Dernek Bursları

Süreyya Ağaoğlu ÇDD Lisans Burs Başvuruları Başladı!

Son güncelleme Eylül 18, 2021 tarihinde Serkan Sayoğlu tarafından yapıldı.

Süreyya Ağaoğlu Çocuk Dostları Derneği Hakkında

            Çocuk Dostları Derneği adıyla 1949 senesinde Süreyya Ağaoğlu tarafından kurulan vakıf, Süreyya Ağaoğlu’nun ölümünden sonra kurucusunun adını almıştır. Kamu yararına çalışan kurum statüsünde bulunan SACDD eğitim alanında çocuklara destek sağlamaktadır. SACDD lisans bursu detaylarını sizin için sayfamızda topladık.

SACDD Lisans Bursu Hakkında

            SACDD bursu geri ödeme şartı aranmadan verilmektedir. Hazırlık sınıfı ve lisans 1. sınıf öğrencileri SACDD bursu alamaz. İstanbul, Ankara, İzmir’de bulunan devlet veya vakıf üniversitelerinde (tam burslu olarak) öğrenim gören öğrenciler buradaki sitede belirtilen bölümleri okuyorsa SACDD bursundan faydalanabilir. KYK burs başvuruları yaklaşırken detaylarını öğrenmek için TIKLAYIN.

Bursun Başvuru Şartları Nelerdir?

            Yukarıda belirttiğimiz şartların yanında yabancı uyruklu olmayan, 2. sınıf veya üzeri olan, en az 2.70/4 not ortalaması olan ve maddi olarak desteğe ihtiyacı olan öğrenciler SACDD bursu alabilir. Açık/uzaktan öğretim öğrencileri SACDD lisans bursundan faydalanamaz. Faydalabileceğiniz diğer güncel eğitim burs başvuruları bu sitede.

SACDD Ne Kadar ve Ne Zaman Burs Verir?

            Geçtiğimiz eğitim yılında 375 TL olarak ödenen SACDD bursu Ekim-Haziran döneminde 9 ay boyunca ödenmektedir. Bursu alabilmek için aşağıda yer alan gerekli bilgiler başlığı altındaki belgeleri hazırlamanız ve derneğe iletmeniz gerekmektedir.

SACDD Lisans Bursu İçin Gerekli Belgeler

            SACDD bursu için gerekli belgeler başvuru formu ve SACDD sitesinde bulunan taahhütnama ile birlikte vakfa teslim edilir. Bu belgelerin hepsine toplu olarak aşağıdaki fotoğraftan erişebilirsiniz. Dilerseniz fotoğrafı bilgisayarınız ya da telefonunuza kaydederek belgeleri yeniden aramak zorunda kalmazsınız. SACDD bursuna başvurabilmek için gerekli olan belgeler:

sacdd lisans bursu

SACDD Burs Başvuruları Nasıl Yapılır?

Eylül-Ekim ayında başlayan SACDD lisans burs başvuruları için  www.sacdd.org.tr sitesinden başvuru formu doldurulmalıdır. Belirtilen diğer belgeler de yüklenir. Başvuru formu eksiksiz ve gerçeği beyan edecek şekilde doldurulmalıdır. Alınan başvurular değerlendirilir ve ilk aşamada geçen bursiyer adayları mülakata davet edilir. SACDD bursunu almaya hak kazanan öğrencilere mail/telefon yoluyla bilgilendirme yapılır. Eylül ayı gelmeden önceki burs imkanları için son dakika burs haberlerini okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biliyoruz, hiç sevmiyorsunuz ama sitemizden gezinmek için reklam engelleyicinizi kapatmanızı istiyoruz.