Vakıf Bursları

Salih Karagöz Vakfı Bursu Başvuruları Başladı!

Son güncelleme Eylül 18, 2021 tarihinde Serkan Sayoğlu tarafından yapıldı.

Salih Karagöz Vakfı Hakkında

Yurt içinde ilgili üniversitelerin Mimarlık ve Mühendislik bölümünde öğrenim gören pek çok öğrenciye sağladığı burs desteğiyle bilinen bir aile vakfıdır Salih Karagöz Vakfı. 1970 Yılında kurulmuş olmasından ötürü bu zamana kadar pek çok ihtiyaç sahibi öğrenciye burs desteğinde bulunarak ihtiyaç sahibi öğrencileri eğitim hayatlarında çektiği zorluklardan kurtarmıştır. Salih Karagöz Vakfı bursu karşılıksız bir burstur.

Salih Karagöz Vakfı Bursu

Salih Karagöz Vakfı, 1970 yılından bu yana yani kurulduğu günden beridir ihtiyaç sahibi olan öğrencilere burs desteğinde bulunmaktadır. Salih Karagöz Vakfı Burslarını alabilmek için ise zorlayıcı şartlar bulundurmamakla birlikte yalnızca belirli bölümlere burs desteğinde bulunmaktadır.

Salih Karagöz Vakfı Bursu Başvuru Şartları

Salih Karagöz Vakfı bursları için şartlar aşağıda yer almaktadır.

 • Türkiye sınırları içerisinde 4 yıllık devlet üniversitelerinin (lisans eğitimi) Mimarlık ya da Mühendislik bölümünde öğrenim görüyor olmak.
 • Salih Karagöz Bursu için başvuru yaparken maddi olarak bu bursa ihtiyacı olmak.
 • Başka herhangi bir kurumdan KYK kredi ve bursu hariç olmak kaydıyla
 •  burs almıyor olmak.
 • Üniversiteye ilk kez yerleşecekler için sıralamasının iyi olması
  (editör notu: muhtemelen sıralamaya göre öncelik tanınacak)
 • Ara sınıf öğrencileri için AGNO’sunun minimun 4 üzerinden 2.5 veya 100 üzerinden 60 olması gerekmektedir. Ayrıca ortalama şartını sağlasalar dahi 3 dersten başarısız olan öğrencilere burs imkanı tanınmamaktadır.
 • Aşağıda yer alan üniversitelerin ilgili bölümlerinde okuyor olmak:
  BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ, ODTÜ, İTÜ, YTÜ, İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ, TRAKYA ÜNİVERSİTESİ, KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ, MSGSÜ

Salih Karagöz Vakfı Bursları Ne Kadardır? Ne Zaman Verilir?

Salih Karagöz Vakfı bursiyerlerine düzenli olarak eğitim hayatı boyunca burs desteği sağlamaktadır. Burs miktarı her yıl değişken olmakla birlikte her sene bursiyerlere alacakları burs miktarı belirtilir.

Salih Karagöz Vakfı Burs Başvuruları İçin Gereken Belgeler

Salih Karagöz Vakfı Bursu için doldurulması gereken belgeler vardır. Başvuru formu 2 ekten oluşmaktadır. Başvuru formu doldurulmalı ve gereken diğer transkript gibi belgeleri de ekleyerek vakfa elden veyahut posta yoluyla teslim etmek gerekir. Başvuru formlarına ek-1 ve ek-2 ulaşabilirsiniz.

Salih Karagöz Vakfı Burs Başvuruları Nasıl Yapılır?

Salih Karagöz Vakfı Bursu için başvurular 16 Kasım’a kadar tamamlanmalıdır. 16 Kasım’dan sonra yapılacak başvurular değerlendirilmeye alınmayacaktır. Bursa başvuru yapabilmek için ilgili belgeleri doldurduktan sonra elden veya posta yoluyla vakfa teslim edilmesi gerekir. Ayrıca üniversitelerin burs ofisleriyle de iletişime geçilerek buradan da başvurular yapılabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biliyoruz, hiç sevmiyorsunuz ama sitemizden gezinmek için reklam engelleyicinizi kapatmanızı istiyoruz.