Şirket Bursları

NEF Vakfı Bursu Nedir? Burs Başvuruları Ne Zaman?

NEF Vakfı Hakkında

            Toplumsal gelişmeyi sağlamak, duyarlılık bilincini yeni nesillere aşılamak için bir çatı altında toplanarak daha sonra 2015 senesinde NEF Vakfı olarak kurulmuştur. Gönüllülük esasına dayanan NEF Vakfı  Timur Holding ve NEF markasının bir araya gelerek kurdukları bir vakıftır. Sosyal sorumluluk projeleriyle öne çıkan NEF Vakfı hizmette fark kabul etmemekte bu çizgide ilerlemektedir. NEF Vakfı Burs Başvurusu detayları için okumaya devam edin. 

NEF Vakfı Burs Hakkında 

            NEF Vakfı kuruluşundan bu yana öğrenim gören öğrencilere destek olmak ve daha güzel yarınlar bırakmak için şartları sağlayan öğrencilere NEF Bursu imkanı sağlamaktadır. Devlet üniversitelerinde, vakıf/özel üniversitelerinde (tam burslu olmak şartıyla) öğrenim gören ve maddi imkanları kısıtlı olan öğrencilere NEF Vakfı Bursimkanı tanınır. NEF Vakfı Burs için geri ödeme şartı aramamaktadır. KYK öğrenim kredisi dışında herhangi bir burs alan öğrencinin NEF Vakfı Burs Başvurusu değerlendirilmeye alınmamaktadır. 

NEF Vakfı Burs Başvurusu Şartları Nelerdir?

            Yabancı uyruklu olmayan, NEF Bursu adaylarının önlisans ise 22, lisans ise 25 yaşını geçmemiş olan, asgari düzeyde veya daha düşük gelirli ailesi olan, ailesinin üzerine araç veya gelir elde ettiği tapusu olmayan, herhangi bir kurum veya kuruluştan burs almayan, en az 2.00 not ortalamasına sahip olan öğrenciler NEF Vakfı Burs Başvurusuyapabilir. Ancak açık/uzaktan öğretim, yüksek lisans öğrencileri NEF Bursu için başvuru yapamaz. Hala VGM bursu için sağlamanız gereken şartlar nedir bilmiyorsanız VGM bursu haberimize buyrun. 

NEF Vakfı Bursu Ne Kadardır? Ne Zaman Verilir?

            NEF Bursu her sene yönetim kurulu tarafından karlardan oluşan bütçeye göre belirlenmekte ve NEF Vakfı Burs Başvurusu sonuçları açıklanırken duyurulmaktadır. NEF Vakfı Burs ödemeleri 10 aylık süre ile aralıksız ödenmektedir. Önceden NEF Vakfı Burs almaya hak kazanan öğrenciler ise her yıl belirli dönemlerde evraklarını yenilemekte ve bu evraklar tekrar değerlendirmeye alınmaktadır.

NEF Vakfı Burs Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

            NEF Vakfı Burs Başvurusu için gereken belgeler ilk aşamayı geçen adaylardan ikinci değerlendirme için istenecektir. Bu belgeler:

nef bursu, NEF vakfı, nef vakfı burs başvurusu, nef vakfı burs

NEF Vakfı Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

            NEF Vakfı Burs Başvurusu her sene ekim ayında alınmaktadır. NEF Bursu için başvuracak olan adaylar BURADAN ilk olarak online NEF Vakfı Burs Başvurusu yapmalıdır. Online NEF Vakfı Burs Başvurusuolumlu sonuçlanan öğrenciler gerekli belgeleri eksiksiz olarak toplamalıdır. İstanbul’da yaşayan NEF Bursu adayları ile yüz yüze, farklı illerdeki adaylar için de mümkün yollarla görüşme sağlanacaktır. Online NEF Vakfı Burs Başvurusu sonuçları kasım ayında duyurulmakta ikinci aşamanın sonuçları ise NEF Vakfı tarafından öğrenciye bilgilendirme yapılmaktadır. NEF Vakfı Burs Başvurusu için ekimi beklerken diğer burs başvuruları haberleri için sitemizdeki başvuruya açık haberleri okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu