Vakıf Bursları

Mustafa Hasanoğlu Vakfı Burs Başvuruları Başladı!

Son güncelleme Eylül 18, 2021 tarihinde Serkan Sayoğlu tarafından yapıldı.

Mustafa Hasanoğlu Vakfı Hakkında

            İhtiyacı olana destek olmak, edindiği sorumluluğun farkında olarak hareket etmek amacıyla yola çıkan Mustafa Hasanoğlu Vakfı, Hasanoğlu İnşaat tarafından 2013 senesinde kurulmuştur. Hasanoğlu İnşaat sahibi Mustafa Hasanoğlu’nun çizgisiyle ilerleyen Mustafa Hasanoğlu Vakfı, onun başlattığı ve ismini yaşattığı işlerle benzer işler yapmaya ve onun açtığı yardım yolunda ilerlemeyi kendine görev bilmiştir. Genel olarak eğitim, sağlık, çevre ve bilim alanlarında kişilerin ilerlemesine destek olmaktadır. Sadise ve Mustafa Köseoğlu Eğitim Vakfı bursu için son günler, kaçırmadan haberimize gel. Mustafa Hasanoğlu Vakfı Bursu için başvurular nasıl yapılır diyorsan okumaya devam et!

Mustafa Hasanoğlu Vakfı Bursu Hakkında

            Geri ödemesiz burs olan Mustafa Hasanoğlu Vakfı bursu için öncelik başarılı öğrencilere tanınmaktadır. Başarı şartlarını sağlayan öğrenciler daha sonra maddi gereksinimlerine göre değerlendirilmektedir.  Kontenjan dahilinde verilen Mustafa Hasanoğlu Vakfı bursuna başvuru yaparken bilgilerinizin çelişki içermemesine ve eksiksiz olarak gerçeği beyan eder şekilde olması dikkat etmeniz gereken en önemli etkendir. Aksi takdirde Mustafa Hasanoğlu Vakfı burs başvurunuz değerlendirmeye alınmayacaktır.

Mustafa Hasanoğlu Vakfı Burs Başvuruları Şartları Nelerdir?

            Devlet üniversitelerinde öğrenim gören, maddi gelir düzeyi düşük olan, lisans düzeyinde öğrenim gören, en az 2.5/4 not ortalamasına sahip olan öğrenciler Mustafa Hasanoğlu Vakfı bursu için başvuruda bulunabilirler. Herhangi bir kurum veya kuruluştan burs almak Mustafa Hasanoğlu Vakfı bursunu almaya engel değildir ancak başvuru esnasında bildirilmesi gerekmektedir. İkinci öğrenim öğrencileri Mustafa Hasanoğlu Vakfı bursuna başvuruda bulunamazlar. Ayrıca başarı şartını devam ettirmeyen öğrencinin not ortalaması şartını düzeltmemesi halinde Mustafa Hasanoğlu Vakfı‘nın vereceği burs kesilebilir.

Mustafa Hasanoğlu Vakfı Bursu Ne Kadardır? Ne Zaman Verilir?

            Mustafa Hasanoğlu Vakfı bursunun miktarı komisyon ve yönetim tarafından belirlenerek duyurulmaktadır. Ne zaman ödendiği bilgisi net olarak verilmemiştir ancak Mustafa Hasanoğlu Vakfı bursunu almaya hak kazanan öğrencilere bilgisi vakıf tarafından verilecektir.

Mustafa Hasanoğlu Vakfı Burs Başvuruları İçin Gereken Belgeler

            Mustafa Hasanoğlu Vakfı burs başvurusu için istenen belgeler başvuru esnasında sisteme yüklenmelidir.

  • Çift taraflı kimlik fotokopisi
  • Adli Sicil Kaydı
  • Yeni kayıt yaptıran öğrenciler için öğrenci belgesi, ara sınıfta okuyan öğrenciler için transkript

Mustafa Hasanoğlu Vakfı Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

            Mustafa Hasanoğlu Vakfı burs başvuruları ilk aşamada online olarak alınmaktadır. Buradaki adreste istenen bilgiler eksiksiz doldurulmalı ve gerçeği beyan eder olmalıdır. Başvuru formunda istenen belgeler de yüklenerek başvuru tamamlanır. İlk değerlendirmesi olumlu sonuçlanan öğrenciler mülakata çağrılır. Geçtiğimiz günlerde başlamış olan Mustafa Hasanoğlu Vakfı burs başvuruları için son tarih 15 Ekim’dir. Mülakatlar 20 Ekim – 5 Kasım tarihlerinde yapılmaktadır ve kesin sonuçlar 15 Kasım’da açıklanacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biliyoruz, hiç sevmiyorsunuz ama sitemizden gezinmek için reklam engelleyicinizi kapatmanızı istiyoruz.