Vakıf Bursları

Sancaklar Vakfı Bursu Başvuruları Hakkında

Son güncelleme Eylül 18, 2021 tarihinde Serkan Sayoğlu tarafından yapıldı.

Sancaklar Vakfı Hakkında

            Ticarette önemli bir yere sahip olan Sancak ailesi tarafından 2005 senesinde eğitim, sağlık ve kültür alanında faaliyet alacak olan Sancak Vakfı kurulmuştur. Kamu Yararına Çalışan Kurum olarak faaliyetlerine devam eden Sancaklar Vakfı başta öğrenciler olmak üzere maddi imkanı olmayan birçok kişiye destek sağlamış, yapılar yaptırmış ve bu çizgisini de bozmadan kuruluşundan bu yana topluma fayda sağlamaya devam etmiştir. Sancaklar Vakfı Bursu nasıl alınır diyorsan, makaleyi okumaya devam et!

Sancaklar Vakfı Bursu Hakkında

            Sancaklar Vakfı bursları geri ödemesiz bir burstur. Bu sene Sancaklar Vakfı’nın yaptığı açıklamaya göre Siirt ili ve ilçelerinde bulunan veya oradan lise mezunu olmuş öğrencilerin başvuruları daha ağırlıklı olacaktır. Devlet üniversitelerinde okuyan öğrencilere verilen Sancaklar Vakfı bursu maddi imkansızlıklar yaşayan öğrencilere destek amaçlı verilmektedir.

Sancaklar Vakfı Burs Başvuruları Şartları Nelerdir?

            Devlet üniversitesinde lisans düzeyinde öğrenim gören, Siirt ili veya ilçesinde doğan ya da orada bulunan liselerden mezun olan öğrenciler Sancaklar Vakfı burs başvurusu yapabilirler. Açık öğretim öğrencileri ve kardeşi burs alan öğrencilerin Sancaklar Vakfı burs başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.

Sancaklar Vakfı Bursu Ne Kadardır? Ne Zaman Verilir?

            Ekim – Mayıs dönemi boyunca 8 aylık ödenen Sancaklar Vakfı bursu için geçtiğimiz senelerde belirlenen kontenjan 2200 kişiliktir. Sancaklar Vakfı, burs imkanının yanı sıra eğitim yardımları da yapmaktadır. Yine geçtiğimiz senelerle belirlenen 200 TL olan burs miktarı değişiklik gösterdiği takdirde Sancaklar Vakfı tarafından duyurulacaktır. Çağdaş Eğitim Vakfı bursuna başvuru yapmadıysan hiç zaman kaybetmeden hemen başvur!

Sancaklar Vakfı Burs Başvuruları İçin Gereken Belgeler

            İlk kez Sancaklar Vakfı bursu alacak olan adaylardan istenen belgeler başvuru değerlendirme sonuçları açıklandıktan sonra belirtilecektir. İstenen belgeler verilen tarihe kadar Sancaklar Vakfı adresine eksiksiz olarak gönderilmelidir. Sancaklar Vakfı bursunu almaya devam edecek olan öğrenciler ise 7 Ekim tarihine kadar sabıka kaydı ve güncel öğrenci belgelerini e-devlet üzerinden alarak yine kargo yoluyla Sancaklar Vakfı adresine ulaştırmalıdır. Eski bursiyerlerin bilgilerinde değişiklik olması halinde Sancaklar Vakfı’na bildirmesi gerekmektedir.

Sancaklar Vakfı Burs Başvuruları Nasıl Yapılır?

            İlk aşamada online olarak alının Sancaklar Vakfı burs başvuruları buradaki adresten yapılmaktadır. 14 Eylül tarihinde başlayan Sancaklar Vakfı burs başvuruları için son tarih 21 Eylül’dür. 28 Eylül’de açıklanan sonuçlar itibariyle istenen belgeler vakıf adresine kargolanacaktır. Sancaklar Vakfı burs başvurularını kaçırdıysan başvuruya açık diğer haberler sitemizde seni bekliyor.

Sancaklar Vakfı adresi: Nish İstanbul Sitesi Çobançeşme Sanayi Caddesi No:44 A-Blok Kat:15 Daire:73-74 Bahçelievler/İstanbul

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biliyoruz, hiç sevmiyorsunuz ama sitemizden gezinmek için reklam engelleyicinizi kapatmanızı istiyoruz.