Vakıf Bursları

Rüştü Akın Vakfı Burs Başvuruları Başlıyor!

Son güncelleme Eylül 18, 2021 tarihinde Serkan Sayoğlu tarafından yapıldı.

Rüştü Akın Vakfı Hakında

Rüştü Akın Vakfı Bursu için başvuruların nasıl yapılacağı hemen aşağıda yer alıyor, sakın başvuru tarihlerini kaçırmayın! İstanbul’da 1986 tarihinde kurulan Rüştü Akın Vakfı; Rüştü Akın, Ragıp Akın, Nuri Akın ve Füsun Yönder tarafından kurulmuştur. Farklı alanlarda hizmet veren Rüştü Akın Vakfı eğitim alanındaki hizmetini ise okul yaptırarak ve öğrencilere burs imkanı sağlayarak vermektedir.

Rüştü Akın Vakfı Bursu Hakkında

            Rüştü Akın Vakfı 1991 senesinden beri verilmekte olup dört çeşidi bulunan bir burstur. Bunlar ilk/ortaöğretim, yükseköğrenim, yükseklisans ve doğal afet bursu çeşitleridir. Rüştü Akın Vakfı‘nın burslarından günümüzde 59 öğrenci yararlanmaktadır. Rüştü Akın Vakfı lisans burs ödemesi sonrası geri ödeme şartı aramamaktadır. KYK bursu haberini hala okumadıysanız TIKLAYIN.

Rüştü Akın Vakfı Burs Başvuruları Şartları Nelerdir?

            Lisans düzeyinde eğitim görenler için en az 3/4 not ortalamasına sahip olan; ilk/ortaöğretim seviyesi için ise en az 4/5 not otalamasına sahip olan öğrenciler değerlendime aşamasına alınır. Ayrıca maddi olarak gelir seviyesi düşük düzeyde olmalıdır. Eğitim hayatınızda yanınızda olacak diğer güncel eğitim burs fırsatlarını kaçırmayın.

Rüştü Akın Vakfı Bursu Ne Kadardır? Ne Zaman Verilir?

            İlköğrenim için 150 TL, ortaöğrenim için 200 TL, yükseköğrenim için ise 280 TL ödenecek olan burslar Ekim-Haziran döneminde 9 ay boyunca ödenmektedir. Önceden Rüştü Akın Vakfı bursu almaya hak kazanmış öğrenciler ise başarılı olması durumunda vakıftan burs almaya devam edecektir.

Rüştü Akın Vakfı Burs Başvuruları İçin Gerekli Belgeler

Rüştü Akın Vakfı Burs Başvuruları için gerekli olan belgeler aşağıda yer almaktadır. Burs arama işiniz bittiğinde üniversite tanıtımları sayfasına da göz atarak üniversiteniz hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Rüştü Akın Vakfı bursu, lisans burs, güncel eğitim burs, son dakika burs

Rüştü Akın Vakfı Burs Başvuruları Nasıl Yapılır?

            Online olarak yapılan Rüştü Akın Vakfı bursu Buradaki adresinden alınmaktadır. Burs başvuru formunu doldurmak için son tarih 31 Ağustos. Formlar gerçeğe aykırı beyan bulundurmayacak şekilde doldurulduktan sonra ilk değerlendirmeden geçerse Rüştü Akın Vakfı sitesinde belirtilen ve istenen eklerle beraber burs başvuru formu çıktısı eylül ayı sonuna kadar Rüştü Akın Vakfı başkanlığına (Abide-i Hürriyet Cad. Geçit Sok. Akın İş Merkezi No:4 Kat: 5 34381 Şişli/İstanbul) teslim edilir. Güncel eğitim burs, son dakika burs haberleri sizi bekliyor, siz hala neyi bekliyorsunuz?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biliyoruz, hiç sevmiyorsunuz ama sitemizden gezinmek için reklam engelleyicinizi kapatmanızı istiyoruz.