Genel Burslar

Sıtkı Koçman Vakfı Bursu İçin Tarihler Belli Oldu!

Sıtkı Koçman Vakfı Hakkında

            Sıtkı Koçman ülkemizde bulunan pek çok faydalı yapıya katkıda bulunan bir hayırseverdir. Bu yapılar gibi Muğla Üniversitesi’ne de büyük katkı sağlamış ve gelişmesine yardımcı olmuştur. 1975 senesinde kurulan Muğla Eğitim Vakfı, daha sonrasında üniversite bünyesinde bir vakıf olmuş ve Sıtkı Koçman’ın sağladığı yardımlardan ve desteklerden ötürü 2004 senesinde Sıtkı Koçman Vakfı adını almıştır. Koçman ailesinin destekleriyle ve yatırımlarıyla üniversite için sağlanan yüksek miktarda katkı dolayısıyla Sıtkı Koçman’ın adını yaşatan vakıf burs, yurt imkanları yanında öğretim görevlileri için de teşvik edici desteklerde bulunmaktadır. Muğla Üniversitesi çapında burs sağlayan Sıtkı Koçman Vakfı bursu detaylarına geçmeden önce daha geniş çaplı burs imkanı sağlayan vakıf bursları için sitemize göz atın.

Sıtkı Koçman Vakfı Bursu Hakkında

            Sıtkı Koçman Vakfı, her sene 500 kişilik bir kontenjan dahilinde Muğla Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilere verilmektedir. Şartları sağlayan önlisans/ lisans/ yükseklisans öğrencilerine verilen Sıtkı Koçman Vakfı bursu geri ödemesiz bir burstur. KYK öğrenim kredisi dışında herhangi bir kurum ve kuruluştan alınan burs Sıtkı Koçman Vakfı tarafından kabul görmemektedir. Sıtkı Koçman katkılarıyla kök salmış ve bugünlere gelmiş Muğla Üniversitesi onun adının yaşadığı vakıf aracılığıyla verilen burslar için vicdani yükümlülük geçerlidir.

Sıtkı Koçman Vakfı Burs Başvuru Şartları Nelerdir?

            Yabancı uyruklu olmayan, Muğla Üniversitesi’nde öğrenim gören,  maddi gelir düzeyi düşük olan, en az 2.00/4 not ortalamasına sahip olup en fazla 1 dersten başarısız olan, üniversite bünyesinde yükseklisans yapan ve lisans diploma notu 3/4 ya da 75/100 olan, KYK kredisi dışında herhangi bir burs almayan, önlisans/ düzeyinde en fazla 23, yükseklisans düzeyinde en fazla 26, doktora düzeyinde en fazla 28 yaşında olan, disiplin cezası olmayan öğrenciler Sıtkı Koçman Vakfı burs başvurularında bulunabilirler.

Sıtkı Koçman Vakfı Bursu Ne Kadardır? Ne Zaman Verilir?

            Sıtkı Koçman Vakfı bursu Ekim – Haziran döneminde 9 ay boyunca ödenmektedir. Öğrenciler başarılarını devam ettirdiği takdirde bir sonraki öğrenim senesi boyunca da burs almaya devam etmektedirler. Ekim ayından itibaren olamk üzere burslar banka hesaplarına komisyon tarafından belirlenen aylık miktarıyla yatmaktadır. Sıtkı Koçman Vakfı bursu için geçtiğimiz öğrenim senesi belirlenmiş burs miktarı önlisans ve lisans düzeyinde aylık 375 TL, 2.50-4 not ortalaması olanlar için 400 TL, yükseklisans ve doktora için ise aylık 425 TL’dir.

Sıtkı Koçman Vakfı Burs Başvuruları İçin Gereken Belgeler

            Sıtkı Koçman Vakfı bursuna başvuracak olan adayların ilk olarak öğrenci tanıtma belgesini ve vicdani yükümlülük belgesini eksiksiz ve gerçeğe uygun olarak doldurup çıktı alarak imzalamalı ve aşağıdaki belgelerle beraber teslim etmelidir.

Ardından buradaki linkten teslim edilmesi gereken belgeler ve bu belgelerin temin edilebileceği yerler hakkındaki PDF’e ulaşabilirsiniz.

Sıtkı Koçman Vakfı Bursu Başvuruları Nasıl Yapılır?

            Sıtkı Koçman Vakfı burs başvuruları yukarıdaki belirtilen eksiksiz ve gerçeğe uygun belgelerle beraber vakıf adresine şahsen yapılmalıdır. Ancak pandemi dolayısıyla bu sene vakıf Muğla Üniversitesi’nde öğrenim görüp Muğla’nın ilçelerinde veya farklı şehirlerde yaşayan öğrenciler için posta yoluyla teslim imkanı oluşturmuştur.

Belge teslimi için adres: Kötekli Mahallesi Sıtkı Koçman Caddesi No: 25/2 Kötekli / MUĞLA.

Her sene 1-31 Ekim arasında alınan Sıtkı Koçman Vakfı bursları için başvurular bu sene de bu tarihler arasında alınacaktır. Sıtkı Koçman Vakfı burs başvuruları başlamamışken burs kazanmanızı şansa bırakmamak için Ahmet ve Nezahat Keleşoğlu burs haberimizi okuyabilir, fırsatlardan sıcağı sıcağına haberdar olmak için Telegram kanalımıza üye olabilirsin. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu