Şirket Bursları

Sütaş Eğitime Destek Burs Başvuruları

Son güncelleme Eylül 13, 2021 tarihinde Serkan Sayoğlu tarafından yapıldı.

Sütaş eğitime destek bursu nedir? Sütaş eğitime destek burs başvuruları ne zaman başlayacak? Üniversite öğrencilerine burs müjdesi sütaştan geldi!

Sütaş Hakkında

1975 yılından beri süt ve süt ürünleri alanında faaliyet gösteren firma Türkiye haricinde, Romanya ve Makedonya’da da üretim tesislerine sahiptir. 30’un üzerinde ülkeye ihracat yapan firma aynı zamanda ülkemizde binlerce kişiye istihdam imkanı sağlamaktadır. Eğitime ve sosyal sorumluluk projelerine kayıtsız kalmayan firma bu doğrultuda da faaliyetlerde bulunmaktadır. Bu bağlamda öğrencilere her ay Sütaş Eğitim Bursu vermektedir.

Sütaş Eğitime Destek Bursu Hakkında

Ülkemizin istihdamına verdiği kadar öğrencilerimizin eğitimine de destek veren Sütaş, her yıl üniversite öğrencilerine karşılıksız burs imkanı sunmaktadır. 

Sütaş eğitime destek bursu, karşılıksızdır ve bursiyerlere herhangi bir ödeme yükümlülüğü getirmez. Ayrıca burs almaya hak kazanan her öğrenci birçok imkana da sahip olmaktadır. Proje bazlı staj imkanının yanında, tez çalışmaları desteği, mentorlük desteği ve kişisel gelişim desteği de burs almaya hak kazanan öğrencilere verilmektedir.

Ayrıca; burs almaya hak kazanan her öğrencinin, öğrenim süresince ve öğrenimini tamamladıktan sonra Sütaş’ın desteklediği sosyal projelerde yer alması önem taşımaktadır

Sütaş Eğitime Destek Bursu Kimlere Verilir?

Sütaş Eğitim Bursu , alabilmeniz için öncelikle üniversitelerin lisans bölümü öğrencisi olmanız gerekmektedir. Ancak sadece belirli üniversitelerin birkaç bölümünde kayıtlı olan öğrenciler Sütaş eğitim bursu için başvurabilirler. Üniversitelerin mühendislik öğrencilerine ve tıp öğrencilerine burs verilmektedir. Bu yıl ise ağırlıklı olarak mühendislik öğrencilerine burs imkanı sağlanmaktadır. 2020 yılında Sütaş eğitim bursu verilecek olan üniversite ve bölümler aşağıda yer almaktadır.

sütaş eğitim bursu, sütaş üstün başarı bursu, tıp öğrencilerine burs

Sütaş Eğitime Destek Bursu Başvuru Şatları Nelerdir?

Sütaş eğitme destek bursu alabilmeniz için belirli şartları sağlıyor olmanız gerekmektedir. 2020 yılı için burs başvuru şartları şöyledir;

Maddi anlamda herhangi bir gelirinizin olmaması ve düzenli bir işte çalışmıyor olmanız gerekmektedir. Bununla birlikte başka burs veren kamu veya özel kuruluşlardan burs almıyor olmanız gerekmektedir. Ayrıca burs almaya hak kazanabilme için; 23 yaşını aşmamış olmalısınız. Yabancı uyruklu öğrencilerin ise Türkçe okuyup ve yazabilmesi gerekmektedir. 

Ara sınıf öğrencisi iseniz not ortalamanızın 100 üzerinden en az 65 veya 4 üzerinden en az 2,5 olması gerekmektedir.

Sütaş Eğitime Destek Bursları Ne Kadardır? Ne Zaman Verilir?

Sütaş eğitim bursu ödemeleri aylık olarak yapılır ve Ekim ve Mayıs ayları arasında 8 ay süresince ödenir. Üstün başarı bursu ve başarı bursu olmak üzere iki farklı miktarda burs ödemesi yapmaktadır. 

Sütaş üstün başarı bursu alabilmeniz için; LYS sınavında ilk 15.000 içerisinde yer almanız veya not ortalamanızın 100 üzerinden en az 75 veya 4 üzerinden en az 3,5 olması gerekmektedir. Sütaş üstün başarı bursu her ay 675 TL olarak ödenmektedir.

Sütaş başarı bursu alabilmeniz için; LYS sınavında ilk sıralamalarda yer alıyor olmanız gerekmektedir. Her ay 475 TL olarak ödenmektedir.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

sütaş eğitim bursu, sütaş üstün başarı bursu, tıp öğrencilerine burs

Sütaş Eğitime Destek Bursu Başvurusu Nasıl Yapılır?

2021 – 2022 Eğitim öğretim yılı için Sütaş Eğitime Destek Bursu başvuruları 01 Eylül – 30 Eylül 2021 dönemi arasında alınacaktır. Bu tarihten sonra yapılacak olan başvurular dikkate alınmaz. 

Başvurular internet üzerinden online form doldurularak yapılacaktır. Burs başvuru tarihleri arasında başvuru formu aktif olacaktır. Başvuru yapmak için tıklayınız.

Güncelleme Notları

-Başvuru tarihleri güncellendi.
-Sütaş hakkında güncel bilgiler eklendi.

Kaynak
sütaş - insan kaynakları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biliyoruz, hiç sevmiyorsunuz ama sitemizden gezinmek için reklam engelleyicinizi kapatmanızı istiyoruz.