Vakıf Bursları

Tekfen Vakfı Burs Başvuruları Başladı!

Son güncelleme Eylül 2, 2020 tarihinde Serkan Sayoğlu tarafından yapıldı.

Tekfen Vakfı Hakkında 

    Tekfen Holding tarafından 1999 yılında herhangi bir kar gütme hedefi olmadan kurulan vakıf birçok alanda projeye sahiptir. Yüzlerce öğrenciye her sene burs imkanı sağlayan vakıf kuruluşundan 5 sene sonra Bakanlar Kurulu tarafından kazandığı Kamu Yararına Çalışan Kurum sıfatı ile projelerine ve sağladığı burs imaknına ara vermeden devam etmektedir. Tekfen Vakfı güncel eğitim burs başvuruları için öğreneceğiniz her şey haberimizin devamında.

Tekfen Vakfı Bursu Hakkında

    Tekfen Vakfı bursu; lise, üniversite ve MYO öğrencilerinin faydalanabildiği burstur. Burs imkanı sağlamanın yanında okul yaptırarak eğitime farklı yollarda faydası bulunan Tekfen Vakfı iki gruplandırma ile burs sağlamaktadır. Lise, üniversite ve MYO öğrencilerinin Tekfen Vakfı bursundan yararlanması için velisinin Tekfen Vakfında çalışıyor olması gerekir. Diğer bir grup ise Tekfen Vakfı burs başvurularının kamuya açık kısmıdır ve bu gruptan sadece lisans seviyesinde eğitim gören öğrenciler faydalanabilir. 

    Velisi (bakmakla yükümlü olduğu 1. dereceden yakını olan kişiler) dolayısıyla burs alacak öğrenciler;

Ortaöğrenim için; belirlenen kontenjanlar dahilinde sınavla giriş yapılan liselere ve belirlenen sayıda sınavsız giriş yapılan düz meslek liselerinde öğrenim gören öğrencilere Tekfen Vakfı burs imkanı sağlanır.

Yükseköğrenim için; MYO ve lisans düzeyinde eğitim gören öğrencilere Tekfen Vakfı burs imkanı sağlanır. Son dakika burs haberleri için doğru adrestesiniz.

Tekfen Vakfı Burs Başvuruları Şartları Nelerdir?

    Yurt içindeki eğitim kurumlarında eğitim gören, herhangi bir kurum veya kuruluştan burs almayan , yabancı uyruklu olmayan öğrenciler lisans burs için başvuruda bulunabilir. Tekfen Vakfı burs başvuruları için aranan diğer şart ise ailesinin gelirinin 4775 TL ve altında olmasıdır. Ayrıca Tekfen Vakfı burs başvuruları değerlendirmesinde sınav başarısı ve diploma notu dikkate alınacaktır. 

Tekfen Vakfı Bursu Ne Kadardır? Ne zaman verilir?

    Geçtiğim eğitim-öğretim senesinde lise öğrencilerine 2880 TL, üniversite öğrencilerine 6240 TL toplam olmak üzere burs ödemesi yapan Tekfen Vakfı, burs ödemelerini Kasım- Mayıs ayları arasında 7 aylık süreçte öğrenci adına, reşit değilse velisi adına açılan banka hesabına ödemeyi yapar. Kasım ayında 2 aylık ödeme yapılır. 

Tekfen Vakfı Burs Başvuruları İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

    Velisi Tekfen Vakfında çalıştığı için burs alacak öğrencilerden MYO için gelir belgesi, TYT sıralamasını gösterir belge, sınavsız kayıt yaptırması halinde lise diploma notunu gösterir belge istenirken; lisans burs başvuruları için ise AYT sonuç belgesi, ara sınıf olması halinde geçtiği 2 öğrenim döneminde not ortalamasının en az 2.5/4 olduğunu ve alttan başarısız dersi bulunmadığı gösterir belge istenmektedir. 

    Tekfen Vakfı lisans burs için kamuya açık burs grubundan yararlanacak öğrencilerden ise gelir belgesi, sınav sonuç belgesi, ara sınıf ise transkript belgesi istenmektedir. Tekfen Vakfı son dakika burs için tercihler açıklandıktan hemen sonra en detaylı bilgi bu haberde.

Tekfen Burs Başvuruları Nasıl Yapılmaktadır?

    Tekfen Vakfı lisans burs için başvuru tarihi 9-22 Eylül arasındadır. Buradaki siteden online olarak yapılacak olan burs başvuruları Kasım ayında bu sitede açıklanacaktır. Güncel eğitim burs başvurularından haberdar olmak, lisans burs imkanlarından faydalanmak için sitemizdeki diğer burs başvuruları haberlerini okumadan gitmeyin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biliyoruz, hiç sevmiyorsunuz ama sitemizden gezinmek için reklam engelleyicinizi kapatmanızı istiyoruz.