Üniversite Tanıtımları

Mersin Çağ Üniversitesi Tanıtımı ve Çağ’da Hukuk Okumak

Mersin Çağ Üniversitesi

Mersin Çağ Üniversitesi 1997 yılından itibaren eğitim vermektedir. Mersin il sınırı içinde yer almasına rağmen üniversitemiz şehir merkezinden 60 km uzaklıkta ve mersinin Tarsus ilçesine bağlı. Bu sebeple KYK’ya yurt başvurusunda bulunan öğrenciler genellikle Tarsus KYK yurduna yerleştirilmekte. Bunun yanı sıra Mersin ve Adana’da  özel veya yarı özel yurtları tercih eden öğrenciler de bulunmakta.

Mersin’deki Sosyal Olanaklar

Mersin çoğu şehre göre uygun fiyatlı ve öğrenci dostu bir şehirdir. Eğlence yerlerine ek olarak opera, tiyatro ve sinema konusunda da etkin bir il olan Mersin, kendini geliştirmek isteyen öğrenciler için biçilmiş kaftan. Şehir içinde kısa sürede her yere ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehirde üç farklı üniversite olduğu için bölümünüzle alakalı farklı seminerlere veya etkinliklere katılım sağlayabilirsiniz ve çeşitli gruplarla iletişim halinde olabilirsiniz.

Çağ üniversitesi burs imkanları, çağ üniversitesi hukuk bölümü, çağ üniversitesi tanıtımı

Çağ Üniversitesi Kampüs Hayatı

Çağ Üniversitesi diğer vakıf üniversitelerine kıyasla daha geniş bir kampüse sahip. Çağ Üniversitesi Kampüsü yemekhane ve kafelere ek olarak Starbucks ve seyyar Burger King aracı bulunmakta. Yalnızca yemekhanemizdeki yemeklerin fiyatı biraz fazla ve pek de lezzetli olduğunu söyleyemem. Bilgi ve Teknoloji Merkezi’nde kütüphanemiz, bilgisayar laboratuvarları, bireysel ve grup çalışma alanları, konferans salonu ve yıldız gözlem evi “planetaryum” bulunmakta. Tenis ve basketbol sahaları ve fitness merkezimiz etkin bir şekilde kullanılsa da öğrenci kulüplerinin yeterince etkinlik düzenlediğini düşünmüyorum. Bunlara ek olarak üniversitemiz Avrupa onaylı bir okul ve dersler Hukuk Fakültesinde %30 oranında İngilizce destekli, İktisadi-İdari Bilimler Fakültesi ile Fen Edebiyat Fakültesinde (Türk Dili ve Edebiyatı hariç) tümüyle İngilizce olarak verilmekte. Üniversitemize ulaşım Adana’dan ve Mersin’den kalkan servislerle sağlanmakta, servis saatleri ders giriş çıkışlarına göre ayarlanmakta ve ücretsiz. Aynı zamanda öğrencileri tren istasyonuna ve tren istasyonundan okula taşıyan servisimiz de bulunmakta. Aynı şekilde bu servisin saatleri de trenin geliş-gidiş saatine göre ayarlanmıştır. Ancak okul-Mersin arası ulaşım yaklaşık 1 saat olduğundan, özellikle hazırlık okulunda okurken, bazı açılardan bizleri kısıtlıyor.

Çağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi Hakkında

Hukuk fakültesi %30 İngilizce olduğundan dolayı hazırlık okumak zorunlu bir hale geliyor fakat eğitim-öğretim dönemi başında yapılan muafiyet sınavını geçerek direkt fakülteden başlayabilirsiniz ki bence Çağ Üniversitesi bünyesinde hazırlık okumak size birçok yönden katkı sağlayacaktır. Hazırlık okulundaki öğretim üyelerinin bir kısmının yabancı uyruklu olması ve hepsinin alanlarında yetenekli ve donanımlı olması bizleri İngilizce konusunda her yönden fakülteye hazırlıyor. 

Kalabalık olmayan sınıflarda ders aldığımız için ders esnasında da bire bir sorularınızı hocalarımıza yöneltebilirsiniz. Ders dışında da her zaman bizlere yardımcı olmaya açıklar ve hiçbir zaman desteklerini esirgemeyeceklerine eminim. Fakültede ise İngilizce derslerimizin olmasının da etkisiyle çok çalışmamız gerekiyor. Çeşitli seçmeli derslerimiz bulunmakta ve bunlar da çoğunlukla İngilizce olarak veriliyor. Fakültemizde bulunan hukuk klinikleri uygulama ve araştırma merkezi sayesinde teoride öğrendiğimiz bilgileri uygulamaya dökebiliyor ve burada hukuk alanında bilimsel araştırma ve çalışmalar yürütebiliyoruz. Tüm bunlar sayesinde okulumuz 2019-2020 döneminde ELSA hukuki münazara yarışmasında ikinci olarak okulumuza bir ödül daha kazandırdı.

Özetle Çağ Üniversitesi’nde okumak isteyen arkadaşlarım, hukuk fakültemizin başarılarını ve şehrin güzel yanlarını göz ardı etmemeli. Diğer vakıf üniversitelerinin tanıtımlarını incelemek için üniversite tanıtımlarına bakabilirsiniz.

Çağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu