Üniversite Tanıtımları

Süleyman Demirel Üniversitesi Hukuk Bölümü Nasıldır?

Son güncelleme Eylül 2, 2020 tarihinde Serkan Sayoğlu tarafından yapıldı.

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Hakkında

Süleyman Demirel Üniversitesi 1992 yılında Isparta’da kurulmuş köklü bir üniversitedir. Üniversitemiz ülkemizin yükseköğretim kurumları arasında seçkin bir yere sahiptir. Birçok bölüme ev sahipliği yapan Süleyman Demirel Üniversitesinde üniversite binalarının büyük bir kısmı Isparta’daki merkez yerleşkede bulunmaktadır. Merkez yerleşke Doğu Yerleşkesi ve Batı Yerleşkesi olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Doğu Yerleşkesinde bulunan Hukuk Fakültesi ise 2009-2010 akademik yılında eğitim-öğretime başlamıştır. Evrensel hukuk değerlerine sahip hukukçular yetiştirmektedir. 

Isparta Sosyal Hayat Nasıl?

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi‘nde eğitim aldığım dönem boyunca gördüğüm şeylere dayanarak söyleyebileceğim bazı şeyler var. Isparta bilindiği üzere küçük bir şehir olsa da bu sosyal hayatın olmadığı anlamına gelmiyor. Aksine öğrenci nüfusu fazla olduğu için eğlence mekanları, sosyal alanlar yeterli düzeyde, tek sorun kampüse otobüsle yaklaşık 15 dakika uzaklıktan başlıyor olmaları. Buna da alternatif olarak Doğu Yerleşkesinin içine yapılmakta olan alışveriş merkezi var. Tamamlandığı zaman kampüs hayatı açısından büyük bir avantaj olacaktır. Bunun dışında kampüste düzenlenen çeşitli konserlere, etkinliklere, seminerlere katılarak sosyalleşmek de mümkün.

Isparta’nın benim için tek zor tarafı iklimi oldu. Sıcak havaya alışkın olanları soğuk biraz zorlasa da bir şekilde bu da çözülüyor.

Süleyman Demirel Üniversitesi İçin Ulaşım Nasıl?

Süleyman Demirel Üniversitesi için ulaşım konusunda söyleyebileceğim şey ise fakülteye ulaşımın kolaylıkla sağlanabiliyor olduğudur. Çoğu otobüs üniversite üzerinden gidiyor ve seferler sık olduğu için uzun süreler otobüs beklemeye gerek kalmıyor. Ring adı verilen otobüsler sayesinde yerleşkeler arasında uygun fiyata ulaşım sağlanıyor. Tek dezavantaj ise otobüslerin aşırı kalabalık olması. 

Süleyman Demirel Üniversitesi Kampüsü Yurt İmkanları…

Süleyman Demirel Üniversitesi içinde eğitim görecekler için yurt imkanları mevcut. Batı Yerleşkesinde üç tane kız KYK yurdu, Doğu Yerleşkesinde de erkek KYK yurtları var. Bunlar dışında farklı konumlarda KYK yurtları da mevcut. Özel yurt, apart veya ev tercih edecekler için de hem kampüsün çevresinde hem de merkezde uygun fiyatlı seçenekler mevcut.

Süleyman Demirel Üniversitesi Hukuk Fakültesi tanıtımı

Süleyman Demirel Üniversitesinde Hukuk Okumak 

Süleyman Demirel Üniversitesi Hukuk Fakültesi eğitim kadrosu her biri kendi alanında tecrübeli öğretim üyelerinden oluşuyor. Öğrenci sayısının çok olmaması ders esnasında öğretim görevlileriyle iletişim kurabilme şansını arttırıyor. Ders dışında da sorulan sorulara rahatlıkla cevap bulunabiliyor. Ezberden uzaklaşmak adına derslerde genellikle pratik çalışmaları yapılıyor. Fakültede düzenlenen farazi dava yarışması, Mecelle okumaları, kulüplerin düzenlediği film günleri gibi etkinlikler de bölüme duyulan ilgiyi arttırıyor. Derslerimiz genelde amfide işleniyor. Derslikler oldukça büyük olduğu için yer sıkıntısı yaşanmıyor. Fakültemiz merkezdeki yemekhaneyle karşılıklı ve kütüphaneye de yaklaşık 5 dakika yürüme mesafesinde. Kütüphane kaynak açısından gayet zengin ve çalışma masaları da çok sayıda. Fakat vize ve final haftalarında yer bulmak biraz zorlaşıyor. Bunun kurtarıcısı olarak da fakülte binası içerisinde sessiz çalışma odaları bulunuyor. 

Sonuç olarak Isparta büyük bir şehir olmamasına rağmen sosyal, kültürel anlamda öğrenciye yetebilecek güvenli bir şehir. Süleyman Demirel Üniversitesi de düzenlenen etkinlikler, kulüpler sayesinde aktif olunabilecek bir üniversite. Hukuk Fakültesine tercih edecek olanların da kaliteli bir eğitim alacağını gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biliyoruz, hiç sevmiyorsunuz ama sitemizden gezinmek için reklam engelleyicinizi kapatmanızı istiyoruz.