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mersin Büyükşehir Belediyesi Bursu

Burs başvurularının sonuçları 0324 232 34 32 veya 0324 533 22 05 numaralarından sorgulayabilecekler. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu