Şirket BurslarıVakıf Bursları

Sabancı Vakfı Yeni Yılda Bursiyerlerini Arıyor!

Son güncelleme Eylül 18, 2021 tarihinde Serkan Sayoğlu tarafından yapıldı.

Sabancı Vakfı Hakkında 

Sabancı Holding bünyesinde bulunan vakıf 1974 senesinde kurulmuştur. Adını Hacı Ömer Sabancı’dan alan vakfın tam adı Hacı Ömer Sabancı vakfına kısaca VAKSA veya Sabancı Vakfı denmektedir. Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı üyesi olan Sabancı Vakfı bazı eserlerin sahibi olmakla beraber teşvik amaçlı ödüller vermektedir. Son dakika burs , güncel eğitim burs haberlerini okudunuz mu? Sabancı Vakfı Burs Başvurusu detayları için makalemizin geri kalanına göz atın!

Sabancı Vakfı Bursu Hakkında

Herhangi bir geri ödeme şartı aramayan Sabancı Vakfı, öğrenciye burs için yükümlülük şartı da koşmamaktadır. Sabancı Vakfı kuruluşundan itibaren 45.000’i aşkın öğrenciye Sabancı Vakfı bursu imkanı sağlamıştır. 5 farklı burs imkanı sağlayan Sabancı Vakfı senede 1500 bursiyer için kontenjan ayırmaktadır. Sabancı Vakfı bursundan başarı elde etmiş ve maddi imkanları kısıtlı olan öğrenciler faydalanabilmektedir. Sabancı Vakfı bursu ara sınıfta veya yüksek lisans düzeyinde öğrenimine devam eden öğrencilere verilmemektedir. Sabancı Vakfı lisans burs detaylarına geçelim. Detaylardan sonra güncel eğitim burs haberleri okuma fırsatını kaçırmayın. 

Sabancı Vakfı Burs Başvurusu İçin Şartlar Nelerdir?

Sabancı Vakfı bursundan faydalanabilecek öğrencilerin yabancı uyruklu olmamak, üniversite sınavında başarı elde etmiş olmak ve yeni kayıt yaptıracak olmak, maddi desteğe ihtiyacı olmak koşullarını sağlaması gerekmektedir. Sabancı vakfı burslarına göz atarken üniversite tanıtımları sayfamıza da göz atarak gideceğiniz üniversite hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 4 sene devam edecek olan burs için aşağıdaki eğitim kurumlarında öğrenim görülecek olması gerekmektedir. Bu eğitim kurumları için TIKLAYIN.

Sabancı Vakfı Lisans Burs Ne Kadardır? Ne Zaman Verilir?

Ekim-Haziran döneminde 9 ay boyunca ödeme yapılan burs miktarı aylık 700 TL olarak belirlenmiştir. Bu lisans burs miktarı Sabancı Vakfının verdiği diğer burs çeşitleri için de aynı şekilde olmakta ve aynı zamanlarda Sabancı Vakfı bursu ödemesi yapılmaktadır. Her sene Sabancı Vakfı lisans burs miktarına heyet karar verir ve Sabancı Vakfı burs miktarı yıldan yıla artma azalma değişimleri gösterebilir. Şu anda başvuruya açık bir diğer burs olan 1884 vakfı bursu için tıklayın!

Sabancı Vakfı Burs Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Sabancı Vakfı Burs Başvurusu için ek bir belge istememektedir. Sabancı Vakfı Burslarına başvuru yapabilmeniz için bünyesinde bulunduğunuz okulun burs ofisi tarafından istenen belgeleri bir araya getirdikten sonra ofise teslim etmelisiniz. 

Sabancı Vakfı Burs Başvuruları Nasıl Yapılır?

Sabancı Vakfı Burs Başvurusu için belirtilen tarihler arasında burs ofisinden alacak olduğunuz başvuru formunu doldurmanız, belge isteniyorsa teslim etmeniz gerekmektedir. Geri kalan aşama yani belgeleri Sabancı Vakfına göndermek burs ofisinin sorumluluğundadır. Sabancı Vakfı Burs Başvuruları 23 Ekim tarihinde son bulacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biliyoruz, hiç sevmiyorsunuz ama sitemizden gezinmek için reklam engelleyicinizi kapatmanızı istiyoruz.