Vakıf Bursları

TESYEV Burs Başvuruları Nasıl Yapılır?

Son güncelleme Eylül 18, 2021 tarihinde Serkan Sayoğlu tarafından yapıldı.

TESYEV Hakkında

Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı engelli öğrencilerin ve bireylerin sorunlarıyla yakinen takip eden, bu sorunları çözüme kavuşturmaya çalışmayı, toplumdaki engelli bireylerin sesleri olmayı kendine misyon edinmiş bir vakıftır. Vakfın temelinde Türk milletinin yardımlaşma bilinci, iyiliksever oluşu yer almaktadır. Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı toplumda yer alan engelli bireylerin, kendine güvenen bireyler olarak toplum içerisinde etkin bireyler olmaları adına eğitim, sağlık ve spor alanlarında ihtiyaç duydukları gereksinimleri karşılamaktadır. Eğitim alanında %40 ve üzeri sağlık kurul raporuna sahip bireylerin maddi durumları yetersiz ise bu zamana kadar 500 öğrenciye verdikleri gibi burs vermektedir. Ayrıca, eğitimde kolaylık sağlamak adına bilgisayar ve sesli program yardımlarında bulunmaktadır. Sağlık alanında ise pek çok vatandaşın tedavi, ameliyat, ortez, protez, işitme cihazı gibi gerekli masrafları karşılamaktadır. TESYEV Bursu nedir, kimlere verilir? işte detaylar..

TESYEV Bursu Hakkında

TESYEV engelli ve maddi durumu yetersiz olan öğrencilere eğitim bursu vermektedir. Burs verilecek öğrenciler belirlenirken ailenin ekonomik durumunun niteliği, eğitim gören kardeşlerin sayısı ve toplam kardeş sayısı, yurt veya evin durumu, okulu, puanı, okuldaki ortalaması gibi detaylar göz önünde bulundurulur.

TESYEV Bursu Kimlere Verilir?

TESYEV eğitim yardımını devlet üniversitesinde öğrenim görmekte olan, Atatürk ilke ve İnkılaplarına bağlı, milli duygulardan yoksun olmayan, karakteri sağlam, başarılı engelli öğrencilere vermektedir. Bunların yanında başvuru kriterlerindeki detaylar da geçerlidir.

TESYEV Başvuru Şartları Nelerdir?

TESYEV bursuna başvuruda bulunabilmek için aşağıdaki şartları sağlıyor olmalısınız. Aksi takdirde bu burs için başvuru yapamazsınız. TESYEV bursu karşılıksız bir burstur. Ancak belgelerde veya şartlarda gerçeğe aykırı beyanlarda bulunarak burs almaya hak kazanan birinin durumunun sonradan anlaşılması halinde verilen burslar, yasal faiziyle birlikte geri alınır. TESYEV başvuru şartları:

TESYEV burs başvuruları

TESYEV Bursu Ne Kadardır? Ne Zaman Verilir?

TESYEV Bursları Ekim ayıyla verilmeye başlanır, Haziran ayı da dahil olmak üzere toplamda 1 yılda 9 ay olarak ödenir. Diğer aylarda herhangi bir ödeme yapılmaz. Burs alan kişinin, başvurudaki beyanlarında bir değişiklik olmadığı sürece alınan burs, öğrenim hayatı boyunca (mezun oluncaya kadar) verilmeye devam eder. TESYEV bursu karşılıksız bir burstur.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

TESYEV başvuru yapabilmek için aşağıdaki belgeleri istemektedir. Aşağıdaki belgelerde eksiklik olması durumunda başvurunuz askıya alınabilir ya da geçersiz sayılabilir. Bu nedenle belgeleri özenle toplamalısınız.

tesyev vakfı burs başvuruları

ATEG Vakfı burs başvuruları nasıl yapılır? Son başvuru tarihi yaklaşan bu bursa da göz atmanızı tavsiye ederiz.

TESYEV Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

TESYEV bursuna başvuru yapabilmek için hali hazırda öğrencisi olduğu kurumun burs komisyonuyla iletişime geçmek gerekir. Başvurular bu kanal üzerinden yapılacaktır. Başvuru Formu doldurularak belgelerle birlikte 16 Ekim’e kadar burs komisyonlarına teslim edilmelidir. TESYEV şahsi olarak burs başvurusu kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biliyoruz, hiç sevmiyorsunuz ama sitemizden gezinmek için reklam engelleyicinizi kapatmanızı istiyoruz.